Rynek nieruchomości to propozycja kształcenia, która odpowiada na oczekiwania współczesnych pracodawców. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę i umiejętności odnoszące się do zjawisk, które zachodzą na rynku nieruchomości. Wiele instytucji i firm poszukuje informacji odnoszących się do cen nieruchomości, tempa zmian zachodzących w cenach, popytu i podaży nieruchomości.
Zdobywana wiedza i umiejętności w tym zakresie mogą być niezwykle cenne w przypadku podejmowania decyzji odnoszących się do zakupów lub sprzedaży nieruchomości w różnych celach.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych i komputerowych, a prowadzone są przez grono wyspecjalizowanych praktyków.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Rynek nieruchomości możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia w Szczecinie na kierunku rynek nieruchomości realizowane są w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa dwa lata (cztery semestry).
Studia ekonomiczne tego typu prowadzone są przez szczecińskie ośrodki akademickie przede wszystkim dziennie. Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Program kształcenia kierunku rynek nieruchomości prowadzony jest w interdyscyplinarny sposób. Studenci zdobywają najważniejsze umiejętności, które sprowadzają się do wyceny nieruchomości, zarządzania nieruchomościami, oceny efektywności inwestowania w nieruchomości.
Nauczysz się przeprowadzać analizy rynku nieruchomości, a także procedury obrotu nieruchomościami oraz procedury gospodarki nieruchomościami.
Studenci zdobędą rzetelne wykształcenie, które obejmuje nauki matematyczne i z zakresu zarządzania. Dowiesz się, w jaki sposób inwestować na rynkach nieruchomości, będziesz zgłębiać treści z zakresu podstaw finansowania nieruchomości oraz gospodarki nieruchomościami.
Będziesz zajmował/a się zmianą standardu życia, lokowaniem kapitału i oszczędności, podejmowaniem decyzji majątkowych.