Biofizyka - optyka okularowa z optometrią

Biofizyka - optyka okularowa z optometrią

Dodaj do ulubionych

Biofizyka - optyka okularowa z optometrią studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
 
Wszyscy mamy jakieś wspomnienia z czarno-białą piramidką liter wiszącą zwykle na drzwiach gabinetów okulistycznych. Dla wielu była zapowiedzią konieczności noszenia okularów, za którymi z jakiegoś powodu niespecjalnie tęskniliśmy jako dzieci. Jako dorośli natomiast, często nie wyobrażamy sobie życia bez wsparcia ze strony lekarza okulisty. Nasze oczy, biologicznie nieprzystosowane do bodźców i warunków, którym poddajemy je na co dzień (monitory komputerowe, sztuczne światło, praca do późna, niedobory snu i wypoczynku), coraz częściej są narażone na problemy z ostrością widzenia oraz liczne choroby, które ze względu na specyfikę i skalę zjawiska, możemy nazywać już cywilizacyjnymi. Chociaż ludzki organizm został kompleksowo wyposażony w zmysły i dzięki nim znakomicie odnajduje się w dookolnej rzeczywistości, czasami potrzebuje wsparcia ze strony medycyny i nauki, które na nasze szczęście mogą zdziałać w tej materii coraz więcej. Specjaliści z zakresu biologii i anatomii układu wzrokowego, wyposażeni w praktyczne umiejętności przeprowadzania badań okulistycznych i proponowania optycznych rozwiązań dla konkretnych problemów chorobowych związanych z widzeniem, nie mogą dziś narzekać na nudę i brak wyzwań. By zdobyć wykształcenie korespondujące z potrzebami współczesnego społeczeństwa, wystarczy ukończyć studia na kierunku biofizyka – optyka okularowa z optometrią.
Jeśli masz ścisły umysł, którego nie chciałbyś ograniczać jedną dyscypliną, a poznawcze poruszanie się na przestrzeni kilku dziedzin nie jest dla Ciebie karkołomnym wyzwaniem, lecz naukową przygodą, fascynują Cię procesy determinujące funkcjonowanie naszego organizmu w relacji do procesów i właściwości otaczającego nas świata fizycznego, zależy Ci na zdobyciu wiedzy, która zostanie uzupełniona o zdobywane w toku studiów umiejętności praktyczne a praca w laboratorium i możliwość pomagania ludziom w niwelowaniu ich problemów zdrowotnych, to czynniki, które jeszcze bardziej napędzają Cię do nauki i pracy, studia na kierunku biofizyka – optyka okularowa z optometrią mogą okazać się tym, czego dla siebie szukasz. 
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Jako interdyscyplinarny specjalista w zakresie optyki okularowej i optometrii będziesz doskonale zorientowany w dziedzinie biofizyki i nauki o widzeniu, znając jej historyczne konteksty rozwoju. Poznasz standardy badania optometrycznego i metody diagnozowania pacjentów. Dowiesz się, jakimi metodami pomiarowymi najlepiej jest operować w zawodzie i które z metod numerycznych są w stanie opisać proces widzenia, jego modelowanie. Co więcej, nauczysz się, jak funkcjonuje aparatura pomiarowa i diagnostyczna w badaniu optometryczym i diagnostyce narządu wzroku, np. foroptery, autorefraktometry, lampy szczelinowe i oftalmoskopy czy sprzęt do badania pola widzenia wzroku. Będziesz w stanie prowadzić pacjentów z wadami refrakcji i anomaliami widzenia obuocznego, a także przygotować i przeprowadzić terapię wzrokową. Ponadto będziesz definiować i rozróżniać odstępstwa od norm fizjologicznych układu wzrokowego. 
Przekonasz się, jak w sposób krytyczny ocenić wyniki pomiarów refrakcji oraz anomalii widzenia obuocznego, przeprowadzić właściwe analizy oraz obliczenia teoretyczne i skonfrontować swoje wnioski z zespołem specjalistów.
 
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku biofizyka – optyka okularowa z optometrią? Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Ci spełnić się na stanowisku samodzielnego optyka okularowego lub optometrysty. Doskonałą alternatywą jest również zatrudnienie w różnorodnych ośrodkach badawczych w roli opiekuna projektu. Kolejną perspektywą jest praca w strukturze uniwersyteckiej jako pracownik naukowy lub akademicki. Ponadto rynek daje Ci możliwość realizacji zawodowych celów w zakładach projektujących soczewki lub produkujących zarówno soczewki, jak i sprzęt optyczny. Będziesz mógł wykorzystać predyspozycje psychofizyczne do pracy z ludźmi w różnym wieku i z różnymi defektami wzrokowymi, a przy tym propagować profilaktyczne działania zapobiegąjące problemom ze wzrokiem. 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na biofizyka – optyka okularowa z optometrią na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku biofizyka jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz średnia uzyskanych ocen w toku studiów.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOFIZYKA - OPTYKA OKULAROWA Z OPTOMETRIĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biofizyka - optyka okularowa z optometrią

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Fizyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biofizykę – optykę okularową z optometrią?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • anatomii narządu wzroku
   • podstaw farmakologii i mikrobiologii
   • optyki geometrycznej i fizycznej
   • optyki fizjologicznej i okularowej
   • patofizjologii narządu wzroku
   • percepcji wzrokowej i badania refrakcji
   • procedur optometrycznych pozwalających oceniać i diagnozować stan układu wzrokowego
   • optometrii geriatrycznej
   • widzenia obuocznego i kontaktologii
   • zastosowania laserów i nowoczesnej diagnostyki w okulistyce
   • soczewek wewnątrzgałkowych oraz pomocy wzrokowych
   • badań poznawczych nad procesem widzenia
   • metod terapii widzenia
   • anatomii z neuroanatomią

   Czas trwania studiów na kierunku biofizyka - optyka okularowa z optometrią na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Gdzie będziesz pracował po kierunku biofizyka – optyka okularowa z optometrią?

   Absolwent kierunku biofizyka – optyka okularowa z optometrią znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • gabinetach optycznych
   • wykwalifikowany optometrysta
   • pracownik naukowy/akademicki
   • pracownik laboratorium
   • opiekun innowacyjnych badań w ośrodkach naukowych
   • sprzedaży soczewek korekcyjnych
   • konserwator okularów
   • zakładach projektujących soczewki
   • zakładach produkujących soczewki oraz sprzęt optyczny

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOFIZYKA - OPTYKA OKULAROWA Z OPTOMETRIĄ

   Komentarze (0)