Zarządzanie i inżynieria produkcji - Kraków

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Kraków

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Kraków
Dodaj do ulubionych

22.09.2023

Zarządzanie i inżyniera produkcji studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 6 różnych specjalności. Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Krakowie w 2023 r. zaczynają się od 4600 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji zdobędą specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technicznych. Przede wszystkim dowiedzą się więcej na temat chemii, fizyki, podstaw marketingu, nauki o materiałach, mechaniki i elektrotechniki. Ponadto nauczą się zarządzania procesem produkcyjnym oraz pracą zespołu. Co więcej, dowiedzą się w jaki sposób wykorzystywać techniki marketingowe w swojej codziennej pracy zawodowej. 

Absolwenci pracują jako inżynierowie, projektanci i konstruktorzy w przedsiębiorstwach z branży spożywczej, medycznej, kosmetycznej czy motoryzacyjnej. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z jednostkami badawczo-rozwojowymi, centrami innowacyjnymi oraz objąć stanowiska kierownicze i menedżerskie.
 

Uczelnie

W Krakowie zarządzanie i inżynierię produkcji możesz studiować w ramach kierunku na 3 uczelniach publicznychUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UEK), Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH), Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki URK).
 
 
Specjalności
Współczesne studia z zarządzania i inżynierii produkcji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4600 do 6400 zł za pierwszy rok studiów.  Wykaz opłat za studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie >
 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • matematyka
 • historia
 • język obcy
 • fizyka

 

Uczelnie w Krakowie kształcą profesjonalistów, jednak też należy pamiętać o tym, że na studia na tym kierunku mają szansę jedynie najlepsi absolwenci szkół średnich, zatem swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości rozpocznij już dziś. W przypadku rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, czy język obcy nowożytni.

Oczywiście im więcej przedmiotów będziesz zdawać na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że to twoje nazwisko znajdzie się na listach osób przyjętych! Zastanów się także, które z nich mogą usprawnić twoją naukę w przyszłości.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia w Krakowie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Czym różnią się od siebie te dwa tryby kształcenia? Pierwszy z nich ma postać regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia i jeżeli wybierzesz naukę na państwowej uczelni, to nie będziesz musiał uiszczać dodatkowych opłat za czesne.

Z kolei studia zaoczne to świetna propozycja dla wszystkich tych osób, które chciałby kontynuować naukę na szczeblu wyższym, ale z różnych przyczyn nie dysponują aż tak dużym czasem. Studenci zaoczni spotykają się na ogół w weekendy podczas zjazdów naukowych. Jest to niewątpliwie wygodna opcja, ale nie wolno zapominać, że wiąże się ona z wieloma dodatkowymi opłatami.

 

1. Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji stanowią stosunkowo młodą propozycję dla abiturientów szkół średnich, którzy chcieliby uzyskać ścisłe i techniczne wykształcenie. Ten nowy kierunek jednak os samego początku zaczął cieszyć się dość dużym zainteresowań i uplasował się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych kierunków, wybieranych przez przyszłych studentów. Może mieć to związek z interdyscyplinarnym profilem kształcenia, który towarzyszy nauce na tym kierunku.

W takim razie czym właściwie zajmują się studenci kierunku zarządzanie i inżyniera produkcji? Najogólniej można napisać, że ta dyscyplina zajmuje się projektowaniem, sterowaniem, eksploatacją i użytkowaniem różnego rodzaju wyrobów oraz procesów. W praktyce już widać, że sama nazwa tego kierunku dzieli się na dwa bardzo ważne człony: zarządzanie produkcji oraz jej inżynieria. Zatem jeżeli zależy ci na rzetelnym wykształceniu ścisłym i chciałbyś jednocześnie mieć niezbędną wiedzę ekonomiczną, to ten kierunek studiów jest stworzony właśnie dla ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Uczelnie w Krakowie nastawione są na kształcenie najwyżej klasy profesjonalistów, których wyróżniają wiedza oraz umiejętności. Studia na kierunku zarządzenie i inżynieria produkcji możesz rozpocząć jednak na tylko wybranych uczelniach takich jak: Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademia Górniczo-Hutnicza. Oprócz tego pokrewny kierunek inżynieria produkcji możesz studiować na Politechnice Krakowskiej. Programy kształcenia na każdej z tych uczelni mogą się nieznacznie różnić, zatem zastanów się, który z nich będzie ci odpowiadać najbardziej

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie takie jak zarządzanie i inżynieria produkcji sprawiają, że ich absolwenci nie muszą się martwić o zatrudnienie. Mogą oni właściwie rozpocząć w pracę w praktycznie każdym sektorze gospodarczym, który zajmuje się produkcją różnego typu. Zatem na absolwentów krakowskich uczelni czeka praca w gałęziach przemysłu spożywczego, kosmetycznego, motoryzacyjnego, medycznego i wielu, wielu innych.

Specjaliści do spraw zarządzania i inżynierii produkcji mogą zajmować w przedsiębiorstwach stanowiska kierownicze średniego i wysokiego szczebla związane właśnie z zarządzaniem i rozplanowaniem wszelkiego rodzaju procesów produkcyjnych. Absolwenci tego kierunku wiedzą nie tylko jak powinien taki proces wyglądać, lecz dodatkowo potrafią zadbać o jego ekonomiczne aspekty. To czyni ich jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych na aktualnym rynku pracy.

 

5. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie cechuje interdyscyplinarnym. W praktyce oznacza to, że studenci poznawać będą wiele różnorodnych i często odległych dziedzin. Zatem jeżeli myślisz poważnie o rozpoczęciu studiów na tym kierunku, to już dziś przygotuj się na bardzo intensywny czas nauki. Program kształcenia można podzielić na zagadnienia związane z zarządzaniem oraz inżynierią.

 

W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Zatem jak widzisz – studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji od samego początku studiów mają szczelnie wypełniony program kształcenia. Wiedzę absolwentów tego kierunku wyróżnia interdyscyplinarny charakter, który stanowi pewną nowość wśród kierunków technicznych i inżynieryjnych, bowiem one na ogół skupione są tylko wokół zagadnień ścisłych. A ten kierunek stanowi pewną odpowiedź na zapotrzebowanie aktualnego rynku pracy.

Oczywiście wiedza specjalistów do spraw zarządzania i inżynierii produkcji to jedno. Muszą oni przede wszystkim wiedzieć, jak poznaną wiedzę przemieniać w praktyczne działanie. Kompetencje absolwentów tego kierunku dotyczą planowania, kontrolowania i zarządzania procesami produkcyjnymi. Dzięki swojej wiedzy technicznej mogą oni wdrażać coraz to lepsze i bardziej innowacyjne rozwiązania, które usprawnią nie tylko samą produkcję, lecz także zwiększą jej potencjał ekonomiczny.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji różni się w zależności od tego, czy będziesz chciał się kształcić na politechnice, czy na uniwersytecie. W przypadku studiów na politechnice studia pierwszego stopnia trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Po zakończeniu tego etapu nauki można już rozpocząć pierwsze, ale niepełne aktywności zawodowe. Pełnię uprawnień da dopiero ukończenie studiów drugiego stopnia. Na politechnice trwają one 1,5 roku.

Z kolei studia na uniwersytecie również można podzielić na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich obejmuje 3 lata nauki, podczas której studenci zdobywają podstawową i niezbędną wiedzę z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji. Po tym czasie przystępują oni do obrony pracy licencjackiej. I tak jak w przypadku studiów na politechnice – pełnię uprawnień zawodowych da jedynie podjęcie studiów drugiego stopnia. Na uniwersytecie trwają one dwa lata i również kończą się uzyskaniem tytułu magistra, który pozwala już na pełen rozwój kariery.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister / magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia w Krakowie wiążą się z dużym prestiżem. Każdy, kto decyduje się na kształcenie właśnie w tym ośrodku akademickim wie, że w przyszłości może to zaowocować dobrym i stabilnym zatrudnieniem. W dodatku wybranie kierunku studiów takiego jak zarządzanie i inżynieria produkcji będzie gwarantem dobrej pracy w przyszłości. Absolwenci tego kierunku stanowią jedną z najbardziej atrakcyjnych grup zawodowych na aktualnym rynku pracy, bo ich wiedza obejmuje wiele interdyscyplinarnych zagadnień ekonomicznych i technicznych, co w oczach pracodawcy będzie dodatkowym atutem. Osoby, które kończą te studia znajdą zatrudnienie właściwie w każdym sektorze przemysłowym, który zajmuje się produkcją:

 • motoryzacyjnym;
 • medycznym;
 • spożywczym;
 • rolniczym;
 • chemicznym;
 • metalurgicznym itd.

 

Absolwenci tego kierunku mogą pracować na stanowiskach inżynierów, projektantów, konstruktów i osób, które ściśle zajmują się zarządzaniem i modernizowaniem procesu produkcyjnego. Osoby, które ukończyły zarządzanie i inżynierię produkcji w swojej pracy uwzględniają aspekty ekonomiczne i techniczne, a to ich połączenie daje gwarancję sukcesu produkcyjnego. Oprócz tego absolwenci krakowskich uczelni przygotowani się do rozwijania swojej kariery zawodowej w różnego rodzaju instytucjach wysokich technologii, centrach innowacji i jednostkach badawczo-rozwojowych. Warto pamiętać, że specjaliści do spraw zarządzania i inżynierii produkcji stanowią grupę zawodową przyszłości, bowiem dziś już widać, że właściwie żadna gałęzi przemysłu nie może rozwijać się dobrze bez ich pomocy!

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia stacjonarne oferuje również Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UEK, AGH oraz URK. Ceny wahają się od 4600 zł do 6400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie

 

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji - uczelnie w Krakowie
 
Zarządzanie i inżynieria produkcji studia niestacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie
 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowaniu są w oparciu o listę rankingową. Na studia dostają się te osoby, które zdobyły wystarczająco wysokie wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie: 120

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Kandydaci, którym zależy na podjęciu bezpłatnych studiów, mogą zdecydować się na stacjonarną naukę w uczelni publicznej. Studiowanie w uczelniach prywatnych lub na studiach niestacjonarnych w publicznych szkołach wyższych wiąże się z koniecznością wniesienia dodatkowych opłat.

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Kraków - ceny 2023

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 5900 zł
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 6400 zł
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja - 4600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w indywidualnym dla każdej uczelni terminie w systemie IRK lub ERK. Kandydaci otrzymują informację o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu na wybrane kierunki w prywatnym profilu, dzięki czemu mogą oni nie tylko poznać swoje miejsce na liście rankingowej, ale również dowiedzieć się, ile punktów zdobyli oni w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 12.07.2023
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 14.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składane są przez kandydatów osobiście w siedzibie wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe umożliwiają jednak ich przekazanie za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Kandydaci powinni pamiętać o tym, żeby dostarczyć kompletny zestaw dokumentów w wyznaczonym przez szkołę terminie.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Osoby, które pomyślnie przeszły proces rekrutacyjny, mogą składać dokumenty zazwyczaj tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Uczelnie najczęściej przyjmują kompletne zestawy przez kilka wyznaczonych dni, w trakcie których kandydaci muszą dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty. Spóźnienie lub niespełnienie któregoś z wymogów rekrutacyjnych może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – od 13.07.2023 do 18.07.2023
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – od 17.07.2023 do 22.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki URK) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia inżynierskie w Krakowie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji przyciągają co roku bardzo wielu kandydatów ze względu na perspektywy interesującego zatrudnienia w przyszłości. Jednak musisz pamiętać, że są to studia prestiżowe, które nie są zarezerwowane dla wszystkich abiturientów szkół średnich. Zatem, aby uniknąć rozczarowań, już dziś odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie stanowiła dla ciebie żadnej trudności?
 • Czy cechuje cię analityczne myślenie?
 • Czy potrafisz współpracować w grupie?
 • Czy masz duszę przywódcy i jesteś kreatywny?

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco (a zwłaszcza na pierwsze!), to znaczy, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji są dla ciebie stworzone. Jednak nie możesz zapominać, że najpierw musisz zadbać o uzyskanie jak najlepszych wyników podczas egzaminu dojrzałości.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Przedmioty, z których powinieneś przygotować się jak najlepiej, to: matematyka, chemia, fizyka, informatyka, czy nawet język obcy nowożytni. Zastanów się, które z nich są dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, że wybrane przez siebie przedmioty musisz zdawać na poziomie rozszerzonym, by twoja kandydatura miała dużą moc przebicia.

Lubisz poszerzać swoją wiedzę i nie ograniczasz jej do niezbędnego minimum? Jeżeli tak, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to na listach osób przyjętych na studia znajdziesz się poza kolejnością. To propozycja zadedykowana tylko dla najbitniejszych osób, ale korzyści z niej płynące są nie do opisania. W przypadku studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji rozważ:

 • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną, Chemiczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej i Wynalazczości itd.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich opłat rekrutacyjnych! To bardzo ważny etap rekrutacji i jeżeli go zaniedbasz, to możesz w ogóle mieć problem z dostaniem się na studia. Jeżeli już zostaniesz przyjęty, zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności. Na ogół są to skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Krakowie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Kraków – zaoczne (niestacjonarne)

Studia w Krakowie zazwyczaj można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w trybie niestacjonarnym będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, studenci mają szansę rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę z zakresu kilku wiodących nauk. Oferta kształcenia oscyluje zarówno wokół kwestii związanych z marketingiem i zarządzaniem, naukami humanistycznymi, ale także zagadnieniami technicznymi. W siatce zajęć, która może się nieznacznie różnić w zależności od wybranej uczelni znajdą się między innymi, takie przedmioty.

dowiedz się więcej na temat kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne w Krakowie

 

Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów niestacjonarnych muszą pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Wysokość czesnego jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni.

Jako że na przestrzeni czasu może ona ulec znaczącej zmianie, ważne abyś dokładnie sprawdzał wszystkie aktualności zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji - ceny w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie?

Studia inżynierskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie muszą się wiązać przede wszystkim z zaangażowaniem, bo studentów czeka bardzo intensywny czas nauki.

Karol, student pierwszego roku, mówi:

Wybrałem te studia, bo mam wrażenie, że dają one wiele ciekawych możliwości rozwoju w przyszłości, a mnie zależy na takim wykształceniu, które da mi przede wszystkim dobrą pracę! Na razie nie czuję się zawiedziony, spodziewałem się tego, że będzie dużo przedmiotów ścisłych, na szczęście one nigdy nie sprawiały mi większego problemu.

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia