Dodaj do ulubionych

Nauki ścisłe studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Czy wiesz, co dokładnie znajduje się pod terminem “nauki ścisłe”? Wiele ludzi myśli od razu o matematyce, fizyce, a to tylko wierzchołek tej góry lodowej. Nauki ścisłe bowiem, są naukami, w których dokładnie i drobiazgowo opisuje się i modeluje zjawiska oraz weryfikuje powstałe hipotezy za pomocą doświadczeń i dowodów matematycznych. Do opracowania danych doświadczalnych stosowana jest statystyka. Bardzo ogólnym stwierdzeniem jest to, iż nauki ścisłe to nauki matematyczne i przyrodnicze, nie mniej jednak daje to pewien pogląd na sytuację. Wymieniając szczegółowo była by to matematyka i informatyka oraz fizyka, chemia, biologia, astronomia i geografia. Jeżeli więc Twój umysł zawsze zajmowały sprawy ścisłe, a nie humanistyczne - studia na kierunku nauki ścisłe będą dla Ciebie idealne!

 

Program studiów i przedmioty

Jako student tego kierunku zostaniesz nauczony w jaki sposób rozwiązywać złożone problemy pod kątem wielu różnych dziedzin, ale też dadzą Ci unikalne możliwości nauki praktycznej, takiej jak profesjonalna obsługa nowoczesnych aparatur pomiarowych oraz komputerów. Ten interdyscyplinarny kierunek możesz studiować na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Co to znaczy, że kierunek ten jest interdyscyplinarny? Że w skoordynowany sposób łączy w sobie wiele różnych dziedzin nauki i ich wzajemnie na siebie wpływające elementy. Po trzech latach tych studiów uzyskasz tytuł licencjata z jednej z oferowanych specjalności, a są to informatyka stosowana i fizykochemia materiałów.

Jako student kierunku nauki ścisłe będziesz uczęszczał na zajęcia z przedmiotów takich jak algebra liniowa z geometrią, fizyka ogólna, chemia ogólna, podstawy informatyki, astronomia, fizyczna i chemiczna pracownia informatyczna, chemia organiczna, chemia fizyczna, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka czy pracownia chemii analitycznej.

Absolwent tego kierunku będzie zatem w posiadaniu szerokiej wiedzy z zakresu nauk ścisłych, które umożliwią mu rozwiązywanie rozmaitych problemów w pracy naukowej oraz otworzą drzwi do różnych ścieżek kariery.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku nauki ścisłe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI ŚCISŁE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki ścisłe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując nauki ścisłe

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • chemii organicznej, fizycznej, analitycznej
   • znajomości fizycznych aspektów występujących w przyrodzie
   • posługiwania się nowoczesną aparaturą badawczą
   • statystyki i rachunku prawdopodobieństwa
   • astronomii
   • biologii

   Jak wyglądają studia na kierunku nauki ścisłe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek nauki ścisłe zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu szeroko pojętych nauk ścisłych.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscplinarny program kształcenia na kierunku nauki ścisłe, zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu matematyki, informatyki, fizyki oraz chemii. Studenci będą mieli okazję poznać różnorodne dziedziny matematyki oraz skupią się na odkrywaniu fascynującego świata chemii czy komputerów. Dokładny i aktualny plan zajęć oraz modułów specjalizacyjnych, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student powyższego kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać analizy matematycznej. Studenci poznają także podstawy programowania oraz tworzenia baz danych. Ponadto rozwiniesz zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Ważnym elementem kształcenia będzie uczestnictwo w rozwijających warsztatach i zajęciach laboratoryjnych, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku nauki ścisłe można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku nauki ścisłe na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nauki ścisłe

   Absolwent kierunku nauki ścisłe znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • korepetytor (nauczyciel prywatny)
   • nauczyciel przedmiotów ścisłych (po ukończeniu kursu pedagogicznego)
   • nauczyciel akademicki (po ukończeniu studiów drugiego stopnia)
   • placówkach laboratoryjnych bądź badawczych
   • służbach ochrony środowiska

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI ŚCISŁE

   Komentarze (0)