Czy zastanawiałeś się kiedyś nad istnieniem interdyscyplinarnego kierunku kształcenia, który łączyłby szeroką wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami związanymi z zarządzaniem, organizacją, rachunkowością, finansami oraz prawem?
Jeśli i ty szukasz doskonałej opcji nauki, która spełniłaby powyższe warunki, powinieneś zapoznać się z ofertą kierunku prawno-biznesowego w Lublinie. Kompetencje wyniesione ze studiów umożliwią ci sprawne poruszanie się w sektorze biznesowym przedsiębiorstw, organizacji oraz pozwolą na efektywne zarządzanie własną działalnością gospodarczą.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawno – biznesowym możemy podzielić na:
1.Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Swoją przygodę z kierunkiem prawno-biznesowym w Lublinie rozpoczniesz od kształcenia na pierwszym stopniu. Twoja nauka zostanie rozłożona pomiędzy sześcioma semestrami, co w praktyce oznacza, że będziesz uczył się trzy lata. Po upływie tego czasu otrzymasz dyplom z tytułem licencjata.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Studia w trybie stacjonarnym są wprost idealnie stworzone dla osób chcących poświęcić się zdobywaniu wykształcenia wyższego. Wielu studentów docenia możliwość bezpłatnej nauki od poniedziałku do piątku oraz bezproblemowe konsultacje z wykładowcami w razie potrzeb.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Program studiów na kierunku prawno-biznesowym zakłada wyposażenie studentów w wiedzę z obszaru ekonomii, finansów, zarządzania oraz prawa, które zostaną z powodzeniem wykorzystane podczas zdobywania kompetencji praktycznych.
Jako absolwent będziesz potrafił skutecznie organizować pracę własną oraz innych osób, bez trudu opanujesz analizy finansowe i statystyczne, a ponadto rozwiniesz kompetencje interpersonalne, dzięki którym porozumienie w zespole nie będzie stanowiło większego problemu.