Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna - Warszawa

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna - Warszawa

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

15.01.2024

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna - Warszawa
Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Inżynierii Mechanicznej WAT).
 

Opis kierunku

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna to interdyscyplinarny kierunek dla studentów, którzy zdobycze nauk technicznych chcieliby wykorzystywać w rozwoju medycyny. Pierwsze semestry nauki pozwolą zdobyć rozbudowaną wiedzę z pogranicza matematyki, fizyki czy informatyki. Studenci uczyć się będą projektowania nowoczesnych protez, urządzeń rehabilitacyjnych, aparatury medycznej i implantów. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. fizjologia człowieka, graficzne środowiska programowania systemów pomiarowych, biometria, technika mikrofalowa, wybrane zagadnienia rehabilitacji czy programowanie obiektowe.

 

Specjalności

Współczesne studia z biocybernetyki i inżynierii biomedycznej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu kształcenia absolwenci mogą rozwijać się zawodowo między innymi w przemyśle medycznym czy biocybernetycznym na stanowiskach inżynierów oraz projektantów. W zależności od wybranej specjalizacji znajdują oni zatrudnienie np. w jednostkach wojskowych, firmach projektujących, wytwarzających i integrujących urządzenia i aparatury medyczne, czy w handlu w działach obrotu aparaturą medyczną. Osoby zainteresowane pracę naukową odnajdą się także w instytucjach badawczych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna przeznaczone są przede wszystkim dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, którzy mają doskonale sprecyzowane cele naukowe. Na listach osób przyjętych znajdują się najlepsi maturzyści, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań związanych z dziedzinami medycznymi i inżynieryjnymi.

Jeśli i ty chcesz rozpocząć przygodę z tym prestiżowym kierunkiem, to musisz na maturze zdawać przedmioty takie jak: biologia, fizyka, chemia, czy nawet informatyka. Pamiętaj, by część z nich zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Dziś przyszło nam dziś w czasach, kiedy medycyna jest jedną z najprężniej rozwijających się nauk. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu lekarze nawet nie marzyli o tym, że współcześnie możliwe będzie wykonywanie operacji, transplantacji, czy zabiegów przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Możemy śmiało stwierdzić, że postęp medycyny ma miejsce nie tylko dzięki coraz wyższym specjalistom lekarzy. Kryją się za nim także działania inżynierów, którzy swoimi działaniami wspierają także kwestie związane z obronnością narodową.

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna tworzą innowacyjną propozycję kształcenia, dzięki której powstają najnowocześniejsze sprzęty rehabilitacyjne, protezy, czy materiały medyczne. Jeśli jesteś zatem fascynatem nauk biologicznych i jednocześnie wiesz, że masz duszę inżyniera, który w przyszłości chciałby zajmować się projektowaniem, konstruowaniem i programowaniem, to ten nowoczesny profil kształcenia czeka właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Część kierunków studiów znajduje się w ofercie różnorodnych ośrodków akademickich, które działają na terenie danego miasta. Są jednak i takie kierunki studiów, które ze względu na swój unikalny charakter znajdują się w ofercie tylko wybranych uczelni. Tak dzieje się z biocybernetyką i inżynierią biomedyczną. Kształcenie na tym kierunku rozpoczniesz w Warszawie na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. To uczelnie z długą tradycją akademicką, które każdego roku kształcą najlepszych specjalistów z zakresu nauk wojskowych, jak i cywilnych.

W programie kształcenia tak interdyscyplinarnego kierunku jakim jest biocybernetyka i inżynieria biomedyczna nie ma miejsca na przypadkowe przedmioty. Studenci swoją przygodę zaczną od zgłębiania podstawowych zagadnień ścisłych i medycznych, dzięki którym będą mogli zapoznać się z dużo bardziej skomplikowanymi zagadnieniami. Jeśli wybierzesz ten profil kształcenia, czekają cię zajęcia poświęcone biologii, chemii, czy fizyce. Dzięki nim będziesz mógł rozwijać się w zakresie chociażby:

  • programowania i projektowania aparatury medycznej
  • systemów zdalnej diagnostyki medycznej
  • materiałów implantacyjnych

Uczelnie w Warszawie - kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Mechanicznej) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Studia na kierunku Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Branża medyczna nieustannie potrzebuje specjalistów, którzy nie tylko zajmują się bezpośrednim leczeniem pacjentów oraz profilaktyką chorób. Dziś możemy zaobserwować duże zapotrzebowanie w przemyśle medycznym. Kierunki studiów takie jak biocybernetyka i inżynieria biomedyczna przygotują cię do pracy we wszelkiego rodzaju instytucjach badawczych, czy biurach projektowych. Podczas trwania kariery zawodowej zajmować się będziesz:

  • projektowaniem
  • programowaniem
  • konstruowaniem sprzętu medycznego

 

Twoja wiedza i umiejętności pozwolą ci na pracę w różnych sektorach przemysłu medycznego. Możesz pracować także jako specjalista do spraw sprzętu rehabilitacyjnego i zasilać skład jednostek  służby zdrowia. W praktyce oznacza to, że czekają na ciebie szpitale, czy ośrodki specjalistycznej opieki zdrowotnej. Ukończenie tego profilu kształcenia pozwoli ci także pracę w jednostkach obrony terytorialnej, czy w jednostkach wojskowych.

Gdzie studiować na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Warszawie

Popularne kierunki biologiczne i przyrodnicze niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia