Kosmetologia - Katowice i woj. śląskie

Kosmetologia - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia WSB w Gliwicach

Akademia WSB w Gliwicach

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

09.07.2024

Kosmetologia studia Katowice 2024 | woj. śląskie

Kosmetologia w Katowicach to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 8 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu kosmetologa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu dermatologii czy produkcji kosmetyków.

Kosmetologia - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku kosmetologia przekazują wiedzę z  zakresu dermatologii, leczenia schorzeń skóry oraz procesu wytwarzania kosmetyków. Program nauczania obejmuje praktyczne zajęcia, na których studenci rozwijają umiejętności przeprowadzania różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, korzystają z wysokiej klasy sprzętu kosmetologicznego oraz uczą się analizować receptury preparatów kosmetycznych. Ponadto, zdobywają kompetencje interpersonalne, które są niezwykle przydatne w kontakcie z pacjentami i specjalistami medycznymi. W planie studiów można spodziewać się przedmiotów takich jak: podstawy toksykologii, podstawy alergologii, kosmetologia upiększająca czy estetyka.

Absolwenci kosmetologii mają wiele możliwości zawodowych. Oprócz pracy w gabinetach kosmetologicznych oraz placówkach medycyny estetycznej mogą również rozważyć dalszy rozwój jako specjaliści, na przykład trychologowie, zajmujący się zdrowiem włosów, czy podologowie, specjalizujący się w zdrowiu stóp. Dodatkowo, posiadając wiedzę z zakresu zarządzania zdobytą w trakcie studiów, mogą otworzyć własny gabinet kosmetologiczny lub podjąć pracę w laboratoriach kosmetycznych. 

 

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 29 kwietnia 2024 r. i potrwa do 15 listopada 2024 r. | Kosmetologia Katowice i woj. śląskie - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Katowicach w 2024 r. zaczynają się od 5010 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

W Katowicach i woj. śląskim kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychAkademii WSB w Gliwicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2024/2025, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oferuje 72 miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na SUM na uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 5010 zł do 12250 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Katowicach i woj. śląskim:

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

W procesie rekrutacji na studia w Katowicach i woj. śląskim na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka. kosmetologia Katowice i woj. śląskie - przedmioty maturalne

Kierunek kosmetologia w Katowicach uchodzi za jeden z najciekawszych kierunków medycznych ostatnich lat. Każdego roku na jedno miejsce na studiach kosmetologicznych jest wielu kandydatów ze względu na to, że branża kosmetyczna cieszy się powodzeniem i zapewnia korzystne zatrudnienie.
 
Z tego powodu przygotuj się jak najlepiej do egzaminów maturalnych zwłaszcza z przedmiotów, których opanowanie jest niezbędne, by poradzić sobie na tego typu studiach. Są to: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Przedmioty te najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, by zapewnić sobie jak najlepszą pozycję na liście kandydatów.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Akademia WSB w Gliwicach stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

W zależności od wybranej uczelni siatka zajęć oraz oferta specjalizacyjna na kierunku kosmetologia będą wyglądały inaczej. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu budowy i funkcji organizmu człowieka oraz metod oceny stanu zdrowia i objawów i przyczyn wybranych zaburzeń dermatologicznych i alergologicznych.

Z pewnością poznasz metody analizy i oceny stanu skóry i paznokci oraz wybrane zaburzenia i zmiany chorobowe włosów. Będziesz miał/a okazję poznać formy i rodzaje produktów kosmetycznych, a także skład i sposoby wytwarzania kosmetyków. Zdobędziesz podstawy analizy kolorystycznej skóry twarzy, włosów oraz ogólnego pojęcia estetyki. Zgłębisz podstawowe techniki, poznasz narzędzia i aparaturę stosowane w kosmetologii.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • pierwsza pomoc przedmedyczna
 • dermatologia
 • podstawy fizjoterapii i masażu
 • innowacje w kosmetologii
 • farmakologia
 • biochemia
 • wizaż i estetyka
 • podstawy alergologii
 • podstawy receptury kosmetycznej i ziołolecznictwo
 • prawo w ochronie zdrowia

 

Nabywane umiejętności

Studia w Katowicach na kierunku kosmetologia umożliwią studentom zdobycie najważniejszej wiedzy z zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej, która jest niezbędna w kosmetologii. Poznasz budowę i funkcje związków chemicznych, które występują w organizmie ludzkim oraz podstawowe zasady rządzące przemianą materii, a także wpływ czynników fizycznych środowiska na organizm żywy oraz budowę i funkcje biologiczne białek, kwasów nukleinowych, węglowodanów, lipidów, hormonów i witamin.

Studenci uczą się interpretować budowę komórki na poziomie mikroskopowym. Rozpoznają tkanki i narządy w preparatach mikroskopowych oraz umiejętnie obsługują się aparaturę kosmetyczną stosowaną podczas zabiegu kosmetycznego. Uczą się komunikować z jednostką oraz grupą społeczną, a także analizują dylematy moralne, w tym dylematy w praktyce zawodowej kosmetologa.

Studenci uczą się, w jaki sposób należy promować zdrowie, zdrowy styl życia, estetykę. Nabywają także umiejętności sprowadzające się do wykonywania makijaży podstawowego i korekcji defektów kosmetycznych. Uczą się rozpoznawać i wykrywać zakażenia: objawy kliniczne, pobieranie próbek do badań mikrobiologicznych, interpretacja uzyskanych wyników.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim

Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim: kosmetologia anty agingkosmetologia estetycznamakijaż artystyczny i telewizyjny, kosmetologia holistyczna, makijaż permanentny...

Sprawdź specjalności na kosmetologii w Katowicach

 

Po jakim profilu na kierunek kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i województwie śląskim będą idealne dla uczniów, którzy ukończyli klasy szkół średnich o profilu biologiczno-chemicznym czy matematyczno-przyrodniczym. Absolwenci takich klas posiadają solidne podstawy z kluczowych przedmiotów ścisłych, stanowiących fundament studiów dietetycznych.

Jednakże niezależnie od ukończonego profilu klasy w szkole średniej, proces rekrutacyjny opiera się o wyniki z egzaminu dojrzałości. Pod uwagę brane są wyniki z przedmiotów takich jak: 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Im wyższe wyniki, tym większa szansa dostania się na wymarzone studia. Dlatego uczniowie szkół średnich powinni skupić się na powtórkach przedmaturalnych, tak aby egzamin napisać jak najlepiej.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim są trudne

Kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim nie należy do najtrudniejszych studiów, jednakże program kształcenia realizowany podczas nauki jest dość wymagający. Wynika to z jego interdyscyplinarności, bowiem studia te łączą elementy biologii, chemii, medycyny i nauk o zdrowiu. Należy jednak pamiętać, że trudność studiów może być zróżnicowana w zależności od indywidualnych predyspozycji i umiejętności studenta oraz jego poziomu zaangażowania.

Program kształcenia na studiach kosmetologicznych obejmuje szeroki zakres wiedzy z biologii, chemii, dermatologii, kosmetologii praktycznej oraz matematyki stosowanej w analizie danych. Studia wymagają od studentów systematycznej nauki, skrupulatności oraz dużej motywacji.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim

Chemia kosmetyczna należy do grona najtrudniejszych przedmiotów na kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim. Przedmiot ten wymaga od studentów nauki obszernej wiedzy z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej, a także umiejętności aplikacyjnych w tworzeniu i analizie składu kosmetyków. Biotechnologia jest kolejnym przedmiotem wskazywanym jako trudny, co zawdzięcza wymaganiom technicznym, jakie stawia, dotyczącym zarządzania produkcją i analizą kosmetyków stosowanych w praktyce.

Ponadto, w planie zajęciowym możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: pierwsza pomoc przedmedyczna, dermatologia, podstawy fizjoterapii i masażu, innowacje w kosmetologii, wizaż i estetyka, podstawy alergologii, podstawy receptury kosmetycznej i ziołolecznictwo czy prawo w ochronie zdrowia.

 

Czy studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim to studia z przyszłością

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim to z pewnością studia z przyszłością. Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na rozwój owocnej kariery zawodowej. Branża kosmetyczna rozwija się dynamicznie, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów stale rośnie.

Kierunek kosmetologia oferuje szerokie możliwości zatrudnienia w salonach kosmetycznych, spa, klinikach dermatologicznych, a także w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Absolwenci pracują jako specjaliści od pielęgnacji skóry, kosmetolodzy, dermatolodzy estetyczni, konsultanci kosmetyczni, czy projektanci kosmetyków. Mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą, co daje im dużą niezależność zawodową.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim

Dostanie się na studia na kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim może nie być proste. Kosmetologia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Konkurencja wśród kandydatów może być więc dość wysoka. Proces naboru opiera się głównie na wynikach maturalnych. Im wyższe wyniki z egzaminu, tym większe prawdopodobieństwa dostania się na wymarzony kierunek.

W Katowicach i województwie śląskim podczas rekrutacji pod uwagę brane są: 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Osoby, pragnące rozpocząć studia na tym kierunku powinny więc skupić się na powtórkach i solidnym przygotowaniu do matury z tych przedmiotów. Doskonałe wyniki zwiększą zabezpieczą absolwentom miejsce na studiach. Należy pamiętać, że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wyboru uczelni. Dlatego kandydaci powinni zapoznać się ze szczegółami naboru, dostępnymi na stronach internetowych uczelni.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim jest matematyka

Program kształcenia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim przewiduje realizację pewnych elementów matematyki, choć nie jest to przedmiot dominujący. Na matematykę możemy natknąć się przede wszystkim w kontekście chemii kosmetycznej, gdzie precyzyjne obliczenia i analizy są niezbędne do tworzenia i oceny kosmetyków. Studenci muszą znać podstawowe zasady matematyczne, aby móc dokładnie przeprowadzać obliczenia związane z proporcjami składników, stężeniami substancji oraz reakcjami chemicznymi.

Ponadto, studenci będą musieli przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów takich jak m.in.: innowacje w kosmetologii, wizaż i estetyka, podstawy alergologii, podstawy receptury kosmetycznej i ziołolecznictwo, pierwsza pomoc przedmedyczna, dermatologia, podstawy fizjoterapii i masażu czy prawo w ochronie zdrowia.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kosmetologii

Absolwenci kosmetologii są przygotowani do zorganizowania i kierowania gabinetami kosmetycznymi, salonami odnowy biologicznej, centami SPA. Potrafią planować i wykonywać zabiegi kosmetyczne: pielęgnacyjne, lecznicze i upiększające, a przy tym uwzględniają wskazania i przeciwwskazania.

Absolwenci potrafią właściwie odczytywać skład kosmetyków i ustalają ich zastosowanie, a także stosują je zgodnie z rozpoznaniem. Potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, a także współpracować z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym, oraz lekarzami medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Udzielają fachowej pomocy i edukacji osobom nie tylko ze skórą zdrową, ale również z jej defektami i chorobami oraz edukują pacjenta w zakresie doboru odpowiedniej aktywności ruchowej i ćwiczeń fizycznych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku kosmetologia

 • gabinety, salony, instytuty kosmetyczne / kosmetologiczne
 • gabinety medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem
 • kliniki przy współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo
 • kliniki zdrowia i urody
 • centra Spa & Wellness
 • salony odnowy biologicznej
 • uzdrowiska i sanatoria
 • laboratoria firm farmaceutycznych i kosmetycznych
 • działy kontroli jakości oraz marketingu
 • redakcje profesjonalnych pism, które podejmują problematykę kosmetologii i kosmetyki

 

Stanowisko pracy absolwentów kosmetologii uzależnione jest od realizowanej specjalizacji i ukończonych kursów dodatkowych.

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Kosmetologia

 • kosmetolog
 • konsultant
 • dziennikarz
 • specjalista ds. kontroli jakości
 • doradca konsumenta
 • trener/szkoleniowiec

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim

Znalezienie pracy po ukończeniu studiów na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim jest stosunkowo łatwe, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w branży kosmetycznej. Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach związanych z kosmetologią.

Absolwenci mogą pracować jako kosmetolodzy w salonach kosmetycznych, klinikach dermatologicznych, spa oraz jako konsultanci kosmetyczni w drogeriach i firmach kosmetycznych. Możliwe jest także zatrudnienie na stanowiskach związanych z zarządzaniem i marketingiem w branży kosmetycznej, gdzie umiejętności biznesowe i komunikacyjne są doceniane, tak samo jak wiedza specjalistyczna.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów kosmetologia

Absolwenci kierunku studiów Kosmetologia mają przed sobą szerokie perspektywy zawodowe. W zależności od ukończonej specjalności lub dodatkowych kursów mogą oni podjąć zatrudnienie w wielu branżach np. przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego lub w sektorze usługowym. Mogą oni pracować m.in. w gabinetach kosmetologicznych lub kosmetycznych, salonach SPA, sanatoriach, klinikach urody, gabinetach medycyny estetycznej lub w laboratoriach. Absolwenci Kosmetologii mogą pracować na takich stanowiskach jak m.in. kosmetolog, wizażysta lub kosmetyczka. Czym zajmują się na co dzień i ile wynoszą ich średnie miesięczne wynagrodzenia?

 

Kosmetolog

Praca kosmetologa opiera się na wykonywaniu zabiegów na ciało oraz skórę twarzy klientek w zależności od jej potrzeb. Kosmetolog zajmuje się zabiegami, które są bardziej inwazyjne w działaniu jak np. peelingi, do których wykorzystywane są silne kwasy lub specjalistyczne urządzania jak do depilacji laserowej. Kosmetolog może również zajmować się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej jak np. spłycanie blizn. Mediana zarobków kosmetologa wynosi około 4930 zł brutto miesięcznie.

 

Wizażysta

Absolwenci Kosmetologii mogą również pracować jako wizażyści lub makijażyści np. w teatrach, salonach kosmetycznych lub mogą prowadzić własna działalność. Zajmują się oni tworzeniem makijaży różnego typu, mogą być to m.in. makijaże artystyczne, sceniczne, a nawet takie do sesji zdjęciowych lub na większe okazje jak wesela. Wizażysta odpowiada za dobór odpowiednich kosmetyków kolorowych do cery klientki, a także do jej wymagań. Mediana zarobków wizażysty wynosi około 4890 zł brutto miesięcznie.

 

Kosmetyczka

Zawodowe kosmetyczki zajmują się przeważnie nieinwazyjnymi zabiegami. Mogą one odpowiadać za usługi z zakresu stylizacji paznokci, przedłużania rzęs lub ich laminowania. Kosmetyczki mogą również świadczyć usługi z zakresu pielęgnacji takie jak np. oczyszczanie twarzy. Mediana zarobków kosmetyczki wynosi około 4490 zł brutto miesięcznie.

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię w Katowicach i woj. śląskim

Kierunek kosmetologia uchodzi za jeden z najprężniej się rozwijających. W trakcie zdobywanego wykształcenia studenci uczą się wykonywania zabiegów kosmetycznych, między innymi zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych, zabiegów opóźniających procesy starzenia. Nabywają także potrzebne kompetencje, chociażby komunikacyjne, które są niezwykle cenne podczas tworzenia współpracy z lekarzami dermatologami oraz lekarzami medycyny estetycznej.

Kosmetologia - rekrutacja na uczelniach w Katowicach i woj. śląskim:

sprawdź rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

 

Jakie przedmioty liczą się na kosmetologii w Katowicach i woj. śląskim

W Katowicach i woj. śląskim podczas rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia pod uwagę brane są wyniki z egzaminu maturalnego. Przedmioty liczące się na ten kierunek obejmują: 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Im wyższe wyniki, tym większe prawdopodobieństwo dostania się na wymarzony kierunek.

Popularność kosmetologii z roku na rok rośnie. Absolwenci szkół średnich coraz częściej decydują się na podjęcie tych studiów. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie, solidnie powtórki i jak najlepsze napisanie matur. Należy zaznaczyć, że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wyboru uczelni. Dlatego potencjalni kandydaci na studia powinni zapoznać się ze szczegółami naboru na stronach internetowych szkół wyższych.

 

Limity miejsc

Każda z uczelni określa limit miejsc na poszczególne kierunki. W przypadku kosmetologii na uczelniach publicznych są to 72 miejsca.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci? Kandydaci wybierani są na podstawie listy rankingowej osób, które spełniły wymagania rekrutacyjne, a także złożyły niezbędne dokumenty w terminie. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Katowicach

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu): 72

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci składający aplikację na kosmetologię, jak i inne kierunki studiów z pewnością oczekują na dzień ogłoszenia wyników. Daty ogłoszenia listy zakwalifikowanych są ustalane indywidualnie na poszczególnych uczelniach. Gdzie można znaleźć wyniki? Informacje o wynikach będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK lub ERK.

Przyszli studenci kosmetologii, w systemie poza informacją o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na studia, znajdą również takie informacje, jak: uzyskana liczba punktów w procesie rekrutacyjnym oraz zajęte miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Katowicach:

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po zarejestrowaniu się w systemie na wybrany kierunek, kandydaci muszą również złożyć komplet dokumentów, w tym m.in. świadectwo maturalne.  

Jak złożyć dokumenty? Sposób składania dokumentów może różnić się na poszczególnych uczelniach, ponieważ jest to ustalane indywidualne przez poszczególne uczelnie. Najczęściej wybieraną opcją jest dostarczenie dokumentów osobiście przez kandydata. Należy je dostarczyć do siedziby wydziału. Dopuszczalna jest również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Przyszli studenci muszą mieć na uwadze, aby dokumenty były kompletne oraz w odpowiedniej formie. Niezbędne może okazać się również zdjęcie w formie takiej jak m.in. do dowodu czy legitymacji.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Rekrutacja na studia składa się z dwóch etapów. Pierwszym etapem + jest rejestracja na stronie internetowej, a następnym złożenie dokumentów przez kandydata. Kiedy złożyć dokumenty?

Kandydaci na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni. Co, jeśli się spóźnią lub nie maja możliwości osobistego pojawienia się na uczelni? Istnieje wtedy ryzyko skreślenia z listy studentów, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. W przypadku wysyłania dokumentów pocztą liczy się data nadania listu.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Katowicach:

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim? Ceny w 2024 roku wahają się od 5010 zł do 12250 zł za pierwszy rok studiów. 

Kosmetologia studia w Katowicach i woj. śląskim - ceny 2024

 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach: od 5010 zł
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: 12250 zł
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej: od 5040 zł

Sprawdź

  *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Katowicach

Kosmetologię w Katowicach można studiować na jednej uczelni publicznej: Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz na trzech niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Akademii WSB w Gliwicach.
 
Każda z uczelni dba o wykształcenie przyszłych specjalistów z zakresu kosmetologii, którzy świetnie odnajdą się na rynku pracy. 
 

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Katowicach

Kosmetologię w Katowicach bezpłatnie można studiować tylko w formie stacjonarnej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. 

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Katowicach

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Katowicach można podjąć na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Akademii WSB w Gliwicach.

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Katowicach

Studia na kierunku Kosmetologia w Katowicach w formie niestacjonarnej są płatne uczelniach publicznych i prywatnych. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia w Katowicach wahają się od 4150 zł do 11000 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne są płatne niezależnie czy oferowane są przez uczelnie publiczne czy niepubliczne. Wyjątek stanowią studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Katowice i woj. śląskie studia i stopnia

Kosmetologia Katowice i woj. śląskie studia ii stopnia


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Kosmetologia w Katowicach i woj. śląskim

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Katowicach?

Studia kosmetologiczne to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny.

Dagmara, studentka trzeciego roku studiów licencjackich, mówi:

Makijaż uważam za moją największą pasję. Lubię sprawiać, że kobiety czują się piękniejsze. Studia kosmetologiczne zapewniają mi wiedzę, które potrzebuję do tego, by w przyszłości spełnić swoje plany i marzenia. Polecam!

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Pozostałe uczelnie w Katowicach i woj. śląskim na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia