TOURISM AND LEISURE studia – kierunek studiów

 

Współcześnie, w dobie globalizacji oraz otwartych granic, coraz więcej ludzi decyduje się na realizacje swoich marzeń i podejmowanie zagranicznych podróży. Jeszcze nigdy nie było to aż tak łatwe i ogólnie dostępne, a mnogość ciekawych ofert podróżniczych daje możliwość odwiedzenia nawet najdalszych zakątków naszego globu.

W związku z rosnącą popularnością turystyki, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy doskonale orientowaliby się w tym niezwykle dynamicznym rynku podróżniczym. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle perspektywiczny i dopasowany do realiów polskiego i międzynarodowego rynku pracy, kierunek: tourism and leisure. Ich program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z obszaru turystyki i związać z nią swoją przyszłość zawodową. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia tourism and leisure powinny być twoim wyborem.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku tourism and leisure?

 

 

Ze względu na niezwykle bogaty program studiów oraz jego interdyscyplinarny charakter będziesz miał możliwość rozwijania się na wielu płaszczyznach jednocześnie. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat turystyki międzynarodowej oraz jej różnorodnych form, takich jak: turystyka luksusowa czy biznesowa. Oprócz wiedz teoretycznej zyskasz także cenne umiejętności praktyczne.

Podczas studiów będziesz mógł odbyć staż zawodowy w wybranym miejscu Europy, dzięki czemu zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje językowe, które wykorzystasz także podczas obowiązkowego wyjazdu na zagraniczną uczelnie, co pozwoli Ci poznać inne kultury i rynki pracy.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu studiów na kierunku tourism and leisure będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru turystyki i wypoczynku oraz organizacji wycieczek. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje umożliwią Ci znalezienie ciekawej i atrakcyjnej pracy w pełni dopasowanej do twojego wykształcenia. Przede wszystkim zostaniesz przygotowany do związania swojej przyszłości z branżą turystyczną na stanowisku kierownika lub właściciela biura podróży lub przewodnika, pilota wycieczek zagranicznych.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik ośrodków informacji i pomocy turystycznej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami, redakcjami czasopism, których tematyka oscyluje wokół turystyki, a także mediami. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego i prestiżowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOSu, matematyki lub geografii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TOURISM AND LEISURE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TOURISM AND LEISURE:

 • wiedza z zakresu turystyki
 • znajomość branży hotelarskiej
 • wiedza z zakresu nauk ekonomicznych
 • umiejętności miękkie
 • umiejętność pracy zespołowej
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TOURISM AND LEISURE:

 • branża turystyczna
 • kierownik lub właściciel biura podróży
 • przewodnik turystyczny
 • pilot wycieczek
 • media
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOURISM AND LEISURE

Komentarze (0)