Fascynują Cię nauki psychologiczne i meandry ludzkiego umysłu? Jesteś osobą komunikatywną i otwartą, a nawiązanie kontaktów z innymi ludźmi przychodzi Ci z łatwością? Dodatkowo cechuje Cię dobre podejście do dzieci, kreatywność oraz rozwinięta wyobraźnia twórcza? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to kierunek pedagogika w Szczecinie będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.
Idealnymi kandydatami na studia pedagogiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych i psychologicznych, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku. wym atutem będzie posiadanie takich cech, jak: kreatywność, empatia oraz umiejętność pracy z ludźmi, szczególnie z dziećmi i młodzieżą. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek pedagogika w Szczecinie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku pedagogika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku pedagogika w Szczecinie będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę pedagogiczną, psychologiczną i społeczną. W siatce zajęć znajdzie się wiele przedmiotów związanych właśnie z tymi obszarami tematycznymi, między innymi:
-
podstawy socjologii
-
podstawy komunikacji
-
biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania
-
teoretyczne podstawy wychowania
W czasie studiów dowiesz się także więcej na temat rozwoju człowieka i nauczysz się stosować odpowiednie metody i techniki pracy z dziećmi i młodzieżą. Ponadto, rozwiniesz swój warsztat diagnostyczny i nauczysz się podejmować działania terapeutyczne. Co więcej, wykształcisz szereg kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które są niezwykle istotne w pracy pedagoga. Studenci będą mogli korzystać z wyjazdów terenowych czy praktyk, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni wyższych.
Gdzie studiować na kierunku pedagogika w Szczecinie
Kierunek pedagogika (studia I stopnia) - uczelnie w Szczecinie