Optometria - Bydgoszcz

Studia w Bydgoszczy

optometria

Odkryj kierunek optometria w Bydgoszczy i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

Dodaj do ulubionych

02.03.2023

Optometria studia Bydgoszcz 2023 | woj. pomorskie

Studia na kierunku optometria to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku optometria w Bydgoszczy
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku optometria w Bydgoszczy rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Optometria Bydgoszcz - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Bydgoszczy optometrię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Lekarski CM).
 
Opis kierunku

Studia na kierunku optometria skupiają się na wszechstronnym przygotowaniu specjalistycznej kadry, która w przyszłości będzie zajmować się diagnostyką wybranych chorób, w szczególności wad wzroku, jak również zaopatrzeniem pacjentów w wyroby medyczne służącej do ich korekcji, jak okulary czy soczewki kontaktowe. Co więcej, studenci optometrii poznają też zasady dotyczące obsługi specjalistycznej aparatury do badania wzroku.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o zatrudnienie m.in. w gabinetach przy salonach optycznych, klinikach, a także w zakładach optycznych.

czytaj dalej wszystko o Optometria - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek OPTOMETRIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Optometria stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek optometria w Bydgoszczy?

Podstawą kwalifikacji jest ocena z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz średnia arytmetyczna wszystkich pozytywnych ocen z egzaminów i zaliczeń uzyskanych w ciągu całego toku studiów pierwszego stopnia.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Optometria w Bydgoszczy

Jak wyglądają studia na kierunku optometria w Bydgoszczy?

Optometrysta zajmuje się samym procesem widzenia oraz jego ochroną, usprawnianiem i rozwojem. Profesja ta należy do zawodów wchodzących w skład systemu ochrony zdrowia, a osoba ją wykonująca działa w zakresie badania wad wzroku. Jej zadania obejmują między innymi badanie funkcji wzroku z użyciem wyspecjalizowanych instrumentów i sprzętu, badanie oczu pacjentów i przeprowadzanie badań diagnostycznych w celu oceny zdrowia narządu wzroku i określenia charakteru i zakresu problemów i nieprawidłowości związanych ze wzrokiem, jak również wykrywanie i diagnozowanie zaburzeń ruchu gałki ocznej i wad widzenia dwuocznego oraz planowanie i realizowanie programów leczenia.

Jeśli więc zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku optometria, zostaniesz kompleksowo przygotowany do samodzielnego pomiaru refrakcji oka, przeprowadzania przesiewowych badań okulistycznych, korekcji wad wzroku za pomocą soczewek kontaktowych, a także do współpracy z okulistą w zakresie skomplikowanych przypadków wad wzroku i schorzeń okulistycznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku optometria możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W trakcie kształcenia na kierunku optometria dowiesz się więcej o historii optometrii i okulistyki, poznasz podstawy chorób wewnętrznych, kontaktologii czy farmakologii dla optometrysty. Nieobce będą Ci technologie cyfrowe w optometrii oraz zaawansowane badanie refrakcji. Ponadto weźmiesz udział w zajęciach rozwijających umiejętności z zakresu telemedycyny w optometrii, komunikacji w praktyce optometrycznej, badania obrazowego narządu wzroku, chirurgii okulistycznej czy zaburzeń widzenia obuocznego i treningu wzrokowego. Dodatkowo zgłębisz tajniki profilaktyki chorób oraz oceny podstawowych problemów zdrowia publicznego czy systemów opieki zdrowotnej.

 

Ile trwają studia na kierunku optometria w Bydgoszczy?

Studia na kierunku optometria trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Optometria w Bydgoszczy - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku optometria w Bydgoszczy?

Jako absolwent studiów na kierunku optometria będziesz gruntownie przygotowany przede wszystkim do pracy w salonach optycznych. Optometria uznawana jest za zawód paramedyczny, a ty podczas trwania swojej kariery zawodowej będziesz mógł zajmować się m.in. pomiarem wzroku oraz korygowaniem wad wzroku. Z powodzeniem znajdziesz więc pracę jako profesjonalny optyk, a także będziesz mógł podjąć współpracę z koncernami optycznymi i okulistycznymi. Co więcej, z Twoich kompetencji chętnie skorzystają też różnego rodzaju ośrodki badawczo-rozwojowe i instytucje naukowe, które zajmują się badaniami nad optometrią.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku optometria:

  • właściciel swojego salonu optycznego,
  • wykonawca pomiarów wad wzrokowych,
  • optometrysta,
  • pracownik salonu optycznego,
  • porty i terminale.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Optometria Bydgoszcz studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Optometria Bydgoszcz studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Bydgoszczy

Rozwiń

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia