Dietetyka - Toruń

Dietetyka - Toruń

Dietetyka - Toruń

Studia w Toruniu na kierunku

dietetyka

Odkryj kierunek dietetyka w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka studia Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Dbanie o zdrowie to bardzo ciekawy temat. Z jednej strony, wszyscy wiedzą, że należy działać w zgodzie z własnym organizmem, a z drugiej strony nie każdy wie, jak powinno się to robić. Co ważne, fundamentem zagadnienia jest najbardziej podstawowa czynność, która równa się jedynie oddychaniu. Gdy już wszyscy się solidnie pogubimy, z pomocą przyjdzie nam Dietetyka. 
Kierunek Dietetyka w Toruniu polega na uzyskaniu wszechstronnej wiedzy i kompetencji, na które składają się umiejętności racjonalnego  planowania żywienia dla różnych grup ludności, oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia i rozpoznania niedożywienia, czy też prowadzenia leczenia wspomaganego odpowiednią dietą. Kierunek zakłada także poznanie zasad kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw zgodnie z zasadami systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli.
Kierunek Dietetyka w Toruniu to kierunek dla tych, którzy chcą poznać receptę na zdrowie, a potem, jako specjaliści tej dziedziny, dzielić się nią z innymi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Toruniu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Dietetyka w Toruniu? Proces kwalifikacyjny zakłada przeprowadzenie konkursu świadectw. Aby stać na dobrej pozycji, należy pochwalić się dobrymi wynikami z biologii, chemii, fizyki z astronomią, matematyki, geografii, lub informatyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. A co na studiach? Na studiach czeka nas sporo nauki, gdyż lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza. Widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: psychologia kliniczna, żywienie w stanach chorobowych, enologia, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia i suplementy diety, układanie jadłospisów metodami komputerowymi, dzikie rośliny jadalne, substancje dodatkowe w żywności. 
 

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Toruniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Toruniu? Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w szpitalnych działach żywienia, sanatoriach i innych placówkach ochrony zdrowia, placówkach sportowych, restauracjach i innych jednostkach żywienia zbiorowego, hotelach, urzędach administracji rządowej i samorządowej.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Toruniu?

Podjęliśmy decyzję o studiowaniu Dietetyki. Ale nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, w którym mieście chcemy ją studiować? Jakie ma kierunek Dietetyka w Toruniu opinie? Wiktoria, studentka Dietetyki mówi:
„Polecam, polecam i raz jeszcze polecam. Wiadomo, studia to nie wakacje, ale trzeba dobrze się na nich czuć. Dietetyka to ciekawy kierunek, coraz ważniejszy i popularniejszy. Można zdobyć wykształcenie bardzo potrzebne i bardzo modne w dzisiejszych czasach. Jak widać, Dietetyka w Toruniu ma same zalety. „
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MEDYCZNE W TORUNIU

KIERUNKI MEDYCZNE W TORUNIU

Rozwiń

Komentarze (0)