Administracja studia stacjonarne Wrocław

Administracja studia stacjonarne Wrocław

Studia na kierunku administracja w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Uczelnie, gdzie administracja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku politologia

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Bezpieczeństwo i porządek publiczny stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo i porządek publiczny

09.04.2024

Administracja - studia stacjonarne (dzienne) Wrocław - 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku administracja we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Bezpłatne studia stacjonarne na kierunku administracja we Wrocławiu możesz rozpocząć na Uniwersytecie Wrocławskim.

Administracja studia stacjonarne Wrocław
Studia na kierunku administracja w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Za stacjonarne studiowanie administracji zapłacić należy w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Collegium Humanum - Szkole Głównej Menedżerskiej.

Ponadto administrację jako specjalizację na innym kierunku znaleźć można na Uniwersytecie Wrocławskim (politologia).

 

Administracja to kierunek, który pozwala studentom zdobyć zdolności organizacyjne i zarządzające. Studia te przygotowują przyszłych specjalistów do pełnienia funkcji urzędniczych – zarówno w organach administracji publicznej, jak i prywatnej. Dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi zajęć studenci szkolą się w dziedzinach ściśle związanych m.in. z prawem, finansami czy gospodarką. Ponadto poznają oni wpływ warunków społecznych i politycznych na kształtowanie się systemu administracyjnego w Polsce.

Absolwenci administracji mogą rozpocząć pracę na stanowisku urzędnika czy doradcy. Ponadto studenci tego kierunku kształcą swoja umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz finansami, co wykorzystać mogą także na stanowiskach kierowniczych. Polskie uczelnie przykładają uwagę do tego, by przyszli specjaliści bez problemu odnajdywali się na rynku międzynarodowym – dzięki temu absolwent administracji powinien sprawnie posługiwać się obcym językiem, a także znać standardy administracji europejskiej.

 

Jakie są wymagania na studia stacjonarne (dzienne) na kierunku administracja we Wrocławiu

Rekrutacja na studia stacjonarne na uczelniach publicznych odbywa się za pomocą konkursu świadectw. Oznacza to zatem, że przyszły student powinien skupić się w szczególności na egzaminach maturalnych.

Przykładowe przedmioty brane pod uwagę w rekrutacji na kierunek administracja we Wrocławiu:

  • geografia
  • historia
  • język obcy
  • język polski
  • matematyka
  • wiedza o społeczeństwie

* Kryteria kwalifikacyjne mogą różnić się w zależności od wymagań danej uczelni. Powyższa lista stanowi jedynie przykładowe przedmioty, które mogą być brane podczas rekrutacji – przed rekrutowaniem na uczelnię należy wcześniej upewnić się za pomocą strony rekrutacyjnej uczelni, które przedmioty brane są pod uwagę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku administracja we Wrocławiu?

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku administracja we Wrocławiu możemy podzielić na:
 

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

sprawdź wszystko o: administracja studia we Wrocławiu

 

Program studiów i przedmioty

Wrocławskie uczelnie przygotowują przyszłych specjalistów dziedzin administracyjnych do pracy na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym. Studenci tego kierunku zdobywają teoretyczną wiedzę z zakresu ekonomii i prawa. Ponadto program przewiduje zajęcia, które czerpią z nauk socjologicznych, psychologicznych czy gospodarczych. Dzięki kompleksowemu przygotowaniu absolwenci administracji we Wrocławiu potrafią nie tylko pełnić funkcje urzędnicze, ale także sprawnie zarządzają zespołami, sprawując stanowiska kierownicze.

Zajęcia na kierunku administracja poświęcone są w szczególności prawnym aspektom systemu administracyjnego w Polce i Europie – dodatkowo studenci będą mieli okazję podszkolić swoje zdolności komunikacyjne i prezentacyjne.



W programie studiów na kierunku administracja we Wrocławiu znajdują się przedmioty takie jak:

  • Elementy prawa cywilnego i handlowego
  • Audyt wewnętrzny i kontrola
  • Zamówienia publiczne
  • Prawo europejskie
  • Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi
  • Zarządzanie projektami unijnymi
  • Zarządzanie zmianą
  • Etyka życia publicznego
  • Asertywność w praktyce
  • Umiejętności kierownicze
  • Organizacja czasu pracy

 

Wiedza i umiejętności

Studenci administracji w trakcie nauki zdobywają wiedzę oraz umiejętności np. z zakresu prawa, finansów, gospodarki, socjologii czy psychologii. Dzięki kompleksowemu przygotowani absolwenci tego kierunku mogą rozpocząć pracę na stanowiskach m.in. urzędniczych, doradczych czy kierowniczych. Studenci powinni być gotowi na dużą ilość wiedzy prawniczej, która niezbędna jest do zrozumienia systemów administracyjnych funkcjonujących w Polsce i na świecie.


Wiedza

Studenci administracji poznają zagadnienia związane ze współczesnym systemem prawnym – analizują oraz definiują pojęcia z zakresu prawa cywilnego i handlowego. Uczestnicy zajęć przyglądają się specyfice funkcjonowania finansów publicznych, tym samym przygotowując się do wykonywania prac urzędniczych w różnorodnych instytucjach oraz organach administracji publicznej. W trakcie wykładów studenci poznają prawo europejskie, a także poszczególne etapy postępowania administracyjnego.


Wiedza, którą posiada absolwent studiów administracyjnych:

  • Zna charakterystykę prawa cywilnego i handlowego
  • Zna podstawowe zagadnienia z dziedzin socjologii, administracji, finansów, zarządzania itp.
  • Zna najważniejsze kodeksy i dokumenty prawne
  • Zna specyfikę postępowania administracyjnego i egzekucyjnego
  • Sprawnie porusza się w europejskim systemie administracyjnym

 


Umiejętności

Studenci administracji poznają oraz wykorzystują podstawowe techniki zarządzania zespołem. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się pełnienia poszczególnych funkcji, a także tego, w jaki sposób motywować pozostałych członków grupy do efektywnej pracy. W ten sposób studenci wiedzą, w jaki sposób planować oraz realizować projekty zespołowe, a także sprawniej organizują własne działania.

Uczestnicy zajęć szkolą się w rozwiązywaniu m.in. konfliktów o różnorodnym podłożu czy problemów finansowych, prawnych lub gospodarczych. Absolwenci tego kierunku potrafią przechowywać dane, a także zarządzać nimi w przestrzeni cyfrowej. Studenci administracji dowiadują się, w jaki sposób sporządzać odpowiednie pisma procesowe, a także tego, jak prezentować się oraz dyskutować w środowisku specjalistycznym.

Umiejętności, które nabywa student administracji:

  • Sporządzanie pism i wniosków
  • Rozwiązywanie konfliktów prawnych, gospodarczych i interpersonalnych
  • Przeprowadzanie skutecznych negocjacji
  • Trafna ocena sytuacji prawnej czy finansowej, doradztwo prawne czy finansowe
  • Zarządzanie zespołem, danymi oraz finansami

 

Jak wyglądają studia stacjonarne

Studia stacjonarne są dla studentów niepowtarzalną okazją do tego, by zdobyć cenne doświadczenie we wczesnym wieku. Jest to istotne szczególnie dla tych, którzy posiadają wysokie ambicje zawodowe i pragną rozwijać się w określonym kierunku. Studia stacjonarne pozwalają studentom nawiązać kontakt ze specjalistami, z którymi w trakcie nauki niejednokrotnie będą nawiązywać współpracę. Ponadto studenci studiów stacjonarnych częściej pracują w zespołach, dzięki czemu poznają ludzi o podobnych pasjach czy zainteresowaniach, a także uczą się pełnienia poszczególnych funkcji.

Polskie uczelnie często oferują studentom możliwość korzystania z rozwiązań technologicznych, do których studenci mogą nie mieć dostępu w domowych warunkach. W zależności od potrzeb uczestnicy zajęć pracują z pomocą specjalistycznych programów komputerowych czy narzędzi badawczych. Ponadto studenci stacjonarnych kierunków mają okazję zdobywać wiedzę oraz doświadczenie w dostosowanych do tego salach dydaktycznych. Warto wspomnieć także o bibliotekach polskich szkół wyższych, które oferują studentom dostęp do bogatych zasobów książkowych.

Studia stacjonarne składają się głównie z zajęć dziennych. Studenci stacjonarni systematycznie spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych. Dzięki takiemu trybowi nauki studenci mogą wykorzystać czas wolny na realizowanie swoich pasji, rozwijanie swojego życia prywatnego czy podjęcie się pracy dorywczej.

Uczelnie publiczne oferują studentom naukę stacjonarną za darmo – oznacza to, że kandydaci nie muszą martwić się o żadne dodatkowe koszty związane ze studiowaniem. Muszą oni jednak wykazać się wyjątkowymi wynikami, które decydują o tym, który student zostanie przyjęty na dany kierunek. Uczelnie publiczne oferują kandydatom ograniczoną liczbę miejsc. Z tym problemem nie spotykają się raczej uczelnie prywatne, które przyjmują przyszłych studentów zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Za naukę w niepublicznej szkole wyższej będzie trzeba jednak zapłacić.

zobacz wszystkie:

studia stacjonarne we Wrocławiu

studia niestacjonarne we Wrocławiu


Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne

Student administracji powinien być cierpliwy i chętny do pracy. Przyszli specjaliści muszą sprawnie analizować dane oraz zachowywać porządek w organizacji swojej pracy. Oznacza to, że kandydat na ten kierunek powinien mieć zdolności logiczne oraz matematyczne. Dobrze też, by posługiwał się obcym językiem – na rynku administracyjnym ceni się zawodowców, którzy bez problemu komunikują się z klientami spoza Polski.

Student administracji musi chcieć stale poszerzać swoją wiedzę oraz radzić sobie ze stresem. Przyszły urzędnik musi być dokładny i odpowiedzialny. Kandydat na administrację powinien mieć doskonałą pamięć, która pomoże mu poruszać się w aspektach prawnych polskiego systemu administracyjnego.

 

Studenta prawa cechują:

  • chęć do stałego uczenia się
  • umiejętności analityczne i matematyczne
  • umiejętność radzenia ze stresem
  • dokładność, odpowiedzialność
  • dobra pamięć
  • cierpliwość
  • zdolności językowe

 

Gdzie studiować stacjonarnie na kierunku administracja we Wrocławiu

Uczelnie, na których można studiować administrację we Wrocławiu:

czytaj dalej 

uczelnie we Wrocławiu

administracja studia niestacjonarne we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek administracja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia we Wrocławiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu online I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Praca po studiach na kierunku Administracja we Wrocławiu

Studenci administracji na wrocławskich uczelniach zdobywają zdolności, które cenne są nie tylko w dziedzinach stereotypowo kojarzonych z tym kierunkiem. Umiejętność organizacji pracy oraz zarządzania danymi pozwala absolwentom rozpocząć pracę w zawodach związanych z organami administracji publicznej lub prywatnej.

W trakcie studiów uczestnicy zajęć uczą się tego, w jaki sposób zarządzać finansami czy zespołem. Dzięki temu przyszli specjaliści mogą obejmować stanowiska kierownicze, a nawet rozpocząć własną działalność gospodarczą. Zdolni absolwenci administracji odnajdą się także m.in. w różnorodnych firmach reklamowych czy marketingowych, małych i dużych przedsiębiorstwach, a także w polityce.



Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku administracja:

  • administracja skarbowa, samorządowa i rządowa
  • centralne organy administracji
  • służby
  • administracja w szkolnictwie wyższym
  • firmy marketingowe
  • przedsiębiorstwa
  • polityka



W zależności od tego, jaką specjalizację wybierze student administracji, może on kształcić się na innym stanowisku. Od kompetencji studenta zależy to, z czym wiązać się będzie jego przyszły zawód.



Absolwent administracji może pracować m.in. jako:

  • administrator danych
  • fakturzysta
  • specjalista do spraw HR
  • pracownik działu obsługi klienta
  • sekretarz
  • office manager
  • pracownik biurowy
     

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów administracja w Katowicach?

Absolwenci wrocławskiej administracji gotowi są do rozpoczęcia pracy o charakterze publicznym lub prywatnym. Ponadto przyszli specjaliści szkoleni są do nawiązywania współpracy z klientami na arenie międzynarodowej, co znacznie poszerza ich horyzont zawodowy. Wysokość wynagrodzenia, którego może spodziewać się student administracji, zależna jest od tego, jaką ścieżkę edukacyjną wybierze on w trakcie studiów.

Pracownik administracyjno-biurowy zarabia przeciętnie 3750 zł brutto miesięcznie. Fakturzysta w tym samym czasie zarobi 3400 zł brutto, a kierownik biura (office manager) aż 5680 zł brutto.*

Praca administratorów zauważalna jest zarówno w wewnętrznej pracy firmy, jak i w widocznych skutkach działań podejmowanych przez biznesmenów.

Źródło: zarobki.pracuj.pl (październik 2021)

 

* Wysokość wynagrodzenia może różnić się w zależności od kompetencji kandydata oraz jego stażu w pracy, a nawet od województwa lub miasta, na którego terenie wykonuje on pracę.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na administrację

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku administracja w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)