Inżynieria biomedyczna - Warszawa

Inżynieria biomedyczna - Warszawa

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Inżynieria biomedyczna +

Wydział Mechatroniki PW  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3,5 roku • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3,5 roku • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

15.01.2024

Inżynieria biomedyczna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Inżynieria biomedyczna - Warszawa
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Inżynieria biomedyczna Warszawa - terminy rekrutacji >

 

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria biomedyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Mechatroniki PW, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW)
 

Opis kierunku

Inżynieria biomedyczna w Warszawie to studia, dzięki którym można zdobyć wszechstronne wykształcenie inżynieryjne. Studenci w trakcie nauki poznawać będą między innymi najważniejsze zagadnienia z podstawowych przedmiotów ścisłych. To stabilne podstawy teoretyczne pozwolą na lepsze zrozumienie zagadnień biochemicznych czy biologii przekazywania sygnałów. Program kształcenia przewiduje również naukę projektowania i wytwarzania nowoczesnej aparatury medycznej oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Praca po studiach

Absolwenci inżynierii biomedycznej nie powinni obawiać się braku atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Swoją karierę zawodową mogą rozwijać w kierunku naukowym, podejmując pracę w jednostkach badawczych zajmujących się wykonywaniem nowoczesnej aparatury medycznej — protez, implantów i narzędzi specjalistycznych, a także w ośrodkach projektowych. Odnajdą się również w różnorodnych placówkach medycznych, jednostkach klinicznych i ambulatoryjnych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Pamiętaj o tym, że kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna przeznaczone są dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy mają jasno wytyczone cele dydaktyczne. W przypadku tego typu kierunków liczba osób chętnych na ogół przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc musisz odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania.

Przedmioty, które umożliwią ci rozpoczęcie studiów na inżynierii biomedycznej to: matematyka, biologia, chemia, czy nawet fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Jesteśmy świadkami nieustannego rozwoju nauk medycznych. Musimy mieć świadomość, że stoi za tym nie tylko praca lekarzy i pielęgniarek, lecz także cały sztab inżynierów, którzy prowadzą ciągłe badania w laboratoriach i ośrodkach naukowych. To dzięki ich pracy i badaniom możemy mieć dzisiaj dostęp do najnowocześniejszych terapii i środków farmakologicznych. Jedną z dyscyplin, która przyczynia się do tego, jest inżynieria biomedyczna. Zajmuje się on wykorzystywaniem rozwiązań technicznych w dyscyplinie ściśle związanej z biologią medyczną.

Biomedycyna to bowiem nic innego jak dziedzina medycyny, która wykorzystuje osiągnięcia tej jednej z nauk ścisłych podczas badań, diagnostyki i leczenia chorób. Musisz mieć jednak świadomość, że kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Odpowiedz sobie szczerze, czy przedmioty ścisłe znajdują się w kręgu twoich zainteresowań oraz czy chciałbyś się rozwijać zawodowo w dyscyplinach związanych z medycyną.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna znajdują się w ofercie uczelni, które dysponują najlepszą kadrą dydaktyczną, jak i doskonałym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzą chociażby sale laboratoryjne. Oczywiście w Warszawie odnajdziesz uczelnie, które zagwarantują ci kształcenie na najwyższym poziomie. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Przedmioty, jakie napotkasz na swojej ścieżce kształcenia, będą mieć wysoce specjalistyczny charakter. Na początku swojej ścieżki kształcenia zderzysz się z dogłębnym poznaniem podstawowych nauk ścisłych – matematyki, chemii, biologii. To one leżą bowiem u podstaw medycyny. Każdy kolejny semestr kształcenia będzie przynosić dużo bardziej specjalistyczne treści kształcenia, wśród których znajdą się przykładowo:

  • podstawy obrazowania medycznego
  • laboratorium elektrotechniki
  • biomateriały

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria biomedyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Mechatroniki PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Inżynieria biomedyczna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 2 lata magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Dziś w branży medycznej nieustannie brakuje specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom dbać będą o ochronę zdrowia obywateli. Dziś świadomość profilaktyki chorób oraz szybkiego leczenia rośnie, dlatego chcemy mieć poczucie, że w razie problemów zostaniemy otoczeni profesjonalną opieką medyczną. Brakuje nie tylko lekarzy i pielęgniarek, lecz także specjalistów takich jak inżynierowie biomedyczni.

Dlatego też jeśli wybierzesz studia na tym kierunku, możesz mieć pewność, że niemal od razu znajdziesz pracę, która w pełni odzwierciedli twój poziom wykształcenia. Czekają na ciebie różnego rodzaju laboratoria oraz ośrodki badawcze. Możesz podjąć także pracę w:

  • szpitalach
  • specjalistycznych jednostkach klinicznych
  • innych organach leczniczych oraz ambulatoryjnych

 

Pamiętaj, że twoja praca przyniesie ci bardzo dużo satysfakcji przede wszystkim wtedy, gdy będzie iść w parze z twoim poczuciem powołania.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria biomedyczna w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria biomedyczna w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Warszawa studia i stopnia

Inżynieria biomedyczna Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Inżynieria biomedyczna w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia