Kosmetologia studia zaoczne Szczecin

Kosmetologia studia zaoczne Szczecin

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

15.04.2024

Kosmetologia - studia niestacjonarne (zaoczne) Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Kosmetologia w Szczecinie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia z kosmetologii w trybie niestacjonarnym (zaocznym) można podjąć na 3 uczelniach. Ceny na kosmetologii w Szczecinie w 2024 r. zaczynają się od 6000 zł za pierwszy rok studiów.

Kosmetologia studia zaoczne Szczecin
Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 15 października 2024 r. | Kosmetologia Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Kosmetolodzy to specjaliści w zakresie pielęgnacji skóry, włosów, czy paznokci. Studia na tym kierunku mają często praktyczny charakter – studenci przygotowywani są do przeprowadzania różnych zabiegów kosmetycznych. Wiedza z zakresu dermatologii, którą można m.in. zdobyć w trakcie kształcenia, pozwala na odpowiednią ocenę stanu skóry pacjenta. Studenci mają również możliwość zgłębienia wiedzy na temat składników, używanych do produkcji kosmetyków. 

Absolwenci kierunku przygotowani są do przeprowadzania zabiegów na twarz, ciało, paznokcie, czy włosy – takie umiejętności można wykorzystać, pracując w klinikach medycyny estetycznej, czy gabinetach odnowy biologicznej. Sprawdzą się oni również w laboratoriach badawczych w branży kosmetycznej. 

 

Uczelnie
W Szczecinie kosmetologię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Balticum - Akademii Nauk Stosowanych, Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie. 
 

Ceny

Cena za studia niestacjonarne na kierunku Kosmetologia w Szczecinie w 2024 roku wynosi około 6000 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - kosmetologia w Szczecinie.

 

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Żeby dostać się na kierunki studiów w Szczecinie, musisz wywiązać się z obowiązku każdego kandydata, który jest określany przez regulamin wybranej przez ciebie uczelni. Niektóre decydują się na przyjęcia aplikantów na podstawie dostarczonych dokumentów zgodnie z kolejnością zgłoszeń na studia, inne natomiast przeprowadzają konkurs świadectw, a liczba wyłonionych studentów jest zależna od liczby dostępnych miejsc. Przedmiotami, które najczęściej biorą udział w konkursie świadectw, są: matematyka, biologia, chemia, fizyka oraz język obcy. Pamiętaj o sprawdzeniu dokładnych procedur tuż przed aplikacją. Możesz tego dokonać poprzez śledzenie aktualności pojawiających się na stronie wybranej wcześniej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Zastanawiasz się nad dokładnymi różnicami pomiędzy przebiegiem tego samego kierunku w trybie stacjonarnym oraz zaocznym, a także kwestią ewentualnych różnic pomiędzy szansami zawodowymi absolwentów każdego z poszczególnych trybów? Odpowiedź rozwiewająca wątpliwości jest dość prosta – studenci niestacjonarnej kosmetologii zobowiązują się do uczęszczania w weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Podczas całodziennych wykładów i zajęć przyswajają elementarne kompetencje kierunkowe w sposób skoncentrowany. Przyszłość zawodowa każdego z absolwentów nie jest zależna od ukończonego trybu kształcenia – ze względu na profesjonalny program edukacji, jaki jest obecny zarówno na studiach stacjonarnych, jak i zaocznych, szanse wszystkich są tak samo duże.

Jeżeli zatem z dowolnych powodów wolałbyś uniknąć obowiązku codziennego stawiania się na uczelni podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia, a opłaty za czesne cię nie przerażają, najprawdopodobniej wybór studiów na kierunku kosmetologia w trybie niestacjonarnym okaże się najlepszym z możliwych.

 

Dla kogo są studia na kierunku kosmetologia

Dostrzeganie estetyki i potencjału związanego z urodą w każdym człowieku, zdolności manualne i ogromna precyzja, zainteresowanie substancjami chemicznymi i biologicznymi, które mogą być wykorzystane w celu polepszenia stanu skóry, włosów i paznokci, a także cierpliwość, dokładność i skrupulatność to cechy, które wyróżniają jedynie pewną część potencjalnych kandydatów na studia wyższe. Popularność kosmetologii jako odrębnej nauki interdyscyplinarnej, korzystającej z dorobku naukowego kilku osobnych dziedzin, motywuje wielu maturzystów do postarania się o zajęcie jednego z miejsc na wybranej uczelni, oferującej możliwość rozpoczęcia właśnie tego kierunku.

Jeżeli jesteś jednym z nich, to najprawdopodobniej wybór kosmetologii okaże się strzałem w dziesiątkę – w końcu posiadasz cechy, które idealnie pokrywają się z charakterem kosmetologii, a więc masz duże szanse na odniesienie edukacyjnego i zawodowego sukcesu. Wybierz uczelnię, której oferta wpasowuje się w twoje zainteresowania i zgłoś swoją kandydaturę na ten pragmatyczny i dynamicznie rozwijający się kierunek kształcenia!

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Czego nauczysz się, jeśli wybierzesz kosmetologię w Szczecinie? Zyskasz szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę na temat nauk chemicznych i biologicznych, dzięki czemu łatwiej będzie ci zrozumieć interakcje między składnikami zawartymi w substancjach kosmetologicznych. Poznasz wpływ poszczególnych składników na stan cery, włosów i całego organizmu ludzkiego w zależności od indywidualnych cech każdego z klientów. Dowiesz się w jaki sposób tworzyć atmosferę wzajemnego zrozumienia i szacunku z przyszłymi klientami, poznasz techniki wykonywania relaksacyjnych i pielęgnacyjnych zabiegów, a wiedza na temat doboru konkretnych kosmetyków do stanu zdrowia człowieka uczyni cię najlepszym fachowcem w swojej dziedzinie.

 

Czego nauczysz się na studiach

Program kształcenia, jaki obowiązuje na studiach kosmetologicznych, został przemyślany w taki sposób, aby zdobyte dzięki niemu kompetencje pokryły się z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Podejmując ten kierunek kształcenia, zyskujesz pewność, że zgłębisz przede wszystkim podstawy takich nauk medycznych, jak dermatologia, alergologia i dietetyka, ponieważ zarówno sposób żywienia, jak i ewentualne przypadłości dermatologiczne mają niebagatelny wpływ na możliwość zastosowania niektórych preparatów i zabiegów w kosmetologii. Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie kosmetologii, najprawdopodobniej spotkasz na swojej drodze takie przedmioty, jak między innymi:

 • fizjologia i patofizjologia,
 • mikrobiologia z parazytologią,
 • chemia kosmetyczna,
 • farmakologia,
 • kinezyterapia,
 • nowoczesne technologie w produkcji kosmetyków,
 • immunologia z podstawami alergologii,
 • suplementy diety w kosmetologii.

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (niestacjonarnie) w Szczecinie

 

Limity miejsc

Uczelnie w Szczecinie, podobnie jak w innych miastach, określają limity miejsc na poszczególne kierunki. W przypadku kosmetologii w trybie niestacjonarnym na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie jest to 40 miejsc.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci kosmetologii w trybie niestacjonarnym w Szczecinie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.

W przypadku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod uwagę brany jest dowolny przedmiot.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 40

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w Szczecinie w uczelniach publicznych są bezpłatne. W przypadku studiów w trybie niestacjonarnym wymagane jest czesne. Można je jednak rozłożyć na raty- z czego bardzo często korzystają studenci.

Więcej szczegółowych informacji na temat można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych szczecińskich uczelni.  

Kosmetologia w Szczecinie - ceny:

 • Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych: 6000 zł  

  *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na kosmetologię w trybie niestacjonarnym w Szczecinie kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Szczecinie?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na kosmetologię trybie niestacjonarnym w Szczecinie, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Gdzie można znaleźć wyniki?

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na kosmetologię trybie niestacjonarnym w Szczecinie będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Po ogłoszeniu wyników na kosmetologię trybie niestacjonarnym w Szczecinie, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Szczecinie?

Składanie kompletu dokumentów na kosmetologię trybie niestacjonarnym w Szczecinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na kosmetologię w Szczecinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne. Dokumenty jakie przyszli studenci kosmetologii trybie niestacjonarnym muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na kosmetologię trybie niestacjonarnym w Szczecinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kosmetologię w trybie niestacjonarnym w Szczecinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie:

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Szczecinie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia na kierunku Kosmetologia w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Przebieg studiów na kierunku kosmetologia ma charakter dwuetapowy. Komplementarne cykle kształcenia, między które zostały rozłożone poszczególne przedmioty, umożliwiają studentom uzyskanie wszechstronnych kompetencji, przy czym ukończenie wyłącznie pierwszego z nich daje wymarzony tytuł naukowy oraz możliwość rozpoczęcia pracy w zawodzie. Pierwszy etap kształcenia składa się z sześciu semestrów, a więc trwa trzy lata. Po tym czasie studenci przystępują do obrony pracy licencjackiej.

Następnie mogą rozpocząć karierę lub podjąć kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia, które wyróżniają się dwuletnim czasem trwania. Dzięki nim szanse absolwentów na współczesnym, wymagającym rynku pracy znacznie rosną, a oni sami stają się atrakcyjni w oczach wielu pracodawców.

Kosmetologia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Wszystkie uczelnie w Szczecinie dbają o wszechstronny rozwój każdego przyszłego absolwenta, w związku z czym może on liczyć na zdobycie dobrze płatnego zatrudnienia na arenie międzynarodowej. Korzystanie z usług kosmetologicznych stało się w ostatnich czasach bardzo popularne, dlatego zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku nie maleje.

Jeżeli ukończysz kosmetologię, będziesz mógł pomyśleć o zdobyciu pracy w ośrodkach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, ośrodkach spa i wellness, centrach badań produktów kosmetycznych i farmaceutycznych, laboratoriach naukowych, gabinetach dermatologicznych, ośrodkach testowania produktów kosmetologicznych, sieciach dystrybucji kosmetyków, branży handlowej lub dystrybucyjnej oraz wielu innych miejscach, związanych z analizowaniem, testowaniem, stosowaniem i wprowadzaniem na rynek wszelkich produktów oraz usług kosmetycznych oraz kosmetologicznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Szczecinie

Zanim aplikujesz na studia w Szczecinie na kierunku kosmetologia, zapoznaj się z najważniejszymi kwestiami, ustalanymi przez odgórny regulamin kształcenia wybranej uczelni wyższej. W ten sposób dowiesz się, do nauki jakich przedmiotów będziesz musiał być przygotowany, jakie treści powtórzyć przed egzaminem maturalnym oraz co najważniejsze, jakimi cechami wyróżniają się najlepsi kandydaci na ten kierunek. Aby proces decyzyjny przebiegł pomyślnie, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

 • Posiadasz wrodzony zmysł estetyczny?
 • Potrafisz zauważyć w każdym człowieku pewien potencjał związany z urodą?
 • Interesujesz się składami kosmetyków, a zabiegi pielęgnacyjne wykonujesz z przyjemnością?
 • Lubisz chemię i biologię?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to najprawdopodobniej posiadasz najważniejsze, podstawowe predyspozycje do zgłębiania kosmetologii, które ułatwią ci zarówno edukację, jak i odniesienie sukcesu w przyszłej pracy zawodowej. Poprzez zapoznanie się z treścią poniższego akapitu dowiesz się, w jaki sposób można zgłosić swoją kandydaturę na ten kierunek.

 

Zapisy na studia

Proces elektronicznej rejestracji kandydatów jest jedynym i jednocześnie bardzo prostym oraz intuicyjnym sposobem aplikacji na kosmetologię. Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać jako potencjalny kandydat, jest odnalezienie strony internetowej uczelni oferującej podjęcie kosmetologii. Następnie powinieneś wypełnić formularz zgłoszeniowy, wgrać aktualne zdjęcie oraz uiścić opłatę rekrutacyjną w odgórnie ustalonej kwocie. Potem czekać cię będzie czas niepewności związanej z ogłoszeniem ostatecznego werdyktu.

Jeśli ten okaże się dla ciebie pozytywny i znajdziesz się na liście osób, mogących rozpocząć kształcenie na kosmetologii w październiku, zadbaj o terminowe dostarczenie następujących dokumentów:

 • dowodu osobistego,
 • fotografii do legitymacji studenckiej,
 • rzetelnie wypełnionego formularza, który znajdziesz na stronie internetowej uczelni,
 • świadectwa maturalnego oraz jego kserokopii.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia I stopnia

Kosmetologia w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Szczecinie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia medyczne na kierunku kosmetologia stały się ostatnimi czasy jedną z najbardziej popularnych dziedzin kształcenia. Mimo to niektórzy potencjalni kandydaci wciąż nie mają pewności, czy wybór tego kierunku będzie dobrą decyzją. Wielu mogą pomóc opinie starszych kolegów.

Aleksandra, studentka pierwszego roku kosmetologii w Szczecinie, mówi:

„Zdecydowałam się na studiowanie kosmetologii ze względu na jej charakter, który wiąże się z estetyką. Od zawsze lubiłam analizować składy kosmetyków i interesowałam się wszelkimi zabiegami. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się stworzyć własny gabinet, a póki co cieszę się, że wybrałam właśnie te studia”.

Pozostałe uczelnie w Szczecinie na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)