Agroinżynieria - Wrocław

Agroinżynieria - Wrocław

Studia na kierunku agroinżynieria w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Agroinżynieria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

01.02.2024

Agroinżynieria studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku Agroinżynieria to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Agroinżynieria - Wrocław
Studia na kierunku agroinżynieria w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku agroinżynieria w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 maja 2024 r. i potrwa do 23 września 2024 r. | Agroinżynieria Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Agroinżynieria to studia skupiające się na rozwijaniu umiejętności i przekazywaniu wiedzy z zakresu nowoczesnych technik oraz technologii w obszarze rolnictwa. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu analizy ekonomicznej, zarządzania produkcją w przedsiębiorstwach, które są związane z działalnością rolniczą. Studenci poznają również zaawansowane programy graficzne i obliczeniowe, które są wykorzystywane przy projektowaniu i produkcji maszyn oraz urządzeń użytkowanych w rolnictwie.

Absolwenci agroinżynierii, dzięki kompetencjom z zakresu funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwami rolnymi, odnajdują się przy prowadzeniu gospodarstw rolnych i przedsiębiorstwach z branży przetwórstwa. Dzięki kwalifikacjom z pogranicza mechaniki, osoby po agroinżynierii mogą znaleźć pracę także w biurach konstrukcyjnych. 

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku agroinżynieria możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny UPWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek agroinżynieria?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku agroinżynieria, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku agroinżynieria:

 • język polski,
 • język obcy,
 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku agroinżynieria we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku agroinżynieria skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Jest to propozycja kształcenia, dla osób chcących nabyć profesjonalną wiedzę dotyczącą między innymi technik rolniczych od wykwalifikowanych ekspertów i praktyków. Program studiów realizowany jest przy zaawansowanym zapleczu technicznym i badawczym, dzięki któremu studenci mają możliwość nabycia wiedzy oraz potrzebnych umiejętności z zakresu najnowszych technologii stosowanych w rolnictwie.

Studenci zdobędą również wiedzę z zakresu technik rolniczych stosowanych zarówno w produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej, zapoznają się z zagadnieniami z obszaru prawa gospodarczego, rolnego z zakresu fizjologii roślin, matematyki, technologii produkcji roślinnej, mikrobiologii, tworzenia biznesplanu, systemów produkcji zwierzęcej oraz zarządzania.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku Agroinżynieria możemy podzielić na:

1.  Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie)

2.  Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Agroinżynieria to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu fizyki, matematyki, biologii oraz chemii, z którym to działów wiedza jest niezbędna do zrozumienia procesów, które zachodzą w obszarach inżynierii rolniczej.

Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających wykładach, warsztatach praktycznych i szerokiej ofercie zajęć teoretycznych i ćwiczeń. Program studiów dostarcza również między innymi wiedzę z zakresu zagadnień dotyczących grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, projektowania, układów oraz systemów technicznych, które są wykorzystywane w technice rolniczej.

Studenci zdobędą również specjalistyczną wiedzę w obszarze technologii, systemów, technik i urządzeń, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym, produkcji zwierzęcej, maszyn wykorzystywanych do prac przy produkcji polowej, eksploatacji urządzeń rolniczych czy wykorzystywania układów mechatronicznych w systemach nowoczesnego rolnictwa i poznają zagadnienia związane z prawem, ekonomiką rolnictwa, zarządzaniem i logistyką, odnawialnymi źródłami energii stosowanymi w rolnictwie czy prowadzeniem działalności gospodarczej.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek agroinżynieria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku agroinżynieria we Wrocławiu?

Studia na kierunku Agroinżynieria trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

Agroinżynieria w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku agroinżynieria we Wrocławiu?

Uczelnie we Wrocławiu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku agroinżynieria, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z obszaru tematyki rolniczej, a także zarządzania i ekonomii, mają wiele możliwości zawodowych. 

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę w przedsiębiorstwach funkcjonujących w sferze przetwórstwa i obrotu rolnego, a także mogą świadczyć usługi doradcze czy pracować w charakterze menadżera w obszarze szeroko rozumianej gospodarki żywnościowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Agroinżynieria:

 • gospodarstwa rolne,
 • przedsiębiorstwa sfery przetwórstwa i obrotu rolnego,
 • biura konstrukcyjne,
 • jednostki doradcze,
 • jednostki administracyjne.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek agroinżynieria we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Agroinżynieria Wrocław studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Agroinżynieria Wrocław studia stacjonarne

Agroinżynieria w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia