STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA

STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA

Dodaj do ulubionych

STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Fizyka to niezwykle fascynująca dyscyplina naukowa, która przede wszystkim zajmuje się badaniem przemian materii oraz energii, a także ich wzajemnych oddziaływań. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, fizyka zdominowała większość aspektów naszego codziennego życia i normalne funkcjonowanie bez dokonań tej dziedziny byłoby bardzo utrudnione, a wręcz niezmożliwe.
Współcześnie, fizyka jest wykorzystywana na szeroką skalę w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w medycynie. Ze względu na jej dużą popularność, wzrasta także  zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru i pracowników naukowych, którzy mogliby nieustannie udoskonalać tę dziedzinę wiedzy i rozwijać swoje umiejętności. Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy, powstały studia doktoranckie na kierunku fizyka techniczna, skierowane do wszystkich absolwentów studiów magisterskich, którzy chcą zdobywać dalsze wykształcenie i rozpocząć działalność naukową. 
 
Czego nauczysz się na kierunku studia doktoranckie fizyka techniczna?
Jako student tego niezwykle perspektywicznego i dopasowanego do potrzeb współczesnego świata, kierunku będziesz miał możliwość zdobycia wiedzy z obszaru nauk fizycznych i powiązanych z nimi dziedzin wiedzy. W ofercie studiów przewidziano wiele obowiązkowych i fakultatywnych wykładów oraz warsztatów praktycznych, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.
Ponadto na specjalistycznych konferencjach będziesz mógł dowiedzieć się więcej na temat najnowszych badań z zakresu tej dyscypliny i przedstawić własne osiągnięcia naukowe. Jednak najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej i nauce sposobów odpowiedniego redagowania tekstów naukowych. Co więcej, zaznajomisz się ze specyfiką nauki, jaką jest dydaktyka i metodyka, a uzyskane informacje wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć akademickich.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent studiów doktoranckich na kierunku fizyka techniczna będziesz miał wszechstronne wykształcenie fizyczne i gruntowną wiedzę z obszaru tego typu dyscyplin naukowych. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje sprawią, że znajdziesz atrakcyjną i interesującą pracę w swoim zawodzie.
Przede wszystkim, będziesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związania swojej przyszłości z polskimi i zagranicznymi uczelniami wyższymi. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jak pracownik specjalistycznych wydawnictw naukowych. Po ukończeniu doktoratu znajdziesz zatrudnienie także w przedsiębiorstwach zajmujących się wykorzystywaniem osiągnięć fizyki w różnych dziedzinach gospodarki.
Co więcej, możesz pracować w ośrodkach i nowoczesnych laboratoriach badawczych, a kompleksowe przygotowanie dydaktyczne sprawi, że odnajdziesz się na stanowisku wykładowcy lub nauczyciela na każdym szczeblu edukacji. Jako że fizyka to dyscyplina, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, to uzyskane wykształcenie otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku studia doktoranckie fizyka techniczna musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich oraz przejść obowiązkowy egzamin, który sprawdzi twoją wiedzę z obszaru fizyki. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia doktoranckie fizyka techniczna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Fizyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA:

   • znajomość fizyki teoretycznej
   • znajomość fizyki doświadczalnej
   • znajomość języka obcego
   • wiedza z zakresu dydaktyki i metodyki
   • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
   • umiejętność redagowania tekstów naukowych
   • znajomość najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu fizyki

   Czas trwania studiów na kierunku studia doktoranckie fizyka techniczna na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA:

   • polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
   • ośrodki badawcze
   • laboratoria
   • wydawnictwa naukowe
   • wykładowca akademicki
   • nauczyciel fizyki
   • różnorodne przedsiębiorstwa
   • międzynarodowe korporacje

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKA TECHNICZNA

   Komentarze (0)