Studia na kierunku e-historia oferują swoim studentom zdobycie kompleksowej wiedzy na temat historii i nauk historycznych, a także ich miejsca w przestrzeni internetowej oraz możliwości ich wykorzystania, weryfikowania oraz rozpowszechniania.
Jeśli zdecydujesz się na wybór tego kierunku, w czasie kształcenia poznasz liczne zjawiska charakterystyczne dla poszczególnych epok, jak również nauczysz się samodzielnie formułować i rozwiązywać problemy badawcze. Co więcej, pod okiem doświadczonej kadry akademickiej dowiesz się, w jaki sposób połączyć zdobytą wiedzę historyczną z nowoczesnymi technologiami informatycznymi.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku e-historia możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
Podczas kształcenia na kierunku e-historia poznasz konsekwencje przemian politycznych, społecznych, gospodarczych oraz kulturowych, które zachodziły w różnych epokach. Nauczysz się też wykorzystywać tradycyjne i elektroniczne zasoby wiedzy podczas selekcji informacji potrzebnych do badań. W Twoim planie zajęć znajdą się takie przedmioty, jak m.in. historia nowożytna Polski, tworzenie stron internetowych, nauki historyczne w e-świecie, a także technologia informacyjna i kartografia w e-świecie. W czasie licznych zajęć o charakterze praktycznym dowiesz się też, w jaki sposób prowadzić merytoryczne dyskusje, używając przy tym naukowych argumentów.
Co więcej, jako student e-historii będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek naukowych, które znacząco poszerzą Twoje kwalifikacje w wybranym obszarze. Na specjalizacji, jaką jest historia religii, zdobędziesz informacje z zakresu rozwoju religii w różnych epokach historycznych, a także dowiesz się więcej o twórcach i przywódcach religijnych. W przypadku drugiej specjalizacji, polityczno-społecznej, nie ma na stałe przypisanych tematów przedmiotów, co umożliwi dużą elastyczność w doborze omawianych zagadnień.