Administracja publiczna studia

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl pracę biurową. Według definicji “administracja” to działalność organizatorska realizowana przy pomocy aparatu urzędniczego, a jej zakres to sprawy o charakterze publicznym oraz jest ona regulowana przez ogólne normy prawne. Zatem, zgadza się. Studia na kierunku administracja publiczna przygotują studenta do pracy w samorządach terytorialnych, organach zarządzania państwem, przeróżnych urzędach oraz biurach. Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z administracją publiczną, musisz być osobą, która odznacza się dobrą organizacją, punktualnością i skrupulatnością oraz cierpliwością. Sam kierunek administracji oferuje mnóstwo specjalności w tym administrację gospodarczą, integrację europejską, ubezpieczenia gospodarcze, doradztwo podatkowe, resocjalizację, zarządzanie zasobami ludzkimi i wiele, wiele innych. Jeśli zdecydujesz się aplikować na te studia, możesz być pewien, że zostanie Ci dostarczona szeroka i kompletna wiedza o instytucjach i źródłach praw Unii Europejskiej, jak działa postępowanie egzekucyjne w administracji, jak skutecznie używać technik negocjacji i mediacji w administracji, a prawa i obowiązki obywatela nie będą Ci obce.

Jako student administracji publicznej możesz się spodziewać w swoim planie zajęć takich przedmiotów jak podstawy prawoznawstwa, historia administracji, nauka o administracji, prawo administracyjne, makro- i mikroekonomia, publiczne prawo gospodarcze, prawo cywilne z umowami w administracji, zamówienia publiczne, legislacja administracyjna, statystyka z demografią, ustrój samorządu terytorialnego, prawo karne i prawo wykroczeń oraz inne tym podobne. Dzięki treściom zawartym w wykładach z tych i innych przedmiotów będziesz specjalistą posiadającym oczekiwane kompetencje i wiedzę o tym choćby, jak postępować przed sądami administracyjnymi czy jak działają i współdziałają podmioty administracji samorządowej i publicznej.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując administrację publiczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk społecznych
 • nauk o prawie
 • nauk o administracji
 • podstaw ekonomii
 • organizacji pracy niewielkich zespołów osobowych
 • prowadzenia działalności gospodarczej
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku administracja publiczna

Absolwent kierunku administracja publiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • urzędach
 • samorządach terytorialnych
 • organach państwowych
 • administracji przeróżnych instytucji
 • asystent ubezpieczeniowy
 • instytucjach niepublicznych
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku administracja publiczna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, historia, język polski, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Administracja publiczna

ADMINISTRACJA PUBLICZNA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Popularne artykuły dla kierunku ADMINISTRACJA PUBLICZNA w dziale uczelnia

     Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

     Komentarze (1)

     Julia odpowiedz

     ciekawy artykuł