Energetyka odnawialna i zarządzanie energią - Kraków

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią - Kraków

Studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

17.01.2024

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią studia Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia na energetyka odnawialna i zarządzanie energią to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią - Kraków
Studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 11 września 2024 r. | Energetyka odnawialna i zarządzanie energią Kraków - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to coraz silniejszy trend w gospodarce. Studia dostarczają wiedzę z zakresu m.in. chemii i fizyki, dzięki czemu studentom łatwiej jest zrozumieć procesy produkcji energii odnawialnej. Program obejmuje również zajęcia związane z automatyką i sterowaniem systemami energetycznymi. Absolwenci nie powinni mieć problemów z układaniem planów dystrybucji energii, z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych.

Zdobyte kwalifikacje pozwalają na pracę w firmach związanych z przetwarzaniem, pozyskiwaniem, dystrybucją lub magazynowaniem energii z odnawialnych źródeł. Specjaliści sprawdzą się m.in. w pracy w elektrowniach wodnych czy wiatrowych, ale też w jednostkach administracji publicznej.

 

Uczelnie

Studia w Krakowie 2024/2025 na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią możesz podjąć na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Energetyki i Paliw AGH).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie?

Jako przyszły kandydat na kierunek energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie, powinieneś dobrze przygotować się do zdawania egzaminu maturalnego. Jeszcze większe szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych będziesz miał, jeśli wybrane przedmioty zdasz na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj, że wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni i ulegać zmianom, dlatego sprawdź je nim aplikujesz.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie?

Współcześnie wielu pracodawców docenia wiedzę i umiejętności techniczne potencjalnych pracowników. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że popularność kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią nie maleje. Jest to kierunek interdyscyplinarny, oparty w głównej mierze na przedmiotach ścisłych, który pozwoli ci zrozumieć procesy fizyczno-chemiczne biorące udział w produkcji i dystrybucji energii odnawialnej.

Studenci poznają zagadnienia z zakresu ochrony środowiska, automatyki i sterowania systemami energetycznymi, a ponadto zyskują wiedzę na temat zasad mechaniki i konstrukcji maszyn używanych w branży energetycznej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Swoją przygodę z kierunkiem energetyka odnawialna i zarządzanie energią rozpoczniesz od studiów pierwszego stopnia. Twoja nauka będzie trwała trzy i pół roku, a zwieńczona zostanie uzyskaniem dyplomu z tytułem inżyniera. Następnie absolwenci mogą kontynuować poszerzanie kwalifikacji na dwuletnich studiach magisterskich drugiego stopnia.

Studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią możesz realizować w ramach trybu stacjonarnego. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, co wiele studentów uważa za atut pozwalający na sukcesywne poszerzanie kompetencji.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie uczą się rozwiązywania problemów związanych z energetyką odnawialną, pogłębiają umiejętność wykorzystywania narzędzi matematycznych i fizycznych w opracowywaniu planów ekonomicznej dystrybucji energetycznej, zgłębiają podstawy automatyki i sterowania systemami energetycznymi, a ponadto zdobywają wiedzę i umiejętności na temat teorii rozwoju dziedzin związanych z energetyką.

Uczelnie w Krakowie - kierunek energetyka odnawialna i zarządzanie energią:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Energetyki i Paliw AGH) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie?

Studia na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie?

Perspektywy zawodowe absolwentów kierunków technicznych są obecnie bardzo obiecujące. Osoby, które ukończą kształcenie na energetyce odnawialnej i zarządzaniu energią w Krakowie mogą pracować na stanowisku specjalistów do spraw efektywnego zarządzania energią w międzynarodowych przedsiębiorstwach i zakładach związanych z przesyłaniem energii odnawialnej.

Bez trudu znajdują zatrudnienie na stanowiskach związanych z projektowaniem i konstruowaniem maszyn, urządzeń i instalacji energetycznych, a dzięki praktycznym umiejętnościom planowania dostaw energii w sposób ekonomiczny, mogą zająć się działalnością doradczą w placówkach konsultingowych. Jak sam widzisz, wachlarz możliwości na ukształtowanie zawodowej przyszłości jest bardzo szeroki.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią:

  • Elektrownie wodne, wiatrowe, słoneczne
  • Wybrane jednostki administracyjne
  • Jednostki przemysłu energetycznego
  • Własna działalność gospodarcza

Gdzie studiować na kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek energetyka odnawialna i zarządzanie energią:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią Kraków studia stacjonarne

Energetyka odnawialna i zarządzanie energią w Krakowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia