Diagnostyka molekularna to innowacyjny kierunek studiów, będący odpowiedzią na zmieniające się wymagania współczesnego rynku pracy. Decydując się na jego studiowanie, będziesz uczestniczył w licznych zajęciach z obszaru zaawansowanej biologii, chemii oraz fizyki.
Nauczysz się też zróżnicowanych metod biochemicznych i analitycznych, zdobywając tym samym niezbędne kompetencje do późniejszej pracy w charakterze specjalisty laboratoryjnego. Dodatkowo doświadczeni wykładowcy pomogą Ci zrozumieć zależności między strukturą, a właściwościami biomolekuł, a także zapoznają Cię z zasadami i zastosowaniem modelowania molekularnego.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku diagnostyka molekularna możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
Poprzez aktywny udział w zróżnicowanych zajęciach laboratoryjnych na kierunku diagnostyka molekularna, będziesz mógł nabyć cenne umiejętności w zakresie obsługi specjalistycznej aparatury badawczo-pomiarowej, wykonywania analiz, a także przeprowadzania eksperymentów badawczych z wykorzystaniem materiału biologicznego.
W czasie zajęć teoretycznych poznasz kluczowe pojęcia i zagadnienia m.in. z zakresu biologii molekularnej, biochemii, toksykologii, biologii komórki, immunologii czy patogenezy. Zdobędziesz też szeroką wiedzę dotyczącą wykorzystania osiągnięć nauk przyrodniczych w swojej pracy, jak również przeanalizujesz etapy przebiegu wybranych procesów życiowych.
Co więcej, dzięki licznym zajęciom praktycznym, będziesz potrafił samodzielnie zaprojektować i wykonać różnorodne eksperymenty, analizy oraz diagnozy, wykorzystując przy tym techniki biologii molekularnej, mikrobiologii, analityki czy biochemii.