Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

bezpieczeństwo wewnętrzne

Odkryj bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Uczelnie, gdzie bezpieczeństwo wewnętrzne jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne?

Aby zostać studentem kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o pokrewnym profilu nauczania, takich jak: bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, psychologia, pedagogika, socjologia. Absolwenci innych kierunków przejdą dodatkowy kurs przygotowawczy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach i woj. śląskim

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach?

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach powstał jako odpowiedz na potrzeby zmieniającej się rzeczywistości. Obecnie, w dobie wielu zarówno militarnych, jak i niemilitarnych zagrożeń, zapewnienia bezpieczeństwa państwu i obywatelom stało się sprawą priorytetową. Jeżeli więc chciałbyś mieć realny wpływ na zapewnienie stabilnej sytuacji kraju na każdym możliwym polu, to koniecznie aplikuj na powyższy kierunek.

Aby dostać się na studia psychologiczne i społeczne w Katowicach powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami społecznymi, politycznymi czy administracyjnymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą o dużych zdolnościach przywódczych i wiesz, że potrafiłbyś zarządzać pracą innych, to kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z zakresu nauk społecznych, psychologicznych czy prawnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi dysplinami naukowymi, między innymi:

  • Strategie bezpieczeństwa wewnętrznego
  • Ochrona ludności w UE
  • Kierowanie zespołem
  • Instytucje pomocy społecznej

W czasie studiów zapoznasz się także z regulacjami prawa administracyjnego i nauczysz się stosować je w praktyce zawodowej. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Wszyscy studenci będą mieli okazję poznać techniki walki obronnej czy taktyki interwencyjne. Ponadto, zagłębisz się w tematykę zwianą z kryminologią i dowiesz się jak wygląda codzienna praca detektywistyczna i policyjna. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz dyplom magistra.

Jaka praca po studiach?

Ukończenie studiów psychologicznych i społecznych daje duże szanse na znalezienie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. Dlatego też, absolwenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy.

Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje zawodowe z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w służbach mundurowych, takich jak: Policja, Straż Miejska, Straż Graniczna czy Służba Celna. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z agencjami detektywistycznymi lub agencjami ochrony osób i mienia. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w służbach więziennych czy sztabach kryzysowych.

W czasie studiów wykształcisz umiejętności z obszaru zarządzania, które wykorzystasz zatrudniając się w sztabach kryzysowych czy instytucjach administracji publicznej. Po zakończeniu nauki możesz także założyć własną działalność gospodarczą lub kontynuować kształcenie na studiach podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Komentarze (0)