Automatyka - studia podyplomowe w Warszawie

Automatyka - studia podyplomowe w Warszawie

Automatyka - studia podyplomowe w Warszawie
Dodaj do ulubionych

Automatyka - studia podyplomowe w Warszawie

Studia na kierunku automatyka to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Automatyka to studia podyplomowe w Warszawie, które skupiają się na prezentowaniu treści przekazujących wiedzę i umiejętności w zakresie opracowywania oraz implementowania zaawansowanych przemysłowych układów sterowania.

Studia kształcą ekspertów, którzy odnajdą się w pracy we wszystkich firmach wykorzystujących elementy automatyki. Mogą zostać projektantami systemów automatycznego sterowania lub programistami sterowników przemysłowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek automatyka - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku automatyka w Warszawie

Studia w Warszawie na kierunku automatyka, przeznaczone są dla absolwentów Uczelni dowolnego kierunku i stopnia (inżynierskie, licencjackie, magisterskie, jednolite studia magisterskie).

Kształcenie wiąże się z dodatkowymi opłatami, a ilość miejsc w grupie jest ograniczona. Dodatkowo na przyjęcie na kierunek może wpływać kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA?

Studia na kierunku automatyka obejmują 200 godzin dydaktycznych. Uczestnicy w ramach zaliczenia kształcenia wykonują pracę końcową z zakresu działalności zawodowej w ramach automatyki.

W siatce dydaktycznej uwzględniono zagadnienia obejmujące automatykę procesów ciągłych i dyskretnych, analogowe i mikroprocesowe urządzenia oraz elementy automatyki. Uczestnicy rozwijają umiejętności także na zajęciach z zakresu programowalnych sterowników PLC czy struktur i algorytmów układów automatyki.

Studenci biorą udział w wykładach oraz laboratoriach prowadzonych przez praktyków zawodowych. Uczestniczą również w wizytach studyjnych, gdzie mogą zapoznać się z wymaganiami przyszłej pracy.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku automatyka, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku automatyka wykazują się teoretyczną i praktyczną wiedzą w zakresie projektowania, administrowania oraz serwisowania stanowisk zautomatyzowanych oraz linii produkcyjnych.

Potrafią korzystać ze sprzętu komputerowego w ramach użytkowania profesjonalnych programów inżynierskich. Projektują systemy i urządzenia mechatroniczne. Opracowują własne aplikacje programowania i sterowników logicznych.

Mają zdolność implementacji układów sterowania do procesów prowadzonych manualnie. Projektują systemy sterowania i wspomagania decyzji. Przygotowują do użytkowania, uruchamiania i projektowania systemów automatyk w różnych zastosowaniach.

Wykazują się umiejętnościami programowania robotów mobilnych, sterowników PLC i aplikacji SCADA. Konfigurują układy napędowe, programują systemy wbudowane czy modelują układy fizyczne i zaawansowane układy sterowania.

Absolwent ma również wiedzę specjalistyczną w zakresie sterowania procesów przemysłowych, komputerowych systemów automatyki, systemów diagnostyki, sztucznej inteligencji czy budowy elementów automatyki.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA?

Studia na kierunku automatyka, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA

Absolwenci mogą podjąć pracę w nowoczesnych zakładach przemysłowych przy projektowaniu oraz nadzorowaniu zautomatyzowanych procesów wytwarzania czy montażu, a także monitorowaniu procesów technologicznych i wytwórczych. Mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą w tym zakresie.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku automatyka

  • pracownicy wszystkich przedsiębiorstw wykorzystujących elementy automatyki przemysłowej,
  • projektanci systemów automatycznego sterowania,
  • programiści sterowników,
  • pracownicy działów, w których jest wymagana wiedza w zakresie nowoczesnych technik komputerowych.

Studia na kierunku automatyka powstały jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na fachowców w tej dziedzinie, którzy mają aktualną wiedzę. W wyniku dużych kosztów pracy wzrosło zainteresowanie automatyzacją oraz robotyzacją.

Komentarze (0)