SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA

SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA

Dodaj do ulubionych

SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Sport, fitness, wellness i spa  to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

 

Sport, fitness, wellness i spa to studia, których tematyka będzie oscylować wokół nauk społecznych, przyrodniczych czy nauk o zdrowiu. Studenci nauczą się prowadzenia zajęć sportowych. Ponadto zdobędą umiejętności zarządzania oraz wykorzystywania technik marketingowych, które w przyszłości będą mogli wykorzystać podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w zawodzie instruktora fitness czy trenera personalnego. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z ośrodkami spa i wellness czy stanowiskiem menedżera sportu.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia na kierunku sport, fitness, wellness i spa wymagają spełnienia szeregu istotnych wymagań rekrutacyjnych. W przypadku uczelni niepublicznych kandydaci będą zobowiązani do przedstawienia świadectwa maturalnego oraz dostarczenia wymaganych dokumentów, w tym zaświadczenia lekarskiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

Jednostka prowadząca

Sport, fitness, wellness i spa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA STUDIA NIESTACJONARNE

SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sport, fitness, wellness i spa

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA?

Obecnie, w dobie popularności jaką zyskuje zdrowy tryb życia czy aktywność fizyczna, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, posiadających wykształcenie w tym zakresie. Ich kształceniem zajmuje się kierunek sport, fitness, wellness i spa. Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk społecznych, przyrodniczych oraz nauk o zdrowiu. Studenci rozwiną także szereg cennych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku  sport, fitness, wellness i spa możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek sport, fitness, wellness i spa zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, przyrodniczych, medycznych oraz nauk o zdrowiu. W planie zajęć znajdą się także przedmioty o tematyce oscylującej wokół zagadnień biologicznych czy psychologicznych.

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, studenci rozwiną wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się prowadzenia zajęć sportowych z wykorzystaniem różnorodnych metod i technik, stosowanych w branży fitness.

Ponadto poznają techniki marketingowe oraz nauczą się podstaw przedsiębiorczości i zarządzania, co z powodzeniem wykorzystają podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

 

3. Gdzie studiować Sport, fitness, wellness i spa

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Sport, fitness, wellness i spa:

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA?

Studia na kierunku sport, fitness, wellness i spa będą trwały trzy lata (studia I stopnia)

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA?

Absolwenci studiów na kierunku sport, fitness, wellness i spa nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej pracy zawodowej. Obecnie, specjaliści posiadający wykształcenie z zakresu nauk o zdrowiu i aktywności fizycznej, mogą liczyć na wiele ofert pracy, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Przede wszystkim idealnie odnajdą się, jako pracownicy ośrodków spa i wellness. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z klubami sportowymi czy ośrodkami sportowo-rekreacyjnymi. Absolwenci mogą również podjąć pracę w hotelach lub w ośrodkach wypoczynkowych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku sport, fitness, wellness i spa:

 • kluby sportowe
 • ośrodki wypoczynkowe
 • siłownie
 • ośrodki spa i wellness
 • stowarzyszenia sportowe
 • hotele
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT, FITNESS, WELLNESS I SPA

Komentarze (0)