Kosmetologia studia zaoczne Szczecin

Kosmetologia studia zaoczne Szczecin

Kosmetologia studia zaoczne Szczecin

Studia zaoczne w Szczecinie

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia - studia niestacjonarne (zaoczne) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia zaoczne Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Obowiązek wnoszenia opłat za czesne jest nierozerwalnie związany z wyborem niestacjonarnego trybu kształcenia. Każda z uczelni reguluje własne ustalenia w obrębie kosztów, liczby możliwych rat, na które można rozdzielić opłaty, a także niejednokrotnie decyduje się na wprowadzenie okresowych promocji. Chcąc poznać szczegóły, aby móc przygotować odpowiednie zaplecze finansowe, odwiedź stronę internetową interesującej się uczelni. W ten sposób rozwiejesz wszystkie nurtujące cię wątpliwości i rozpoczniesz studia z pełną świadomością spoczywających na tobie obowiązków.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Kosmetologia w Szczecinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia I stopnia

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (niestacjonarnie) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (niestacjonarnie) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Zastanawiasz się nad dokładnymi różnicami pomiędzy przebiegiem tego samego kierunku w trybie stacjonarnym oraz zaocznym, a także kwestią ewentualnych różnic pomiędzy szansami zawodowymi absolwentów każdego z poszczególnych trybów? Odpowiedź rozwiewająca wątpliwości jest dość prosta – studenci niestacjonarnej kosmetologii zobowiązują się do uczęszczania w weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Podczas całodziennych wykładów i zajęć przyswajają elementarne kompetencje kierunkowe w sposób skoncentrowany. Przyszłość zawodowa każdego z absolwentów nie jest zależna od ukończonego trybu kształcenia – ze względu na profesjonalny program edukacji, jaki jest obecny zarówno na studiach stacjonarnych, jak i zaocznych, szanse wszystkich są tak samo duże.

Jeżeli zatem z dowolnych powodów wolałbyś uniknąć obowiązku codziennego stawiania się na uczelni podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia, a opłaty za czesne cię nie przerażają, najprawdopodobniej wybór studiów na kierunku kosmetologia w trybie niestacjonarnym okaże się najlepszym z możliwych.

 

1. Dla kogo te studia

Dostrzeganie estetyki i potencjału związanego z urodą w każdym człowieku, zdolności manualne i ogromna precyzja, zainteresowanie substancjami chemicznymi i biologicznymi, które mogą być wykorzystane w celu polepszenia stanu skóry, włosów i paznokci, a także cierpliwość, dokładność i skrupulatność to cechy, które wyróżniają jedynie pewną część potencjalnych kandydatów na studia wyższe. Popularność kosmetologii jako odrębnej nauki interdyscyplinarnej, korzystającej z dorobku naukowego kilku osobnych dziedzin, motywuje wielu maturzystów do postarania się o zajęcie jednego z miejsc na wybranej uczelni, oferującej możliwość rozpoczęcia właśnie tego kierunku.

Jeżeli jesteś jednym z nich, to najprawdopodobniej wybór kosmetologii okaże się strzałem w dziesiątkę – w końcu posiadasz cechy, które idealnie pokrywają się z charakterem kosmetologii, a więc masz duże szanse na odniesienie edukacyjnego i zawodowego sukcesu. Wybierz uczelnię, której oferta wpasowuje się w twoje zainteresowania i zgłoś swoją kandydaturę na ten pragmatyczny i dynamicznie rozwijający się kierunek kształcenia!

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Czego się nauczysz na studiach

Program kształcenia, jaki obowiązuje na studiach kosmetologicznych, został przemyślany w taki sposób, aby zdobyte dzięki niemu kompetencje pokryły się z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Podejmując ten kierunek kształcenia, zyskujesz pewność, że zgłębisz przede wszystkim podstawy takich nauk medycznych, jak dermatologia, alergologia i dietetyka, ponieważ zarówno sposób żywienia, jak i ewentualne przypadłości dermatologiczne mają niebagatelny wpływ na możliwość zastosowania niektórych preparatów i zabiegów w kosmetologii. Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie kosmetologii, najprawdopodobniej spotkasz na swojej drodze takie przedmioty, jak między innymi:

 • fizjologia i patofizjologia,
 • mikrobiologia z parazytologią,
 • chemia kosmetyczna,
 • farmakologia,
 • kinezyterapia,
 • nowoczesne technologie w produkcji kosmetyków,
 • immunologia z podstawami alergologii,
 • suplementy diety w kosmetologii.

 

4. Program studiów

Czego nauczysz się, jeśli wybierzesz kosmetologię w Szczecinie? Zyskasz szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę na temat nauk chemicznych i biologicznych, dzięki czemu łatwiej będzie ci zrozumieć interakcje między składnikami zawartymi w substancjach kosmetologicznych. Poznasz wpływ poszczególnych składników na stan cery, włosów i całego organizmu ludzkiego w zależności od indywidualnych cech każdego z klientów. Dowiesz się w jaki sposób tworzyć atmosferę wzajemnego zrozumienia i szacunku z przyszłymi klientami, poznasz techniki wykonywania relaksacyjnych i pielęgnacyjnych zabiegów, a wiedza na temat doboru konkretnych kosmetyków do stanu zdrowia człowieka uczyni cię najlepszym fachowcem w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia na kierunku Kosmetologia w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Przebieg studiów na kierunku kosmetologia ma charakter dwuetapowy. Komplementarne cykle kształcenia, między które zostały rozłożone poszczególne przedmioty, umożliwiają studentom uzyskanie wszechstronnych kompetencji, przy czym ukończenie wyłącznie pierwszego z nich daje wymarzony tytuł naukowy oraz możliwość rozpoczęcia pracy w zawodzie. Pierwszy etap kształcenia składa się z sześciu semestrów, a więc trwa trzy lata. Po tym czasie studenci przystępują do obrony pracy licencjackiej.

Następnie mogą rozpocząć karierę lub podjąć kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia, które wyróżniają się dwuletnim czasem trwania. Dzięki nim szanse absolwentów na współczesnym, wymagającym rynku pracy znacznie rosną, a oni sami stają się atrakcyjni w oczach wielu pracodawców.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Wszystkie uczelnie w Szczecinie dbają o wszechstronny rozwój każdego przyszłego absolwenta, w związku z czym może on liczyć na zdobycie dobrze płatnego zatrudnienia na arenie międzynarodowej. Korzystanie z usług kosmetologicznych stało się w ostatnich czasach bardzo popularne, dlatego zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku nie maleje.

Jeżeli ukończysz kosmetologię, będziesz mógł pomyśleć o zdobyciu pracy w ośrodkach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, ośrodkach spa i wellness, centrach badań produktów kosmetycznych i farmaceutycznych, laboratoriach naukowych, gabinetach dermatologicznych, ośrodkach testowania produktów kosmetologicznych, sieciach dystrybucji kosmetyków, branży handlowej lub dystrybucyjnej oraz wielu innych miejscach, związanych z analizowaniem, testowaniem, stosowaniem i wprowadzaniem na rynek wszelkich produktów oraz usług kosmetycznych oraz kosmetologicznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Żeby dostać się na kierunki studiów w Szczecinie, musisz wywiązać się z obowiązku każdego kandydata, który jest określany przez regulamin wybranej przez ciebie uczelni. Niektóre decydują się na przyjęcia aplikantów na podstawie dostarczonych dokumentów zgodnie z kolejnością zgłoszeń na studia, inne natomiast przeprowadzają konkurs świadectw, a liczba wyłonionych studentów jest zależna od liczby dostępnych miejsc. Przedmiotami, które najczęściej biorą udział w konkursie świadectw, są: matematyka, biologia, chemia, fizyka oraz język obcy. Pamiętaj o sprawdzeniu dokładnych procedur tuż przed aplikacją. Możesz tego dokonać poprzez śledzenie aktualności pojawiających się na stronie wybranej wcześniej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Szczecinie

Zanim aplikujesz na studia w Szczecinie na kierunku kosmetologia, zapoznaj się z najważniejszymi kwestiami, ustalanymi przez odgórny regulamin kształcenia wybranej uczelni wyższej. W ten sposób dowiesz się, do nauki jakich przedmiotów będziesz musiał być przygotowany, jakie treści powtórzyć przed egzaminem maturalnym oraz co najważniejsze, jakimi cechami wyróżniają się najlepsi kandydaci na ten kierunek. Aby proces decyzyjny przebiegł pomyślnie, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

 • Posiadasz wrodzony zmysł estetyczny?
 • Potrafisz zauważyć w każdym człowieku pewien potencjał związany z urodą?
 • Interesujesz się składami kosmetyków, a zabiegi pielęgnacyjne wykonujesz z przyjemnością?
 • Lubisz chemię i biologię?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to najprawdopodobniej posiadasz najważniejsze, podstawowe predyspozycje do zgłębiania kosmetologii, które ułatwią ci zarówno edukację, jak i odniesienie sukcesu w przyszłej pracy zawodowej. Poprzez zapoznanie się z treścią poniższego akapitu dowiesz się, w jaki sposób można zgłosić swoją kandydaturę na ten kierunek.

 

Zapisy na studia

Proces elektronicznej rejestracji kandydatów jest jedynym i jednocześnie bardzo prostym oraz intuicyjnym sposobem aplikacji na kosmetologię. Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać jako potencjalny kandydat, jest odnalezienie strony internetowej uczelni oferującej podjęcie kosmetologii. Następnie powinieneś wypełnić formularz zgłoszeniowy, wgrać aktualne zdjęcie oraz uiścić opłatę rekrutacyjną w odgórnie ustalonej kwocie. Potem czekać cię będzie czas niepewności związanej z ogłoszeniem ostatecznego werdyktu.

Jeśli ten okaże się dla ciebie pozytywny i znajdziesz się na liście osób, mogących rozpocząć kształcenie na kosmetologii w październiku, zadbaj o terminowe dostarczenie następujących dokumentów:

 • dowodu osobistego,
 • fotografii do legitymacji studenckiej,
 • rzetelnie wypełnionego formularza, który znajdziesz na stronie internetowej uczelni,
 • świadectwa maturalnego oraz jego kserokopii.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia medyczne na kierunku kosmetologia stały się ostatnimi czasy jedną z najbardziej popularnych dziedzin kształcenia. Mimo to niektórzy potencjalni kandydaci wciąż nie mają pewności, czy wybór tego kierunku będzie dobrą decyzją. Wielu mogą pomóc opinie starszych kolegów.

Aleksandra, studentka pierwszego roku kosmetologii w Szczecinie, mówi:

„Zdecydowałam się na studiowanie kosmetologii ze względu na jej charakter, który wiąże się z estetyką. Od zawsze lubiłam analizować składy kosmetyków i interesowałam się wszelkimi zabiegami. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się stworzyć własny gabinet, a póki co cieszę się, że wybrałam właśnie te studia”.

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)