Finanse i rachunkowość studia zaoczne Kraków

Finanse i rachunkowość studia zaoczne Kraków

Finanse i rachunkowość studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

05.06.2023

Finanse i rachunkowość studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2023

Finanse i rachunkowość w Krakowie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 25 różnych specjalności. Studia z finansów i rachunkowości w trybie niestacjonarnym można podjąć na 4 uczelniach. Ceny na finansach i rachunkowości w Krakowie w 2023 r. zaczynają się od 5200 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Chociaż podatki to jedna z niewielu pewnych rzeczy w życiu, niewiele osób może pochwalić się szczegółową wiedzą na ich temat. Finanse i rachunkowość to kierunek, dzięki któremu można m.in. dokładnie poznać zasady funkcjonowania systemu podatkowego. Studia łączą w sobie wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania i prawa. Absolwenci posiadają umiejętności dotyczące np. zarządzania finansami, księgowania, czy przygotowywania analiz ekonomicznych. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. 

Studia dają odpowiednie kompetencje do pracy w bankach, domach maklerskich, czy funduszach inwestycyjnych. Absolwenci sprawdzą się również w działach finansowych w publicznych i prywatnych przedsiębiorstwach. 

 

Uczelnie

W Krakowie finanse i rachunkowość w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UEK) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość Krakowie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 5200 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów.

 

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie?

Kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni. Ceny mogą ulec  zmianie, na co wpływ mogą mieć zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, niezależne od uczelni.
Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest, abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Krakowie - zasady rekrutacji

 

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (zaoczne) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Współcześnie, w dobie powstawania nowych przedsiębiorstw i wzmożonego rozwoju gospodarczego, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w finansach oraz posiadających umiejętności zarządzania budżetem różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji. Równie istotna i wysoko ceniona przez pracodawców jest wiedza ekonomiczna oraz znajomość zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku finansowego. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie.
Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne będą osoby o zainteresowaniach oscylujących wokół nauk ścisłych, ekonomicznych i społecznych, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w specyfice rynków finansowych i wiesz, że doskonale sprawdziłbyś się jako pracownik sektora finansowego, to studia te będą dla ciebie idealnym wyborem.
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować?

Studia ekonomiczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Kierunek finanse i rachunkowość znajduje się obecnie w ofercie Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, dzięki czemu przyszli studenci mogą wybrać najlepszą i najbardziej dogodną dla siebie, opcję.
 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy i mogą liczyć na wiele interesujących i przyszłościowych ofert. Dlatego też absolwenci finansów i rachunkowości zyskują mnóstwo możliwości rozwoju i nie mają problemu w realizacji swoich planów zawodowych. Po ukończeniu studiów z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w sektorze finansowym, między innymi w bankach, agencjach ubezpieczeniowych i innych instytucjach finansowych.
Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem księgowego, analityka finansowego i biznesowego, audytora czy maklera giełdowego. Co więcej, możesz objąć stanowiska kierownicze lub menedżerskie. Twoja droga zawodowa będzie po części zależeć od wyboru specjalizacji, którego dokonasz w trakcie studiów. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie kariery w środowisku międzynarodowym.
 
5. Program studiów i kwalifikacje
Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość oscyluje wokół tematów powiązanych z naukami ścisłymi, ekonomicznymi, gospodarczymi czy społecznymi. Jako student będziesz miał okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć cenną wiedzę i umiejętności. 
 
W programie studiów na kierunku finanse i rachunkowość znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • bankowość
 • podstawy zarządzania
 • podstawy finansów
 • statystyka opisowa
 • matematyka
 • prawo gospodarcze
 • prawo finansowe
 • ubezpieczenia. 

 

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w programie przewidziano także interesujące bloki specjalizacyjne. Studenci będą mogli wybrać pomiędzy specjalizacją: kadry i place, rachunkowość w praktyce, controlling i rachunkowość zarządcza, finanse dla menegerów i przedsiębiorców, bankowość, doradztwo podatkowe, finanse przedsiębiorstw, rynki finansowe, finanse i administracja publiczna. Oferta specjalności może się różnić w zależności od uczelni, dlatego ważne, abyś przed rozpoczęciem rekrutacji dokładnie zapoznał się z informacjami dostępnymi na oficjalnych stronach internetowych ośrodków akademickich.
Ponadto, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Dodatkowo, zdobędziesz cenne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji, umiejętność pracy zespołowej i wiele innych, które obecnie są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie. Uzyskaną wiedzę oraz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kierunek finanse i rachunkowość również realizowany jest w dwóch formach. Pierwsza z nich skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzamin maturalny i chcieliby kontynuować naukę. W tym przypadku studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem licencjackim. Natomiast studia magisterskie skierowane są do absolwentów studiów wyższych. Osoby, które zdecydują się na tę formę studiów, na naukę będą musiały przeznaczyć trzy lub nawet cztery semestry. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej oraz zdobycie innych, nowych perspektyw zawodowych.

Finanse i rachunkowość w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie?

Studia ekonomiczne w Krakowie kształcą specjalistów doskonale orientujących się w specyfice i funkcjonowaniu sektora finansowego oraz znających polski i międzynarodowy rynek finansowy. Uzyskana wiedza i kompetencje pozawalają im zdobyć wymarzoną pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.
Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w sektorze finansowym, między innymi w bankach, agencjach ubezpieczeniowych czy innych instytucjach finansowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem doradcy podatkowego, księgowego, audytora, analityka finansowego lub maklera giełdowego. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji będziesz mógł podjąć zatrudnienie w oddziałach Narodowego Banku Polskiego.
Co więcej, jako absolwent możesz związać się z jednostkami administracji państwowej i samorządowej. Odpowiednie przygotowanie umożliwi Ci objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych instytucjach finansowych, firmach i korporacjach. Innym, odpowiednim dla ciebie miejscem pracy mogą być także urzędy skarbowe. Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość często decydują się także na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym. Dodatkowo, znajdziesz zatrudnienie w firmach doradczych i konsultingowych, działach kadr i płac, na stanowisku fakturzysty, głównego księgowego, kierownika biura rachunkowego, rzeczoznawcy, brokera ubezpieczeniowego, maklera papierów wartościowych, dyrektora oddziału banku. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania na kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów
Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie kierunkowe. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest danie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz przedmiotów dodatkowych. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Kandydaci na studia przyjmowani są w ramach limitu miejsc - uczelnie przeprowadzają postępowanie kwalifikacyjne, na podstawie którego wybierani są przyszli studenci.

 

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w uczelniach publicznych, w przeciwieństwie do studiów stacjonarnych, są z reguły płatne. Zapłacić należy również za większość studiów oferowanych przez prywatne szkoły wyższe.

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 6000 zł
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 5200 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w terminie samodzielnie wyznaczonym przez daną szkołę wyższą. Najczęściej kandydaci otrzymują informacje za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego – w prywatnych profilach użytkowników umieszczane są komunikaty dotyczące m.in. podjętej przez szkołę wyższą decyzji w sprawie przyjęcia lub odrzucenia aplikacji kandydata na poszczególne kierunki studiów, a także kolejnych kroków, jakie należy podjąć w następnych etapach rekrutacji.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 22.09.2023

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Osoby, które dostały się na wybrane kierunki studiów, mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście, bezpośrednio w siedzibie wskazanej przez daną szkołę wyższą. Niektóre uczelnie dopuszczają także możliwość przekazania pełnej dokumentacji za pośrednictwem osób do tego upoważnionych (wzór dokumentu niezbędnego do przekazania pełnomocnictwa zazwyczaj znaleźć można na oficjalnej stronie szkoły). Czasem kandydaci mogą przesłać kompletne zestawy za pomocą poczty tradycyjnej.

Przed złożeniem dokumentów należy zapoznać się szczegółowo z zasadami rekrutacji, jakie obowiązują w wybranej szkole wyższej – preferowana forma dostarczenia dokumentów może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w terminie, który został indywidualnie ustalony przez daną szkołę wyższą. Najczęściej etap ten rozpoczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego i trwa kilka dni. Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na wybrane kierunki studiów, powinni wcześniej przygotować wszystkie niezbędne części dokumentacji. Spóźnienie lub przekazanie dokumentów rekrutacyjnych w formie innej niż ta, która dopuszczana jest przez szkołę, może zakończyć się skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – od 23.09.2023 do 26.09.2023

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Uczelnie w Krakowie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie?

Kierunek finanse i rachunkowość cieszy się dużą popularnością i co roku zajmuje jedno z czołowych miejsc najchętniej wybieranych studiów. Dlatego też, jeżeli chciałbyś wziąć udział w rekrutacji i zostać studentem tego perspektywicznego kierunku, powinieneś zastanowić się nad kilkoma następującymi kwestami:
 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy powiązane z naukami ścisłymi, ekonomicznymi i społecznymi?
 • Czy masz charakter lidera i wiesz, że doskonale sprawdziłbyś się na stanowiskach menedżerskich?
 • Czy matematyka jest twoją pasją i chciałbyś związać z nią swoją przyszłość zawodową?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na minimum jedno z powyższych pytań, to możesz mieć pewność, że studia na kierunku finanse i rachunkowość będą dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednak zanim przystąpisz do procesu rekrutacji powinieneś spełnić kilka istotnych warunków, które ostatecznie zdecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz jednego wybranego spośród przedmiotów dodatkowych, takich jak: informatyka, fizyka, chemia, matematyka, geografia. Dodatkowym atutem będzie uczestnictwo w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, a także każda inna aktywność naukowa.
Ponadto, wszyscy kandydaci, którzy pomyślnie przejdą przez elektroniczną rekrutację będą zobowiązani do terminowego, osobistego dostarczenia wymaganych dokumentów, do których należą: świadectwo dojrzałości, świadectwo ukończenia szkoły średniej, kopia dowodu osobistego, podanie o przyjęcie na studia oraz odpowiednia ilość zdjęć legitymacyjnych. Jako że lista ta może się różnić w zależności od uczelni, ważne, abyś przed procesem rekrutacji dokładnie się z nią zapoznał. Te i inne aktualne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach ośrodków akademickich.

Jakie opinie mają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie?

Studia ekonomiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracą. Kierunek ten ma wiele pozytywnych opinii.
 

Tak wypowiada się o nim Maciej, student pierwszego roku studiów magisterskich:

Według mnie finanse to niezwykle stabilna branża, w której zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru ekonomii i pokrewnych nauk. Dlatego też wybór studiów na kierunku finanse i rachunkowość był dla mnie oczywisty i nigdy nie żałowałem swojej decyzji. Cieszę się, że mogę jednocześnie rozwijać swoje pasje i zainteresowania i zdobyć wszechstronne, przyszłościowe wykształcenie. 

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)