Finanse przedsiębiorstwa

Studia w Warszawie

finanse przedsiębiorstwa

Odkryj studia finanse przedsiębiorstwa w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

Finanse przedsiębiorstwa studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Finanse przedsiębiorstwa to ścieka kształcenia, która powala studentom poznać m.in. rodzaje ryzyka finansowego oraz sposoby minimalizowania go; metody wyceny przedsiębiorstwa oraz oceny projektów inwestycyjnych; rodzaje i konsekwencje podatkowych i niepodatkowych obciążeń przedsiębiorstw; zasady zarządzania płynnością finansową przedsiębiorstwa. W programie znajdują się przedmioty poświęcone np. nowoczesnym technikom i narzędziom wykorzystywanym do przeprowadzania analizy finansowej, metodom wyceny przedsiębiorstw, kaspitałom wysokiego ryzyka czy strategiom finansowym i podatkowym, które stosowane są przez współczesne przedsiębiorstwa.

Studia na finansach przedsiębiorstwa przygotowują studentów m.in. do: przeprowadzania analiz i wyciągania wniosków dotyczących sytuacji finansowej przedsiębiorstwa; wskazywania wpływu polityki pieniężnej na sytuację finansową przedsiębiorstwa lub instytucji finansowej; przeprowadzania działań w zakresie rachunkowości finansowej i rachunkowości zarządczej; wyliczania efektywności inwestycji oraz kosztu finansowania; określania optymalnego portfela inwestycji lub źródeł finansowania.

Osoby, które ukończyły studia na finansach przedsiębiorstwa, potrafią łączyć zagadnienia finansowe z innymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej – np. marketingiem lub zarządzaniem. Dzięki nabytym w trakcie nauki kompetencjom absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą podjąć pracę na stanowisku np. analitycznym, doradczym, organizacyjnym lub kierowniczym w dowolnym przedsiębiorstwie lub instytucji finansowej. Ponadto są oni przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Finanse przedsiębiorstwa

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Finanse i rachunkowość +

Studia I stopnia stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Studia II stopnia stopień: (II), czas trwania: 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci finansów przedsiębiorstwa zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np.: organizowania działania przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych; przeprowadzania analiz ekonomiczno-finansowych podmiotów gospodarczych; zarządzania finansami firmy; obserwowania i opisywania zjawisk występujących na współczesnym rynku finansowym; rachunkowości zarządczej; standardów sprawozdawczości finansowej.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: podstawom operacji inwestycyjnych na rynkach finansowych; strategiom wykorzystywanym przez finansistów w inwestycjach; instrumentom finansowym; międzynarodowym finansom; rynkom kapitałowym i walutowym; źródłom finansowania; problemom związanym z inwestowaniem w aktywa zagraniczne; technikom zarządzania ryzykiem finansowym czy nowoczesnym narzędziom finansowym, stosowanym w korporacjach.

W programie studiów na finansach przedsiębiorstwa znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Kapitały wysokiego ryzyka
  • Metody wyceny przedsiębiorstw
  • Ocena projektów przedsiębiorstw
  • Podatkowe i niepodatkowe obciążenia przedsiębiorstw
  • Zarządzanie płynnością finansową przedsiębiorstwa

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki rynków kapitałowych; metod wyceny przedsiębiorstw; sposobów oceny projektów inwestycyjnych; zasad zarządzania finansami firmy; wpływu rynków finansowych na działalność gospodarczą.

Absolwenci finansów przedsiębiorstwa mogą liczyć na zatrudnienie np. w podmiotach sektora finansowego, firmach doradztwa finansowego, biurach rachunkowych , podmiotach sektora administracji publicznej czy dowolnym przedsiębiorstwie lub korporacji – zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent finansów przedsiębiorstwa może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • przedsiębiorstwa, korporacje
  • biura maklerskie i rachunkowe
  • firmy doradztwa finansowego
  • fundusze inwestycyjne i emerytalne
  • firmy ubezpieczeniowe
  • podmioty sektora administracji publicznej
  • banki, instytucje finansowe
  • instytucje Unii Europejskiej
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Finanse przedsiębiorstwa to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Studenci finansów i rachunkowości zdobywają cenną wiedzę oraz umiejętności z zakresu np.: dziedzin ekonomicznych, społecznych i prawnych – w trakcie studiów poznają m.in. tajniki księgowości i bankowości czy zarządzania finansami przedsiębiorstw. Absolwenci tego kierunku posiadają także wiedzę dotyczącą m.in.: zasad i procedur rachunkowości i sprawozdawczości finansowej czy przygotowania informacji ekonomicznych na potrzeby analizy finansowej i auditingu wewnętrznego lub zewnętrznego.

Osoby, które ukończyły finanse i rachunkowość, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w prywatnym, jak i publicznym sektorze rynku gospodarczego lub finansowego w Polsce i za granicami naszego kraju. Kompetencje absolwentów tego kierunku studiów są cenione m.in. w: biurach doradczych i maklerskich, firmach i korporacjach międzynarodowych, instytucjach finansowych, firmach ubezpieczeniowych czy kancelariach prawnych.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)