AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jak głosi słynna sentencja „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W dobie kiedy aktywność fizyczna zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu niemal każdego człowieka, zyskuje ona na popularności. Ludzie w każdym wieku, coraz chętniej uprawiają różne formy sportu, który wpływa na ich lepsze samopoczucie i zdrowie. Tak duże zainteresowanie aktywnością fizyczną sprawiło, że wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie treningu personalnego i szeroko rozumianej kultury fizycznej.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały studia, które przygotowują do tego typu pracy. Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana to niezwykle innowacyjny i przyszłościowy kierunek, który oferuje swoim studentom wiele godzin praktycznych zajęć podczas których mogą doskonalić swoje umiejętności sportowe i pedagogiczne, których wysoki poziom umożliwi im zdobycie dobrze płatnej i ciekawej pracy. Jeżeli więc jesteś osobą, która nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, a dodatkowo chcesz dzielić się swoją pasją z innymi to te studia są właśnie dla Ciebie!

Czego nauczysz się na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana?

Podczas studiów, przede wszystkim będziesz zdobywał umiejętności praktyczne. Przez większość czasu będziesz doskonalił swoje zdolności sportowe na profesjonalnych i specjalnie do tego przeznaczonych przestrzeniach, nowoczesnego Centrum Sportowo-Relaksacyjnego. Co więcej, część zajęć odbędzie się w Ośrodku Sportów Wodnych oraz klubie jeździeckim.

Dzięki tak szerokiej dostępności i różnorodności sal sportowych, będziesz mógł poznać wiele rodzajów aktywności fizycznej i wybrać jedną, którą chciałbyś się dalej zajmować. W programie studiów znajdują się także zajęcia pedagogiczne, które przygotują się do pracy z dziećmi. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas praktyk studenckich, które zrealizujesz w szkołach, ośrodkach sportowych i podczas obozów wypoczynkowych.

Ponadto, jako student będziesz miał dostęp do licznych kół naukowych i sekcji sportowych AZS, na których rozwiniesz swoje umiejętności i uzyskasz wiedzę z wielu nowych tematów. Studia realizują także programy wymiany międzynarodowej i umożliwiają studentom poznanie innych kultur i języków.

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana będziesz miał kompleksową wiedzę pedagogiczną oraz umiejętności związane z kilkoma dziedzinami sportowymi. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach związanych z aktywnością i kultura fizyczną. Będziesz miał wszelkie kompetencje do rozpoczęcia pracy w ośrodkach sportu i rekreacji oraz w instytucjach samorządowych.

Idealnie sprawdzisz się także na stanowisku specjalisty od organizowania zajęć związanych z aktywnością sportową. Dzięki przygotowywaniu pedagogiczno-psychologicznemu zyskasz możliwość pracy w oświacie oraz jako opiekun na obozach i koloniach sportowych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, język polski, biologia, chemia, geografia, fizyka i informatyka. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA:

  • przygotowanie pedagogiczne
  • wiedza z zakresu ekonomii i biologii
  • umiejętności z zakresu prowadzenia treningu personalnego
  • znajomość wielu dziedzin sportowych ( jeździectwo, pływanie sportowe, żeglarstwo, woltyżerka inne)

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA:

  • kluby sportowe
  • ośrodki sportu i rekreacji
  • kluby jeździeckie
  • oświata
  • wychowawca na obozach sportowych
  • organizacje non-profit

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

Komentarze (0)