Kosmetologia studia zaoczne Katowice i woj. śląskie

Kosmetologia studia zaoczne Katowice i woj. śląskie

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia niestacjonarne (zaoczne) Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia zaoczne Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Katowicach. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch bądź trzech rat.

Studia medyczne są jednymi z najdroższych w ofercie studiów niestacjonarnych. Cena zależy jednak od wybranego kierunku. Szczegóły odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni śląskiej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (zaoczne) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (zaoczne) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich?

1. Dla kogo ten kierunek?

Zabiegi kosmetyczne pozwalają Ci postawić na siebie i dążyć do spełnienia oczekiwań, jakie stawiasz swojemu ciału. Specjaliści w tym zakresie to esteci, którzy współpracują z lekarzami-dermatologiami oraz ekspertami z zakresu medycyny estetycznej, a zajmują się przy tym promocją zdrowia, wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, fizjoterapią i masażem.

Interesują Cię nauki medyczne? Chcesz postawić na niekonwencjonalną karierę, która odnosi się do branży beauty? Odnajdujesz się w wizażu i szeroko pojętych zabiegach kosmetycznych? Kierunek kosmetologia w Katowicach jest idealny dla osób, które nie mają trudności z nauką przedmiotów ścisłych, są kreatywne i mają zdolności kierownicze. Ważne jest podejście do człowieka i samego siebie, ponieważ Twoja postawa to wizytówka Twojej firmy i wszystkiego, co sobą reprezentujesz. Postaw na odnowę biologiczną, SPA i karierę kosmetyczną i zadbaj o wygląd nowych pokoleń.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Studia w Katowicach i Gliwicach na kierunku kosmetologia możesz realizować uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Kierunek jest niezwykle popularny w XXI wieku, ponieważ coraz więcej osób stawia na zabiegi kosmetyczne, które mają polepszyć wygląd ciała.

Kosmetologia to nauka medyczna, dlatego w programie zajęć nie zabraknie przedmiotów bazujących na biologii i chemii. Studenci uczęszczają na przykład na innowacje w kosmetologii, farmakologię, wizaż i estetykę, podstawy alergologii, biochemię, kosmetologię pielęgnacyjną, chemię kosmetyczną, patofizjologię. Nie brakuje przedmiotów związanych z anatomią i fizjologią człowieka, ale także stricte dotyczących kosmetologii.

Biologia i chemia zdecydowanie są fundamentem opracowanego programu kształcenia. W siatce zajęć studenci znajdują takie przedmioty jak na przykład:

 • charakteryzacja i wizaż,
 • sensoryka i środki zapachowe,
 • receptura kosmetyczna,
 • mikrobiologia i immunologia,
 • biologia i genetyka,
 • immunologia,
 • onkologia skóry,
 • etyka zawodu kosmetologa,
 • fizjoterapia i masaż,
 • receptura kosmetyczna,
 • organizacja gabinetu kosmetycznego,
 • zarządzanie i marketing w kosmetologii
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład makijaż artystyczny i telewizyjny. Nie każda uczelnia oferuje specjalizacje. Wszelkie informacje na ten temat warto śledzić na stronach internetowych poszczególnych uczelni śląskich, ponieważ oferty specjalnościowe są zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają rzetelne wykształcenie, które obejmuje także znajomość technologii wykorzystywanych w kosmetologii. Wiedza z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej, wizażu i stylizacji to nie wszystko. Studenci uczą się jak planować zabiegi kosmetyczne, stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, poprawnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające uwzględniając przy tym wszelkie wskazania i przeciwwskazania. Kosmetologia to także nauka o zdrowiu i podstawy ratownictwa medycznego. Dodatkowo absolwenci kosmetologii mogą poszczycić się wiedzą z zakresu zarządzania i marketingu w kosmetologii.

 

4. Praca po studiach

Absolwenci kierunku kosmetologia mogą liczyć na wiele możliwości pracy nie tylko na rynku krajowym, ale i zagranicznym. Zatrudniani są przede wszystkim w sektorze spa i wellness oraz odnowy biologicznej, w klinikach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii w sektorze pielęgnacji ciała, w gabinetach kosmetologicznych, w firmach farmaceutycznych i  kosmetycznych, w gabinetach podologicznych, w salonach kreowania wizerunku.

Absolwenci współpracują z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym, oraz lekarzami medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Potrafią w prawidłowy sposób wykonać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań. Prowadzą gabinety kosmetyczne, a także współpracują z mediami skupiającymi się na modzie i urodzie.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich?

Studia na kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia medyczne na kierunku kosmetologia możesz realizować w trybie niestacjonarnym na pierwszym stopniu lub w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. 

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie mają uzupełniać wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Studia magisterskie gwarantują zdobycie dodatkowych kompetencji i zwiększają szanse zatrudnienia. Studia drugiego stopnia może podjąć absolwent kosmetologii pierwszego stopnia lub absolwent studiów licencjackich bądź magisterskich pokrewnych kierunków medycznych.

Jaka praca po kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich?

Kierunek kosmetologia przygotowuje studentów do podjęcia pracy w bardzo wielu miejscach. Studia medyczne w tym zakresie zapewniają interdyscyplinarne wykształcenie w zakresie nauk o zdrowiu i kosmetologii. Absolwenci zatrudniani są chociażby w gabinetach kosmetycznych, w salonach piękności, w ośrodkach promocji zdrowia (kluby fitness), w stacjach telewizyjnych, w agencjach mody (pokaz mody), w agencjach reklamowych (sesje fotograficzne, plany zdjęciowe), w firmach kosmetycznych (produkcja i dystrybucja kosmetyków), w sektorach usług związanych z odnową biologiczną, w czasopismach zajmujących się modą i urodą.

Absolwenci kierują gabinetami kosmetycznymi, salonami odnowy biologicznej, centrami SPA. Potrafią we właściwy sposób zaplanować i wykonać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, lecznicze, upiększające, a przy tym uwzględniają wszelkie wskazania i przeciwwskazania.

Bardzo ważne jest to, aby w prawidłowy sposób odczytywali skład kosmetyków i potrafi ustalić ich zastosowanie zgodnie z rozpoznaniem. Absolwenci w ścisły sposób współpracują z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym, lekarzami medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

Zdobyte wykształcenie pozwala pełnić funkcje edukacyjne, które ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i dbałości o pielęgnację ciała i urody, a także kształcenie w zakresie doboru odpowiedniej aktywności ruchowej i ćwiczeń fizycznych. Absolwenci potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i fachowej pomocy osobom ze skórą zdrową, jak również z jej defektami i chorobami. Biorą czynny udział przy produkcji kosmetyków, a także działają w twórczy sposób w zakresie poprawy estetyki i piękna ludzkiego ciała.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia na uczelniach śląskich?

Kierunki studiów takie jak kosmetologia wzbudzają bardzo duże zainteresowanie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Coraz więcej osób interesuje się branżą beauty, młodzi ludzie bardzo chętnie zajmują się wizażem, pielęgnacją ciała, manicure.

Kandydaci na studia zaoczne muszą spełniać określone warunki. Najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie śląskie. W przypadku studiów medycznych ważne są także wyniki z egzaminów maturalnych w stopniu rozszerzonym bądź podstawowym.

 

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Przyszli studenci muszą zdać także obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów zaocznych kandydaci nie będą zdyskwalifikowani przez brak wyników z egzaminów dodatkowych. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia na uczelniach śląskich?

Kosmetologia to niezwykle prężnie rozwijająca się dziedzina nauki. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, a dominujący kult ciała wpływa na zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie kosmetologii. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy odznaczasz się wysokim poziomem estetyzmu?
 • Czy masz zdolności manualne i jesteś osobą kreatywną?
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemu?

 

Studia na kierunku kosmetologia są właśnie dla Ciebie, jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące. Kandydaci na studia medyczne muszą spełniać określone wymagania rekrutacyjne. Mimo że w rekrutacji na studia niestacjonarne najważniejszym krokiem jest  złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie śląskie, w przypadku studiów medycznych ważne są także wyniki z egzaminów maturalnych zdawanych na stopniu rozszerzonym bądź podstawowym (rozważ przedmioty takie jak: biologia, chemia, fizyka, fizyka z astronomią, matematyka).

Przyszli studenci muszą zdać także obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów zaocznych kandydaci nie będą zdyskwalifikowani przez brak wyników z egzaminów dodatkowych.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Jeśli chodzi o wymagane dokumenty, Komisja Rekrutacyjna oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Katowicach.

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia na uczelniach śląskich?

Studia w Katowicach na kierunku kosmetologia są jednymi z najpopularniejszych wśród medycznych kierunków niestacjonarnych.

Honorata, studentka drugiego roku studiów magisterskich, stwierdziła:

Uwielbiam branżę beauty, a w życiu warto robić to, co się lubi, i w czym jest się dobrym. Praktyczne wykształcenie medyczne i umiejętności zarządzania pozwolą mi na otworzenie własnego biznesu i działanie na korzyść moich przyszłych klientów. W końcu wszyscy chcemy czuć się piękni, a wpływ na to może mieć, chociażby perfekcyjnie wykonany makijaż.

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)