Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Każdy, kto kiedykolwiek nudził się w pozbawionej właściwości hotelowej przestrzeni, męczył się na nieudanych wycieczkach po trzydziestu atrakcjach danego miasta, nie poznając nawet ułamka charakteru miejsca i mentalności jego mieszkańców lub wybrał za cel swojej podróży kraj, o którym wiedział za mało, by uniknąć rozczarowania związanego z zastaną rzeczywistością, ma świadomość, że zarządzanie wypoczynkiem to złożona kwestia, którą czasem warto oddać w ręce profesjonalistów. Od kiedy świat się skurczył, zrobił się bardziej dostępny a granice zaczęły znaczyć mniej, coraz częściej wyruszamy w drogę przekonani o tym, że każdy podjęty przez nas wybór będzie gwarancją świetnej przygody. Często jednak bywa tak, że plan naszych podróży opieramy na wrażeniach, błędnie ukształtowanych na podstawie turystycznych folderów i pocztówek słanych przez znajomych z dwutygodniowych urlopów. Znajomość prawdziwego charakteru miejsc, osadzonego w historii, kulturze i tradycji regionów, połączona z praktycznymi umiejętnościami oswajania wyjazdowej rzeczywistości, które należy aktualizować w zależności od tego, w jakim miejscu się znajdziemy, to domena specjalistów zorientowanych w turystyce, hotelarstwie i usługach czasu wolnego.
Dla kogo ten kierunek
Jeśli lubisz poznawać nowe kultury, obyczaje i języki a mobilność to Twoje drugie imię, cenisz sobie kontakt z ludźmi a Twoje umiejętności interpersonalne to wartość sama w sobie, jesteś konkretny, zorganizowany, potrafisz wszystko zaplanować i dopiąć na ostatni guzik nawet najtrudniejsze organizacyjne kwestie, studia na kierunku turystyka międzynarodowa, hotelarstwo i usługi czasu wolnego mogą okazać się tym, czego dla siebie szukasz.
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Do tematu turystyki podejdziesz różnymi ścieżkami, analizując, między innymi, ekonomiczne, zarządcze, prawne, kulturowe i środowiskowe aspekty organizowania wypoczynku i wyjazdów za granicę. Dowiesz się jakie procesy decydują o rozwoju turystyki i hotelarstwa w konkretnych regionach świata, jak chronić środowisko naturalne przed szkodliwym wpływem ruchu turystycznego oraz jak dbać o autonomię miejsc o szczególnej wartości kulturowej i społecznej przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb wciąż rozwijającej się branży turystycznej. Będziesz przygotowany do oceny konkurencyjności regionów i przedsiębiorstw turystycznych, wspierania ich rozwoju, analizowania i niwelowania barier rozwojowych, które go ograniczają. Przygotujesz się do rozumienia obcych kodów kulturowych, personalizowania ofert turystycznych w oparciu o oczekiwania osób decydujących się na skorzystanie z usług biur podróży, rozwiniesz kompetencje interpersonalne, przydatne w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami, mieszkańcami krajów o charakterze turystycznym, przedstawicielami branży turystycznej z uwzględnieniem kontaktów międzynarodowych. Poznasz standardy usług hotelarskich, przygotujesz się do roli animatora czasu wolnego, zapoznasz się najważniejszymi atrakcjami turystycznymi na świecie oraz z systemami informacji i rezerwacji w turystyce. Dowiesz się w jaki sposób zarządzać hotelem za pomocą systemów informatycznych, pilotować wycieczki oraz dostosowywać usługi turystyczne do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych.
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku turystyka międzynarodowa, hotelarstwo i usługi czasu wolnego? Z powodzeniem sprawdzisz się w zawodzie przewodnika, pilota wycieczek oraz tłumacza, zasilić swoją wiedzą i umiejętnościami agencje turystyczne i biura podróży, zdecydować się na karierę menadżerską w międzynarodowych sieciach hotelowych. Będziesz przygotowany do prowadzenia marketingu instytucji związanych z branżą turystyczną, promowania turystyki na szczeblu międzynarodowym, krajowym oraz regionalnym. Absolwenci, którzy kończą studia na kierunku turystyka międzynarodowa, hotelarstwo i usługi czasu wolnego, bardzo często decydują się również na prowadzenie własnej firmy w zakresie świadczenia usług turystycznych – biura podróży oferującego spersonalizowaną ofertę atrakcji i wyjazdów tematycznych, pensjonatu czy agencji zajmującej się organizacją eventów z turystyką w tle.
Przy rekrutacji na turystykę międzynarodową, hotelarstwo i usługi czasu wolnego na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego. Sprawdzian kwalifikacyjny przeprowadza się w formie kodowanego testu. Maksymalna, możliwa do uzyskania liczba punktów kwalifikacyjnych ze sprawdzianu wynosi 100, w tym 80 punktów z wiedzy o gospodarce i 20 punktów z języka obcego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski).
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku turystyka międzynarodowa, hotelarstwo i usługi czasu wolnego znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Turystyka międzynarodowa, hotelarstwo i usługi czasu wolnego
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia