Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie
Dla kogo ten kierunek
Biofizyka molekularna to interdyscyplinarna dziedzina, która cały czas dynamicznie się rozwija w związku ze stosowaniem różnych metod i technik z zakresu fizyki w wielu obszarach życia. Dlatego też cały czas na rynku pracy potrzeba wykwalifikowanych specjalistów w tej dyscyplinie nauki. Zatem jeśli Twoją pasją są przedmioty ścisłe i przyrodnicze, a od swojej przyszłej pracy oczekujesz możliwości nieustannego rozwoju swoich kompetencji, to właśnie znalazłeś idealne studia dla siebie!
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku biofizyka molekularna - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie: matematyka, fizyka, technologia informacyjna, podstawy chemii z elementami biochemii, analiza niepewności pomiarowych i pracownia wstępna.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku biofizyka molekularna? Program zawiera zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Zdobędziesz wiadomości z zakresu matematyki, fizyki, biologii oraz chemii. Poznasz zawiłości biologii i biofizyki molekularnej oraz mechaniki kwantowej układów molekularnej. Dodatkowo czekają na Ciebie zajęcia z prawa oraz bioetyki, dzięki którym zdobędziesz wartościowe wiadomości przydatne w przyszłej pracy. Różnorodność zagadnień i typów zajęć powoduje, że jako absolwent tego kierunku studiów, będziesz wstanie sprostać każdemu wyzwaniu zawodowemu!
Praca po studiach
W jakich miejscach będziesz mógł podjąć pracę? Zatrudnienie czeka na Ciebie w placówkach badawczych, diagnostycznych i analitycznych. Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł prowadzić badania z zakresu biofizyki oraz biomedycyny. Perspektywy zawodowe są szerokie zatem jeśli uważasz, że praca w obszarze nauk ścisłych jest dla Ciebie to właśnie znalazłeś idealny kierunek studiów!
Żeby dostać się na studia na kierunku Biofizyka molekularna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka i astronomia, informatyka, biologia, chemia.
Biofizyka molekularna - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Biofizykę molekularną
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
analizowania problemów z zakresu nauk ścisłych oraz ich poprawnego interpretowania przy pomocy znanych metod
planowania eksperymentów i obserwacji naukowych przy wykorzystaniu posiadanej wiedzy i kompetencji
znajomości aparatury badawczej, technik doświadczalnych oraz programów komputerowych
specjalistycznej terminologii oraz zagadnień z zakresu biofizyki, matematyki, chemii
posiadania wiedzy z prawa autorskiego oraz ochrony własności przemysłowej
znajomości języka angielskiego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?
Wyjątkowy kierunek biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie możesz realizować przede wszystkim w trybie dziennym. Stacjonarny charakter studiów umożliwi realizację szczegółowo zaplanowanego programu kształcenia, a także pozwoli podjąć praktyki zawodowe i staże, które mogą odegrać znaczącą rolę w przyszłym życiu zawodowym.
Bazę dla przedmiotów znajdujących się w siatce zajęć stanowią nauki ścisłe i stricte medyczne. Nie brakuje fizyki, biologii i chemii. Studenci uczęszczają, chociażby na biologię molekularną z genetyką, strukturę i funkcje makrocząsteczek biologicznych, chemię medyczną i podstawy projektowania leków, wstęp do mechaniki kwantowej układów molekularnych. Charakter przedmiotów jest różnorodny, jednakże celem kadry akademickiej jest przeprowadzenie teoretycznego kształcenia w praktyczny sposób, który pozwoli zdobyć nie tylko niezbędną wiedzę, ale i najważniejsze umiejętności. Warto także zaznaczyć, że program kształcenia konstruowany jest nie tylko z przedmiotów obligatoryjnych i obieralnych, ale także z przedmiotów specjalnościowych.
Absolwenci tego typu studiów medycznych uczą się, w jaki sposób projektować molekuły i makromolekuły pod kątem zastosowań biotechnologicznych i medycznych, znają metody projektowania molekularnego i bioinformatyki, szczycą się umiejętnościami analitycznymi i diagnostycznymi podczas pracy w laboratoriach różnego typu, opracowują statystyczne dane medyczne. Szereg niezbędnych umiejętności umożliwia pracę w szeroko pojętym sektorze biofizycznym i medycznym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia na kierunku biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?
Studia medyczne na kierunku biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia licencjackie stanowią stopień pierwszy kształcenia. Trwają trzy lata i gwarantują tytuł licencjata, który zarazem umożliwia podjęcie dalszego kształcenia w ramach studiów drugiego stopnia. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Trwają dwa lata, czyli cztery semestry, a absolwenci tego etapu analogicznie zyskują tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Biofizyka molekularna
Absolwent kierunku Biofizyka molekularna znajdzie zatrudnienie w/jako:
pracownik ośrodków naukowo – badawczych
pracownik instytucji medycznych
pracownik placówek przeprowadzających badania biomedyczne i biofizyczne
pracownik ośrodków ochrony przyrody
pracownik laboratoriów diagnostycznych i analitycznych
ul. Gołębia 24,
31-007 Krakówhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Uniwersytet+Jagielloński,+Gołębia,+Kraków,+Polskahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpgUniwersytet Jagielloński w Krakowie
ul. Żeromskiego 5,,
25-369 Kielcehttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20jana%20kochanowskiegoUniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
70-204 Szczecin,
ul. Rybacka 1https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJGdQwsRoJqkcRzOn0HOGf3UIhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13658-pum-szczecin.jpgPomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
pl. gen. J. Hallera 1B,,
90-647 Łódźhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:EjFwbGFjIEdlbi4gSsOzemVmYSBIYWxsZXJhLCA5MC0wMDEgxYHDs2TFuiwgUG9sYW5kIi4qLAoUChIJtY1NIjM1GkcRSeNz3P26HMoSFAoSCa9WRXUkyxtHEazbIZtjrnzLhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b502e-UMED-LODZ.jpgUniwersytet Medyczny w Łodzi