Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Kraków

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Kraków

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

06.12.2022

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2023

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

W branży, jaką jest produkcja, umiejętności związane z zarządzaniem inwestycjami, logistyką i finansami, mogą okazać się bezcenne. Studenci przygotowywani są do wykorzystywania w przyszłej pracy nie tylko wiedzy technicznej, ale również tej związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi, ekonomią i prawem. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Krakowie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 5200 zł do 5500 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły zarządzanie i inżynierię produkcji, mogą wykorzystać zdobyte kompetencje na stanowiskach analityków, specjalistów, czy operatorów w przedsiębiorstwach z różnych gałęzi przemysłu. Absolwenci przygotowywani są do pełnienia kierowniczych funkcji w zakładach produkcyjnych lub logistycznych. 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów niestacjonarnych muszą pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Wysokość czesnego jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni.

Jako że na przestrzeni czasu może ona ulec znaczącej zmianie, ważne abyś dokładnie sprawdzał wszystkie aktualności zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji (zaoczne) w Krakowie

 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowatorski kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru marketingu i zarządzania z naukami technicznymi. Powstał on jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy, na którym doceniani są zarówno specjaliści posiadający rozwiniętą wiedzę inżynierską, jak i przedstawiciele kadry kierowniczej.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie i marketing będą osoby o szerokich zainteresowaniach z obszaru zarządzania, ekonomii i finansów oraz innych, pokrewnych nauk. Dodatkowym atutem będzie posiadanie zdolności technicznych i rozwiniętej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Jeżeli spełniasz te warunki to kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji będzie dla ciebie najlepszym możliwym wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia zarządzanie i marketing w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Obecnie zarządzanie i inżynierię produkcji w trybie niestacjonarnym można znaleźć w ofercie:Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczelnie te mogą poszczycić się bogatą tradycją, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz stabilnej pozycji na rynku pracy.

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie charakteryzują się programem kształcenia w pełni dopasowanym do potrzeb zmieniającego się świata oraz współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy. Podobnie jest z zarządzaniem i inżynierią produkcji. Absolwenci tego kierunku bez problemu znajdą atrakcyjną pracę w wielu rozwijających się branżach. Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach przemysłowych, produkcyjnych i transportowych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w działach marketingu i reklamy oraz sektorach public relations.

Równie ciekawą opcją może być praca w zawodzie inżyniera wsparcia produkcji, inżyniera procesów produkcyjnych czy specjalisty do spraw jakości. Absolwenci znajdą zatrudnienie także w firmach konsultingowych, jednostkach administracji publicznej czy ośrodkach naukowo-badawczych. Co więcej, w czasie studiów zdobędziesz wiedzę i kompetencje, dzięki którym będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą.

 

5. Program studiów i przedmioty

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, studenci mają szansę rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę z zakresu kilku wiodących nauk. Oferta kształcenia oscyluje zarówno wokół kwestii związanych z marketingiem i zarządzaniem, naukami humanistycznymi, ale także zagadnieniami technicznymi.

 

W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka stosowana
 • komunikacja społeczna w biznesie
 • zarządzanie strategiczne
 • zintegrowany system zarządzania
 • zarządzanie projektem i innowacjami
 • techniki zabezpieczania surowców i produktów
 • modelowanie procesów przechowalniczych
 • i inne.

Wszystkie przedmioty będą realizowane w formie interesujących zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych. Ponadto, wszyscy studenci zdobywają cenne umiejętności pracy zespołowej, działania pod wpływem stresu i presją czasu oraz zdolności komunikacyjne, które są obecnie wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie. Oprócz wiedzy kierunkowej rozwiniesz także swoje kompetencje językowe dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. W czasie studiów założono także realizacje zajęć fakultatywnych, wymian studenckich, ciekawych kół naukowych i staży, aby studenci mogli pogłębiać swoją wiedzę i zyskać nowe zainteresowania naukowe. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Dokładne informacje związane z programem nauczania i całą ofertą kształcenia znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia zarządzanie i marketing w Krakowie można podzielić na studia pierwszego i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które ukończyły liceum, pozytywnie zdały egzamin maturalny oraz chciałyby kontynuować naukę na studiach wyższych. W tym przypadku nauka trwa siedem semestrów i kończy się nadaniem tytułu inżyniera, w zależności od ukończonej uczelni. Natomiast studia magisterskie skierowane są do absolwentów studiów wyższych. Osoby, które zdecydują się na tę formę studiów, na naukę będą musiały przeznaczyć trzy lub nawet cztery semestry. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister / magister inżynier

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji pozwala połączyć zagadnienia z zakresu nauk humanistycznych i społecznych z tematyką oscylującą wokół kwestii technicznych. Ze względu na swój interdyscyplinarny program nauczania, jego absolwenci mogą poszczycić się wysoką i stabilną pozycją na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu tych studiów otworzy się przed tobą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, zgodnie z tematyką studiów, zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w firmach z różnych gałęzi przemysłu. Ponadto, zdobyte zdolności techniczne sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę w zawodzie inżyniera, między innymi: procesów produkcyjnych, wsparcia produkcji, procesów logistycznych, zapewnienia jakości oraz procesów biznesowych. W tym zawodzie będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie procesów produkcyjnych i funkcjonowania całego biznesu.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami doradczymi i konsultingowymi, organizacjami samorządowymi czy instytucjami publicznymi. Absolwenci sprawdzają się także w pracach biurowych i administracyjnych, w działach kadr i płac, HR oraz public relations. Interesującą alternatywą może być wykonywanie pracy menedżera produkcji, menedżera jakości czy logistyki oraz głównego technologa. Inne przykładowe miejsca pracy to: działy marketingu i reklamy, działy produkcji, logistyki i zbytu.

W trakcie studiów uzyskasz kompetencje i wiedzę niezbędne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Absolwenci często decydują się także na rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, a w dalszej kolejności nawet doktoranckich, dzięki czemu zyskują nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie i szanse na stabilny zawód. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Pierwszym i zarazem najważniejszym z nich jest jak najlepsze zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Dokładne informacje dotyczące całego procesu rekrutacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a uczelnie mogą przyjąć określoną liczbę kandydatów. Przyszli studenci w trakcie rekrutacji obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie: 72
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: 50
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie: 45

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia oferowane przez znaczną większość prywatnych szkół wyższych są najczęściej płatne.

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 5500 zł
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 5200 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego publikowane są za pomocą systemu rekrutacyjnego. Kandydaci mogą dzięki temu dowiedzieć się, czy dostali się oni na wybrane kierunki studiów, a także uzyskują informacje na temat kolejnych etapów rekrutacji.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 27.07.2022
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 09.09.2022
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie: 13.07.2022

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne zgodnie z formą ustaloną przez wybraną szkołę wyższą. Zazwyczaj można tego dokonywać osobiście, bezpośrednio w siedzibie wskazanej przez uczelnię. Czasem jednak przyszli studenci mogą przekazywać kompletną dokumentację za pośrednictwem upoważnionych do tego osób trzecich. Niektóre szkoły dopuszczają także możliwość przesłania dokumentów rekrutacyjnych za pomocą poczty tradycyjnej. Zdarza się, że uczelnie wymagają również przesłania odpowiednich plików elektronicznie.

Przed złożeniem dokumentów rekrutacyjnych należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w danej szkole wyższej – preferowana forma dostarczania dokumentacji może różnić się w zależności od decyzji uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do siedziby wybranej szkoły wyższej w terminie indywidualnie ustalonym przez daną uczelnię. Dokumentacja musi być kompletna i dostarczona na czas, ponieważ spóźnienie lub niespełnienie któregoś z wymogów wynikających z zasad rekrutacji jest zazwyczaj równoznaczne ze zrezygnowaniem ze studiów. Formalności można dopełniać najczęściej przez kilka dni, zaraz po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – od 28.07.2022 do 02.08.2022
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – od 10.09.2022 do 13.09.2022

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki URK) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji?

Jako że współcześnie można zaobserwować duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania, marketingu i finansów, ale także tych posiadających umiejętności techniczne, studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji cieszą się bardo dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową. Jeżeli ty także chciałbyś wziąć udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek, powinieneś zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestami, mianowicie:

 • Cy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się kwestie związane z ekonomią, finansami, zarządzaniem i marketingiem?
 • Czy masz osobowość lidera i wiesz, ze doskonale odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich?
 • Czy wykazujesz zdolności z zakresu nauk technicznych i chciałbyś wykorzystać je w swojej przyszłej pracy zawodowej?

 

Jeżeli dowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jednak, aby przystąpić do procesu rekrutacji istotne jest spełnienie kilku warunków. Pierwszym i zarazem najważniejszym z nich jest pozytywne zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych: z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za różnego rodzaju aktywność naukową, między innymi uczestnictwo w olimpiadach i konkursach tematycznych.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pozytywnym przejściu przez Elektroniczną Rejestracje Kandydatów będziesz musiał osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Najczęściej jest to: oryginał i kopia świadectwa maturalnego, komplet zdjęć legitymacyjnych oraz podanie o przyjęcie na studia. Dokładne informacje związane z rekrutacją i powiązanymi z tym kwestiami, znajdziesz na oficjalnych stronach internatowych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji, szczegółowo się z nimi zapoznał.

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Kierunek zarządzania i inżynieria produkcji w Krakowie kształci specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Nic więc dziwnego, że studia te cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chętnie dzielą się swoimi opiniami i spostrzeżeniami.

Tak o studiach wypowiada się Mariusz, student drugiego roku:

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji łączy w sobie zagadnienia techniczne z wiedzą menedżerską, dzięki czemu mogę realizować się na kilku polach. Mam osobowość lidera i mocny charakter, dlatego też zarządzanie było dla mnie oczywistym wyborem, a dodatek w postaci nauk inżynierskich wpływa na jeszcze większą atrakcyjność tego kierunku oraz ciekawsze perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)