Dietetyka studia II stopnia Szczecin

Dietetyka studia II stopnia Szczecin

Dietetyka studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie na kierunku

dietetyka

Odkryj kierunek dietetyka w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Dietetyka w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

Uczelnie, gdzie dietetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Jednostka prowadząca

Pedagogika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Technologia żywności i żywienia człowieka stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku technologia żywności i żywienia człowieka

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek dietetyka w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunek dietetyka w Szczecinie będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia o pokrewnym profilu kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Szczecinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Szczecinie?

Obecnie, w czasach kiedy zdrowy tryb życia oraz racjonalne i świadome odżywianie zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, specjaliści do spraw żywienia mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek dietetyka w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia medyczne będą osoby i wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk biologicznych, ścisłych oraz nauk o zdrowiu. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie zamiłowanie do zdrowego trybu życia oraz chęć dzielenia się swoją wiedzę z innymi. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą komunikatywną i empatyczną to koniecznie aplikuj na kierunek dietetyka w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku dietetyka będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z obszaru nauk biologicznych, chemicznych i nauk o zdrowiu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z tego obszaru tematycznego, między innymi:

  • współczesne trendy w żywności
  • dietoprofilaktyka
  • zdrowie publiczne
  • socjologia medycyny

Jako student nauczysz się także diagnozowania i leczenia chorób dietozależnych. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób układać zdrowe i zbilansowane diety dopasowane do potrzeb pacjentów. Studenci zdobędą także specjalistyczną wiedzę z psychologii klinicznej i psychodietetyki. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Dietetyka w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra.

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów medycznych w Szczecinie będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje, dzięki którym z powodzeniem zdobędziesz ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Jako absolwent kierunku dietetyka znajdziesz zatrudnienie w publicznych szpitalach czy prywatnych gabinetach dietetycznych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas pracy w sanatoriach lub klubach sportowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z klubami sportowymi czy ośrodkami spa i wellness. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w laboratoriach, zakładach przetwórstwa żywności i firmach produkujących żywność.

Po ukończeniu studiów możesz także założyć własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Dobrym pomysłem będzie również kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć działalność naukową, między innymi jako wykładowca akademicki.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (studia II stopnia) w Szczecinie

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)