Prawo studia niestacjonarne Wrocław

Studia niestacjonarne we Wrocławiu

prawo

Odkryj prawo we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.12.2022

Prawo studia niestacjonarne Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku prawo we Wrocławiu to studia jednolite magisterskie magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku prawo w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Wrocławskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

20 541 – tylu kandydatów, według raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki, zgłosiło się na studia prawnicze na początku roku akademickiego 2021/2022. Kierunek cieszy się niemałą popularnością. Studia dają odpowiednie narzędzia i wiedzę do interpretowania zapisów aktów prawnych, czy orzeczeń krajowych i międzynarodowych sądów. Program zajęć dotyczy takich zagadnień, jak m.in.: postępowanie karne, administracyjne lub cywilne. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku prawo we Wrocławiu w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 5600 zł do 7600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Studia prawnicze przygotowują do pracy w kancelariach, sądach, prokuraturze, czy jednostkach administracji publicznej. Absolwenci sprawdzą się m.in. w zawodzie adwokata, radcy prawnego lub notariusza. 

czytaj dalej wszystko o Prawo studia niestacjonarne Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie prawo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Prawo w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Jakie są ceny studiów na kierunku prawo we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne w formie wieczorowej i zaocznej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów na kierunku prawo we Wrocławiu możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne. Proces rekrutacyjny wymaga także uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku prawo (niestacjonarne) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (niestacjonarne) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Andrzej Frycz Modrzewski stwierdził: „Bez praw nie może być prawdziwej wolności”. Mark Twain podkreślał zaś, że strażnikami prawa są sami ludzie, więc to oni dbają o swoją wolność. Prawo pozwala w prawidłowy sposób funkcjonować ludziom na całym świecie, a dzieje się tak od zarania dziejów. Państwa potrzebują ekspertów, którzy będą dbać o sprawiedliwość i społeczne dobro.

Idealni kandydaci na studia prawnicze nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów humanistyczno-społecznych i ekonomicznych. Kandydaci powinni interesować się polityką, gospodarką, bezpieczeństwem wewnętrznym i narodowym. Jeśli jesteś osobą komunikatywną, a w przyszłości pragniesz bronić prawa w różnym zakresie, kierunek prawo we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo we Wrocławiu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów niestacjonarnych we Wrocławiu takie jak prawo możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego lub w Wyższej Szkole Bankowej. Uczelnie we Wrocławiu oferują bardzo wiele możliwości kształcenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Program kształcenia opiera się na naukach humanistyczno-prawniczych. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: prawoznawstwo, prawo konstytucyjne, prawo cywilne, zobowiązania, materialne prawo administracyjne, postępowanie cywilne, prawo publiczne gospodarcze, prawo finansowe, prawo ochrony konkurencji i konsumentów, postępowanie przed sądami administracyjnymi, ochrona praw człowieka, prawo zamówień publicznych i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Studia prawnicze we Wrocławiu przygotowują studentów do podjęcia pracy w organach wymiaru sprawiedliwości, w organach ścigania, na przykład w prokuraturze lub w policji, w obsłudze prawnej przedsiębiorstw oraz organów administracji rządowej i samorządowej.

Absolwenci zatrudniani są w biurach organów kontroli państwowej, w sądach, w kancelariach adwokackich, radcowskich, notarialnych i komorniczych, w urzędach skarbowych i celnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, w laboratoriach kryminalistycznych, w przedsiębiorstwach publicznych oraz prywatnych, w więziennictwie jako doradcy podatkowi, syndycy, referendarze, mediatorzy, w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), w organizacjach pozarządowych, w organizacjach międzynarodowych.

Kierunek prawo we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu.

Program kształcenia opiera się na naukach humanistyczno-prawniczych i ekonomicznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • prawoznawstwo,
 • prawo konstytucyjne,
 • prawo cywilne, zobowiązania,
 • materialne prawo administracyjne,
 • postępowanie cywilne,
 • prawo publiczne gospodarcze,
 • doktryny polityczno-prawne,
 • etyka prawnicza i biznesowa,
 • prawo Unii Europejskiej,
 • prawo finansowe,
 • prawo ochrony konkurencji i konsumentów,
 • postępowanie przed sądami administracyjnymi,
 • ochrona praw człowieka,
 • prawo zamówień publicznych
 • i wiele innych.

 

Studenci przygotowują się do podjęcia dalszego kształcenia w ramach aplikacji sędziowskiej, adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i tym podobne. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które mieści w sobie wiedzę prawniczą, teorie i filozofię prawa, zagadnienia z zakresu nauk społecznych i ekonomii. Studenci szczegółowo kształcą się w zakresie różnych typów prawa, takich jak na przykład prawo cywilne, karne, administracyjne, finansowe, konstytucyjne, międzynarodowe i europejskie.

Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, konwersatoriów, seminariów. Studenci zdobywają umiejętności analityczne i interpretacyjne, rozwijają predyspozycje językowe i komunikacyjne. Uczą się jak poprawnie sporządzać pisma prawnicze, a także zgłębiają ogólną terminologię prawniczą, również w języku łacińskim.

Ile trwają studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

Studia na kierunku prawo we Wrocławiu trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie we Wrocławiu studia prawnicze oferują w formie jednolitych studiów magisterskich, które trwają dziesięć semestrów. Oznacza to, że studia niestacjonarne realizujesz tak jak studia stacjonarne w trakcie pięcioletniej edukacji, która kończy się egzaminem magisterskim i zapewnia tytuł magistra, a tym samym umożliwia wykonywanie zawodu. Studenci w trakcie całego etapu kształcenia przygotowują się do dalszej edukacji w ramach wybranych aplikacji, na przykład sędziowskiej, radcowskiej, adwokackiej, notarialnej.

Prawo w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku prawo we Wrocławiu?

Kierunek prawo we Wrocławiu przygotowuje do podjęcia pracy w organach wymiaru sprawiedliwości, w organach ścigania, na przykład w prokuraturze lub w policji, w obsłudze prawnej przedsiębiorstw oraz organów administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach pozarządowych, w organizacjach międzynarodowych, w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, w organach Unii Europejskiej, a także w biurach organów kontroli państwowej, w sądach, w prokuraturach, w kancelariach adwokackich, radcowskich, notarialnych i komorniczych, w urzędach skarbowych i celnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, w administracji rządowej i samorządowej, w policji, w laboratoriach kryminalistycznych, w przedsiębiorstwach publicznych oraz prywatnych, w więziennictwie, również jako doradcy podatkowi, syndycy, referendarze, mediatorzy.

Absolwenci wykonują takie zawody jak adwokat, sędzia, radca prawny, komornik, prokurator, notariusz, legislator w zależności od aplikacji, którą ukończyli: adwokackiej, prokuratorskiej, radcowskiej, notarialnej, sędziowskiej, komorniczej, legislacyjnej. Zatrudniani są w sądzie, w kancelariach prawnych, w prokuraturze, w administracji prywatnej, w administracji publicznej, a także w instytucjach finansowych, w komórkach organizacyjno-prawnych, w międzynarodowych korporacjach, które potrzebują specjalistów zajmujących się prawem międzynarodowym, w biurach poselskich, w biurach senatorskich, w biurach posłów Parlamentu Europejskiego.

Absolwenci zajmują stanowiska urzędnicze, doradców podatkowych, biegłych rewidentów, syndyków. Studia prawnicze dają bardzo wiele możliwości rozwoju i pracy, bowiem rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów odnajdujących się w zakresie prawa i administracji.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na kierunek prawo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Studia prawnicze we Wrocławiu wzbudzają zainteresowanie bardzo wielu kandydatów. W przypadku studiów zaocznych i wieczorowych najważniejsze jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, decyduje kolejność zgłoseń lub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości.

Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Warto także zdawać przedmioty dodatkowe, na przykład historię, wiedzę o społeczeństwie, matematykę, język obcy nowożytny. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona – w przypadku, gdy na dany kierunek aplikuje więcej kandydatów niż zostało to uwzględnione w limicie miejsc, rekrutacja może zostać przeprowadzona na podstawie zasad zbliżonych do tych, które obowiązują w rekrutacji na studia stacjonarne.

Limity miejsc na kierunku pedagogika we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski: 400

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Niestacjonarna nauka jest z reguły płatna w uczelniach niepublicznych. Za możliwość studiowania muszą również zapłacić studenci większości prywatnych szkół wyższych.

 • Uniwersytet Wrocławski – od 7000 zł
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu – od 5600 zł
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu – od 7600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie samodzielnie decydują o tym, w jakim terminie opublikują one wyniki postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji w systemach internetowej rekrutacji.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski – od 29.07.2022 do 23.09.2022

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składać można osobiście lub za pośrednictwem upoważnionych do tego przez kandydata osób trzecich. Niektóre uczelnie dopuszczają także możliwość przesłania kompletnych plików za pomocą poczty tradycyjnej. Część szkół wyższych decyduje się na przeprowadzenie rekrutacji całkowicie elektronicznie. Przed doręczeniem dokumentów rekrutacyjnych należy zapoznać się z wymaganiami wynikającymi z zasad rekrutacji, które obowiązują w wybranej uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin przeznaczony na etap dostarczania dokumentów rekrutacyjnych do wybranych uczelni może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej – najczęściej dokumenty można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie dokumenty, niezbędne do dopełnienia formalności związanych z rekrutacją. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski – od 11.07.2022 do 22.09.2022

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek prawo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr) niestacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu niestacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek prawo we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku prawo wzbudzają duże zainteresowanie kandydatów, ponieważ w opinii społecznej są to jedne z najbardziej prestiżowych studiów humanistycznych. Nim zdecydujesz o rekrutacji, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów humanistycznych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy w zakresie Twoich zainteresowań znajdują się kwestie prawne, a w przyszłości pragniesz walczyć o sprawiedliwość dla ludzi poszkodowanych?
 • Czy jesteś osobą komunikatywną?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek prawo we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. W przypadku studiów zaocznych i wieczorowych najważniejsze jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości.

Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Warto także zdawać przedmioty dodatkowe, na przykład historię, wiedzę o społeczeństwie, matematykę, język obcy nowożytny. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczeń o wysokich osiągnięciach w konkursach i olimpiadach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Jakie opinie mają studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

Studia prawnicze w zakresie stricte prawa uznawane są za jedne z najbardziej elitarnych.

Maciej, student czwartego roku studiów magisterskich, stwierdził:

Prawo to jedna z najstarszych dziedzin nauki, a zarazem najtrudniejsza do zgłębienia. Wymaga dużej uwagi i cierpliwości, ponieważ stawką jest ludzka sprawiedliwość. W przyszłości chciałbym być sędzią, ale przede mną jeszcze długa droga.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w Mieście wrocławiu

Kierunki prawnicze i administracja w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)