Teleinformatyka - Katowice i woj. śląskie

Teleinformatyka - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Teleinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

25.01.2024

Teleinformatyka studia Katowice 2024 | woj. śląskie

Studia na kierunku teleinformatyka to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Teleinformatyka - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 23 maja 2024 r. i potrwa do 15 lipca 2024 r. | Teleinformatyka Katowice i woj. śląskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Katowicach i woj. śląskim 2024/2025 na kierunku teleinformatyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ).

 

Opis kierunku

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności z obszary z zakresu informatyki, telekomunikacji, projektowania sieci komputerowych, systemów komputerowych i oprogramowania. Studenci uczą się wykorzystywać nowoczesne metody i narzędzia informatyczne w kontekście telekomunikacyjnym, a także projektować, testować i utrzymywać zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe sieci komputerowe. Poszerzają swoje kompetencje w obszarze urządzeń i systemów telekomunikacyjnych, co sprawia, że są przygotowani do dynamicznych wyzwań związanych z rozwojem technologii.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku teleinformatyka znajdują zatrudnienie m.in. w firmach specjalizujących się w rozwoju i implementacji nowoczesnych środków techniki telekomunikacyjnej, u operatorów sieci teleinformatycznych, w firmach tworzących oprogramowanie dla tych operatorów, a także w sektorze usług internetowych czy produkcji sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego. Ponadto, ich umiejętności doceniane są w placówkach naukowo-badawczych, firmach doradztwa technicznego oraz w obszarze marketingu internetowego. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek teleinformatyka?

Zainteresowani kierunkiem teleinformatyka powinni wcześniej zapoznać się z wymaganiami kwalifikacyjnymi, które ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Kandydaci muszą zdawać obowiązkowe przedmioty maturalne, ale warto także przedstawić wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym.

Pamiętaj, że w zależności od poziomu edukacji, proces rekrutacji będzie wyglądał inaczej. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TELEINFORMATYKA W KATOWICACH I GLIWICACH?

Teleinformatyka to kompleksowo opracowany kierunek, który odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do informatyki i telekomunikacji.

Uczą się wykorzystywać narzędzia informatyczne w zastosowaniach telekomunikacyjnych, uwzględniają przy tym najnowsze osiągnięcia telekomunikacji w aplikacjach informatycznych.

Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach laboratoryjnych, komputerowych, wykładowych. Studenci rozwijają umiejętności sprowadzające się do projektowania, eksploatacji i testowania sieci komputerowych, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych, a także do projektowania i testowania systemów komputerowych oraz oprogramowania systemów informatycznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Teleinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Teleinformatykę możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku). Ich ukończenie umożliwia zdobycie tytuły magistra inżyniera.

Kształcenie na studiach informatycznych tego typu odbywa się przede wszystkim stacjonarnie. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W trakcie edukacji w ramach kierunku teleinformatyka studenci zdobywają wiedzę z zakresu fizyki, informatyki i matematyki, która ułatwia zrozumienie funkcjonowania systemów teleinformatycznych, a także umożliwia formułowanie i rozwiązywanie prostych zadań z tego zakresu.

Studenci uczą się tworzyć proste projekty programistyczne (na przykład aplikacje internetowe) oraz projektować systemy informatyczne: sieciowe, bazodanowe, wbudowane. Będziesz miał/a okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do teorii obwodów i sygnałów elektrycznych, metrologii, analogowych i cyfrowych układów, systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych.

Nabędziesz także kompetencje w zakresie pomiaru, analizy, symulacji oraz projektowania prostych układów elektronicznych oraz rozwiniesz umiejętności odnoszące się do interpretacji, prezentacji i dokumentacji wyników eksperymentu lub projektu.

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek teleinformatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TELEINFORMATYKA W KATOWICACH I GLIWICACH?

Studia na kierunku Teleinformatyka trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TELEINFORMATYKA W KATOWICACH I GLIWICACH?

Absolwenci teleinformatyki są przygotowani do pracy w jednostkach gospodarczych tworzących systemy teleinformatyczne. Zdobywają potrzebne kwalifikacje do pracy w charakterze administratora systemów teleinformatycznych, a także na stanowiskach specjalistów do spraw bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku teleinformatyka:

  • firmy zajmujące się rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych środków techniki telekomunikacyjnej
  • operatorzy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych
  • firmy tworzące oprogramowanie dla operatorów
  • dostawcy usług internetowych
  • zakłady produkujące sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny
  • placówki naukowo-badawcze

Absolwenci pracują w instytucjach, które wymagają projektowania, konfigurowania, budowania, bezpieczeństwa, administrowania sieci teleinformatycznych, systemów teleinformatycznych. Zatrudniani są jako konsultanci sieci teleinformatycznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Teleinformatyka Katowice i woj. śląskie studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim

Teleinformatyka w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia