Inżynieria biomedyczna - Warszawa

Inżynieria biomedyczna - Warszawa

Inżynieria biomedyczna - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria biomedyczna

Odkryj inżynierię biomedyczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria biomedyczna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

Inżynieria biomedyczna w Warszawie to studia, dzięki którym można zdobyć wszechstronne wykształcenie inżynieryjne. Studenci w trakcie nauki poznawać będą między innymi najważniejsze zagadnienia z podstawowych przedmiotów ścisłych. To stabilne podstawy teoretyczne pozwolą na lepsze zrozumienie zagadnień biochemicznych czy biologii przekazywania sygnałów.

Absolwenci inżynierii biomedycznej nie powinni obawiać się braku atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Swoją karierę zawodową mogą rozwijać w różnorodnych placówkach medycznych, jednostkach klinicznych i ambulatoryjnych czy też w ośrodkach projektowych związanych z wytwarzaniem aparatury medycznej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria biomedyczna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek inżynieria biomedyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Inżynieria biomedyczna +

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata,
tryb: stacjonarne

Wydział Mechatroniki PW stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata,
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Pamiętaj o tym, że kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna przeznaczone są dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy mają jasno wytyczone cele dydaktyczne. W przypadku tego typu kierunków liczba osób chętnych na ogół przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc musisz odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania.

Przedmioty, które umożliwią ci rozpoczęcie studiów na inżynierii biomedycznej to: matematyka, biologia, chemia, czy nawet fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria biomedyczna w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Jesteśmy świadkami nieustannego rozwoju nauk medycznych. Musimy mieć świadomość, że stoi za tym nie tylko praca lekarzy i pielęgniarek, lecz także cały sztab inżynierów, którzy prowadzą ciągłe badania w laboratoriach i ośrodkach naukowych. To dzięki ich pracy i badaniom możemy mieć dzisiaj dostęp do najnowocześniejszych terapii i środków farmakologicznych. Jedną z dyscyplin, która przyczynia się do tego, jest inżynieria biomedyczna. Zajmuje się on wykorzystywaniem rozwiązań technicznych w dyscyplinie ściśle związanej z biologią medyczną.

Biomedycyna to bowiem nic innego jak dziedzina medycyny, która wykorzystuje osiągnięcia tej jednej z nauk ścisłych podczas badań, diagnostyki i leczenia chorób. Musisz mieć jednak świadomość, że kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Odpowiedz sobie szczerze, czy przedmioty ścisłe znajdują się w kręgu twoich zainteresowań oraz czy chciałbyś się rozwijać zawodowo w dyscyplinach związanych z medycyną.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna znajdują się w ofercie uczelni, które dysponują najlepszą kadrą dydaktyczną, jak i doskonałym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzą chociażby sale laboratoryjne. Oczywiście w Warszawie odnajdziesz uczelnie, które zagwarantują ci kształcenie na najwyższym poziomie. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Przedmioty, jakie napotkasz na swojej ścieżce kształcenia, będą mieć wysoce specjalistyczny charakter. Na początku swojej ścieżki kształcenia zderzysz się z dogłębnym poznaniem podstawowych nauk ścisłych – matematyki, chemii, biologii. To one leżą bowiem u podstaw medycyny. Każdy kolejny semestr kształcenia będzie przynosić dużo bardziej specjalistyczne treści kształcenia, wśród których znajdą się przykładowo:

  • podstawy obrazowania medycznego
  • laboratorium elektrotechniki
  • biomateriały

Ile trwają studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria biomedyczna w Warszawie

  • Politechnika Warszawska

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Dziś w branży medycznej nieustannie brakuje specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom dbać będą o ochronę zdrowia obywateli. Dziś świadomość profilaktyki chorób oraz szybkiego leczenia rośnie, dlatego chcemy mieć poczucie, że w razie problemów zostaniemy otoczeni profesjonalną opieką medyczną. Brakuje nie tylko lekarzy i pielęgniarek, lecz także specjalistów takich jak inżynierowie biomedyczni.

Dlatego też jeśli wybierzesz studia na tym kierunku, możesz mieć pewność, że niemal od razu znajdziesz pracę, która w pełni odzwierciedli twój poziom wykształcenia. Czekają na ciebie różnego rodzaju laboratoria oraz ośrodki badawcze. Możesz podjąć także pracę w:

  • szpitalach
  • specjalistycznych jednostkach klinicznych
  • innych organach leczniczych oraz ambulatoryjnych

 

Pamiętaj, że twoja praca przyniesie ci bardzo dużo satysfakcji przede wszystkim wtedy, gdy będzie iść w parze z twoim poczuciem powołania.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)