Teleinformatyka - Poznań

Studia w Poznaniu 

teleinformatyka

Odkryj teleinformatykę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Teleinformatyka studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku teleinformatyka w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku teleinformatyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu teleinformatykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Poznańskiej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP).

 

Opis kierunku

Telekomunikacja i informatyka – kierunek łączy w sobie wiedzę z tych dwóch dziedzin. Kompetencje, jakie można zdobyć w trakcie studiów, związane są np. z projektowaniem i analizą algorytmów, czy tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Absolwenci powinni również dobrze radzić sobie z projektowaniem i optymalizacją sieci telekomunikacyjnych i komputerowych lub baz danych.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Studenci kierunku nie powinni mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Dobrze sprawdzą się w firmach z branży technologii telekomunikacyjno-informacyjnych. Mogą pracować u operatorów sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych lub u dostawców usług internetowych.

czytaj dalej wszystko o Teleinformatyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek TELEINFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Teleinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek teleinformatyka w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w rekrutacji na kierunek teleinformatyka w Poznaniu, będą musieli spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów, będą osiągnięcia z olimpiad i konkurów naukowych z zakresu nauk ścisłych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Teleinformatyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TELEINFORMATYKA?

Teleinformatyka to dział komunikacji i informatyki, który zajmuje się techniką przetwarzania, gromadzenia i przesyłania informacji w formie elektronicznej. Obecnie, w dobie rozwoju internetu i informatyzacji społeczeństwa, dziedzina ta zyskuje na znaczeniu i jest wykorzystywana w rożnego typu przedsiębiorstwach. Dlatego też bardzo ważne jest wykształcenie specjalistów z obszaru informatyki i pokrewnych nauk, którzy potrafiliby wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek teleinformatyka w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia informatyczne powinny interesować się naukami ścisłymi i informatycznymi. Dużym atutem będzie znajomość nowoczesnych technologii informatycznych i umiejętność ich wykorzystania w praktyce. Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki, to studia na kierunku teleinformatyka powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku teleinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku teleinformatyka w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia informatyczne obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością i z roku na rok wzbudzają zainteresowanie coraz większej liczby studentów. Dlatego też, nijako w odpowiedzi na panujące tendencje, uczelnie w Poznaniu decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty nauczania. Obecnie kierunek teleinformatyka, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te wyróżniają się długą tradycją i dobrą renomą, a jej ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program kształcenia na kierunku teleinformatyka w dużej mierze oscyluje wokół nauk informatycznych, ścisłych i technicznych. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, do których należą:

 • wprowadzenie do telekomunikacji
 • podstawowe usługi internetowe
 • algebra
 • podstawy elektroniki
 • języki programowania

 

Studenci będą mieli okazję realizować własną ścieżkę nauczania, poprzez wybór konkretnych przedmiotów z bogatej oferty edukacyjnej. Dokładne informacje dotyczące planu oraz aktualnego programu kształcenia, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TELEINFORMATYKA?

Kierunki studiów w Poznaniu, dzięki programowi dopasowanymi do realiów współczesnego rynku pracy, kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się różnorodnych, prężnie działających branżach. Dlatego też, po ukończeniu kierunku teleinformatyka otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w działach IT. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie, jako:

 • programista
 • project manager
 • analityk systemów informatycznych

 

Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z firmami telekomunikacyjno-informatycznymi. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku teleinformatyka w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek teleinformatyka w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek teleinformatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Teleinformatyka w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Teleinformatyka Poznań studia i stopnia

Teleinformatyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Teleinformatyka Poznań studia stacjonarne

Kierunki informatyczne w Poznaniu

grafika
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie