Archeologia - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

archeologia

Odkryj kierunek archeologia w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

10.02.2023

Archeologia studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku archeologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku archeologia w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie

W Łodzi archeologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ).
 

Studia w Łodzi na kierunku archeologia to studia historyczne, które skupiają się na przekazaniu wiedzy praktycznej oraz wykształceniu umiejętności, oraz kompetencji potrzebnych do wykonywania pracy archeologa w przyszłości. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu podstawowej, elementarnej wiedzy, która dotyczy charakterystyki oraz chronologii kultur archeologicznych zarówno na terenie Polski, jak i krajów sąsiednich.

Absolwenci z zakresu animacji dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w ośrodkach, które są związane z historią, w domach kultury, wykopaliskach, czy innych wszelkich ośrodkach i instytucjach o charakterze badawczym i naukowym. Studia z zakresu animacji dają studentom szerokie możliwości zawodowe, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie czuł i odnajdował się najlepiej.

czytaj dalej wszystko o Archeologia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek ARCHEOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Archeologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania na kierunek Archeologia w Łodzi?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku archeologia, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Archeologia w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHEOLOGIA W ŁODZI?

Studia w Łodzi na kierunku archeologia skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Jest to propozycja kształcenia dla osób interesujących się historią, w szczególności tą najdawniejszą z czasów starożytności, osób ciekawych i chcących odkrywać jak wyglądało życie ludzi i świat w przeszłości.

Studenci kierunku archeologia zdobędą między innymi wiedzę z zakresu elementarnej wiedzy, która dotyczy materialnego aspektu kultury społeczności żyjącej w średniowieczu oraz czasach nowożytnych na terenie Polski, oraz Europy.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku archeologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Łodzi na kierunku archeologia to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu historii oraz archeologii czy wykopalisk.

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzę z zakresu eksploracji oraz dokumentacji na stanowiskach średniowiecznych, pradziejowych czy nowożytnych, a także wiedzy o tym, jak funkcjonują systemy ochrony zabytków archeologicznych w Unii Europejskiej.

Studenci nabędą również umiejętność krytycznego myślenia oraz wiązania i kojarzenia faktów, a także wyciągania odpowiednich wniosków z zebranych przez nich i innych danych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHEOLOGIA W ŁODZI?

Studia na kierunku archeologia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Archeologia w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHEOLOGIA W ŁODZI?

Uczelnie w Łodzi kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku archeologia, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z obszaru historii, oraz prowadzenia badań archeologicznych mają wiele możliwości zawodowych, między innymi mogą rozpocząć pracę w muzeach, ośrodkach związanych z kulturą i historią czy firmami zajmującymi się prowadzeniem wykopalisk.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku archeologia:

  • pracownik techniczny przy badaniach archeologicznych ,

  • pracownik laboratoryjno-inwentaryzacyjny w placówkach zbiorów archeologicznych ,

  • archeolog w samorządowych placówkach pracy ,

  • pracownik muzeum ,

  • pracownik ochrony dziedzictwa narodowego.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Archeologia Łódź studia i stopnia

Archeologia Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Archeologia Łódź studia stacjonarne

Kierunki historyczne w Łodzi

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia