Advertisement

Fizjoterapia - Bydgoszcz

Studia w Bydgoszczy

na kierunku fizjoterapia

Odkryj kierunek fizjoterapia w Bydgoszczy i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.02.2023

Fizjoterapia studia Bydgoszcz 2023 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy rozpocznie się 1 stycznia 2023 r. i potrwa do 31 grudnia 2023 r. | Fizjoterapia Bydgoszcz - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Bydgoszczy fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (CM), Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.
 
Opis kierunku
Studia medyczne w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia są niezwykle wymagające. Po ukończeniu interdyscyplinarnego kształcenia studenci zajmują się rozwijaniem, utrzymywaniem i przywracaniem maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Studenci uczą się przeprowadzać proces terapeutyczny przy wykorzystaniu kinezyterapii, fizykoterapii, balneoterapii, terapii manualnej, masażu leczniczego.
Fizjoterapia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10,6 tys. kandydatów (o 1654 więcej niż rok wcześniej).
Wśród bydgoskich uczelni publicznych fizjoterapia znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (ponad 550 zgłoszeń - 3,88 osób na miejsce).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4350 zł do 25440 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy >
 
Praca po studiach
Wyspecjalizowani absolwenci zajmują się diagnostyką funkcjonalną pacjenta, kwalifikowaniem, planowaniem i prowadzeniem różnego rodzaju zabiegów, dobieraniem do potrzeb pacjenta wyrobów medycznych i wiele innych. Zatrudniani są w placówkach ochrony zdrowia, zakładach opieki leczniczej, w centrach odnowy biologicznej, placówkach prowadzących działalność w zakresie sportu osób niepełnosprawnych i adaptacyjnej aktywności ruchowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Bydgoszczy?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • matematyka

 

Studia w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia zarezerwowane są jedynie dla najlepszych kandydatów, którzy pomyślnie przejdą przez procedurę rekrutacyjną. Podjęcie decyzji o chęci rozpoczęcia skomplikowanych studiów medycznych, to dopiero pierwszy krok. Najważniejsze jest jak najlepsze przygotowanie do rekrutacji, ponieważ wyniki maturalne będą stanowić twoją podstawową broń. Najwięcej uwagi musisz poświęcić przedmiotom ścisłym: matematyce, biologii, chemii, fizyce, informatyce, czy nawet geografii. Zastanów się, który wybór przyniesie ci najwięcej korzyści także po zakończeniu procedury rekrutacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Bydgoszczy

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Bydgoszczy

Studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy można podjąć na uczelni publicznej: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, a także jako specjalność na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
Fizjoterapię można również podjąć na dwóch niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, Bydgoskiej Szkole Wyższej oraz Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
 

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Bydgoszczy

Fizjoterapię w Bydgoszczy można studiować bezpłatnie jedynie w formie stacjonarnej na jednej uczelni publicznej: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, a także w ramach specjalności na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Bydgoszczy

Fizjoterapię w Bydgoszczy w trybie niestacjonarnym (zaocznym) można podjąć na: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oraz Bydgoskiej Szkole Wyższej oraz Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. 
Warto dodać, że studia niestacjonarne są zawsze płatne, niezależnie od typu uczelni. 
 

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Bydgoszczy

Studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Bydgoszczy na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za kierunek studiów fizjoterapia w Bydgoszczy wahają się od 4350 zł do 25440 zł za pierwszy rok studiów.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Uczelnie w Bydgoszczy nie oferują kandydatom bezpłatnych studiów niestacjonarnych – niezależnie od typu uczelni. Studia niestacjonarne są zawsze płatne. Jedyne bezpłatne studia jakie można podjąć są w formie stacjonarnej na uczelniach publicznych.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy?

Ból pleców, stawów lub mięśni towarzyszy nam niemal codziennie. Kiedy siedzimy, dobieramy złą pozycję ciała, czy kiedy stoimy. Co gorsza – coraz więcej młodych ludzi narzeka na ból – nie dosyć, że w obrębie pleców, to także w innych częściach ciała. Czy istnieją zabiegi, które mogą zapobiec problemom z kręgosłupem i postawą ciała? Co zrobić, by ból nie nawracał?

Na te pytania chętnie opowiedzą specjaliści – fizjoterapeuci! To oni mają coraz więcej pracy, bo to my robimy sobie krzywdę. To specjaliści, którzy nie tylko pomogą w momentach kryzysowych – dzięki pracy swoich rąk oraz technologii, mogą zdziałać cuda, nawet gdy zaniedbania są długofalowe i wymagające kilkuletnich wysiłków.

Bydgoskie uczelnie wyższe mają w swojej ofercie kierunek fizjoterapia – to tutaj kształcą się przyszli fachowcy w tej dziedzinie. Nasze mięśnie i stawy będą im w przyszłości wdzięczne za trud i starania w trakcie studiów.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Studiując fizjoterapię, młody adept tej dziedziny dowie się, co to jest rehabilitacja medyczna oraz niepełnosprawność. Z powodzeniem, będzie mógł diagnozować zwyrodnienia postawy, przykurcze lub przesunięcia, wynikające z błędnego poruszania się pacjenta. Profesorowie przybliżą studentom metody pracy, rozwoju oraz technik wykorzystywanych w trakcie terapii z chorym.

Słuchacz także dowie się, jak sporządzić prawidłową notatkę medyczną, raport lub dokumentację w zakresie fizjoterapii. Na zajęciach praktycznych, student pozna tajniki wykonywania masażu leczniczego, przynoszącego ulgę w bólu i dolegliwościach. Podczas zajęć, prowadzący przekażą metody przeprowadzania wywiadu z pacjentem, wyjaśnią też jak pracować z dziećmi, a jak z dorosłymi.

Student pozna schorzenia powypadkowe oraz jednostki chorobowe. Nie ominą go także elementy medycyny, czyli nauka o tkankach, mięśniach czy kościach oraz wiedza z zakresu anatomii człowieka.

 

Umiejętności

Student fizjoterapii dowie się czym jest aparatura, przybory i przyrządy, niezbędne w pracy z pacjentem. Ponadto, student nauczy się ich obsługi oraz technik i metod leczenia bólu. Na zajęciach z psychologii, młody fizjoterapeuta dowie się, jak pracować z pacjentami po amputacjach, wypadkach i traumach.

Jako młody adept tego kierunku będzie wiedział, jak dopasować sposób leczenia do schorzeń pacjenta, wybierając optymalną drogę do sukcesu. Przyszły absolwent dowie się, jaką terapię zastosować, przy przynosiła najlepsze rezultaty oraz co zrobić w momentach zwątpienia pacjenta. Praca w zespole nie będzie miała dla studenta tajemnic, ale poradzi sobie on także jako samodzielny specjalista.

 

Kompetencje społeczne

Absolwent fizjoterapii będzie przygotowany do pracy w zespole profesjonalistów, a świadomość jego mocnych i słabych stron będzie determinowała jego wybory i decyzje w dalszym procesie kształcenia. Po tym kierunku, fizjoterapeuta będzie przygotowany do pracy z pacjentem – oceny jego dolegliwości, stawiania diagnozy oraz prowadzenia go przez cały proces rehabilitacyjny.

Studia te przygotują go także od strony psychologicznej – niezbędna empatia i szacunek do pacjenta będą tu kluczowe. Ponadto, absolwent będzie propagował zdrowie i zdrowy styl życia. Będzie pracował nad własną kondycją i sylwetką.

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku fizjoterapia jest tak ułożony, by przyszły absolwent był wyposażony w jak najlepszą wiedzę i narzędzia, niezbędne w pracy z pacjentem. Na zajęciach praktycznych, student pozna rodzaje i techniki masażu, a na ćwiczeniach nie ominą go podstawy medycyny.

Jak powszechnie wiadomo, kandydatów na ten kierunek nie brakuje, a bydgoskie uczelnie co chwila urozmaicają swoje programy, by przedstawiać coraz to bogatszą ofertę.


W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Fizjologia
 • Farmakologia w fizjoterapii
 • Kinezjologia
 • Patologia ogólna
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna
 • Nauki w zakresie podstaw fizjoterapii
 • Fizjoterapia ogólna
 • Kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu
 • Kinezyterapia
 • Terapia manualna

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Idealny kandydat na te studia powinien przede wszystkim interesować się biologią i chemią – jest to kierunek ściśle związany z medycyną, dlatego dobrze, gdyby przedmioty te leżały w kręgu zainteresować kandydata. Ponadto, dodatkowym ułatwieniem może być sprawność fizyczna i siła – często w tej prac, niosąc pomoc innym, fizjoterapeuci sami narażają swoje ciało na kontuzje.

Siła pomoże także w terapiach z ludźmi starszymi lub po wypadkach. Po trzecie – empatia. Dobra komunikacja z pacjentem, poznanie jego potrzeb i oczekiwań, to niezbędny krok w terapii. Spotykając się kilka razy w tygodniu, należy nawiązać dobrą relację z pacjentem, by była to nie tylko konieczna wizyta, ale także przyjemne odwiedziny.

Dobry kandydat na ten kierunek, powinien odznaczać się cierpliwością i opanowaniem. Zwykle terapia zajmuje wiele czasu, a efekty widać bardzo powoli. Nie należy się tym zniechęcać – ćwiczenia wykonywane stopniowo, z biegiem czasu zmieniają się w nawyk, ułatwiając pracę fizjoterapeuty i rehabilitację pacjenta.

 

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy?

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy?

Studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia fizjoterapeutyczne na wszystkich uczelniach w Polsce mają charakter jednolitych studiów magisterskich. To nieliczna grupa prestiżowych kierunków, wśród których znajdują się także studia lekarskie. W przypadku fizjoterapii również dopiero po pięciu latach studenci uzyskują wszystkie niezbędne uprawnienia do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

Nie ma zatem możliwości podzielenia nauki na dwa komplementarne cykle kształcenia, gdzie po zakończeniu pierwszego można podejmować pierwsze aktywności zawodowe. Studia na kierunku fizjoterapia są zbyt wymagające i przygotowują do wykonywania bardzo odpowiedzialnej pracy, w której niejednokrotnie wpływa się na przyszłe zdrowie i życie swoich pacjentów.

Fizjoterapia w Bydgoszczy - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy?

Zapewne każdy kandydat wybierając kierunek studiów zastanawia się, czy znajdzie po nim pracę. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że coraz więcej klubów sportowych i sal fitness inwestuje w specjalistów w tej dziedzinie. Ponadto, są także poszukiwani w publicznych ośrodkach zdrowia i prywatnych klinikach.

Szanujące się kluby sportowe, również chętnie podejmą współpracę ze specjalistą i doświadczeniem w pracy z pacjentem. W naszym kraju niestety profesjonalistów po tym kierunku jest wciąż za mało, a wakatów nie ubywa.


Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku fizjoterapia:

Podejmując pracę jako fizjoterapeuta, dla każdego specjalisty najważniejszy powinien być pacjent. Dobre relacje z podopiecznymi, wzmacniają tylko terapię i skracają czas rehabilitacji. Dla każdego lekarza tej profesji, praca powinna być swojego rodzaju misją – przynoszenie ulgi w bólu i cierpieniu skutkuje niepohamowaną wdzięcznością wśród chorych.

Poprawa jakości życia, jaką pacjent może wynieść wraz z opuszczeniem gabinetu jest bowiem cenniejsza od największych pieniędzy. Nie oznacza to jednak złych zarobków – płace po tym kierunku studiów wciąż wzrastają, a prawdziwi specjaliści są doceniani. Wśród miejsc, w jakich można starać się o posadę fizjoterapeuty, należy więc wymienić:

 • Publiczne ośrodki zdrowia
 • Prywatne klinki
 • Kluby sportowe
 • Sanatoria
 • Kluby fitness
 • Przedszkola i szkoły

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku fizjoterapia

 • Fizjoterapeuta
 • Masażysta
 • Rehabilitant


 

 

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, jako specjalność na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, Bydgoskiej Szkole Wyższej oraz Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2022/2023, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oferuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na CM UMK oraz uczelniach niepublicznychCeny wahają się od 4350 zł do 25440 zł za pierwszy rok studiów.

 

Fizjoterapia studia w Bydgoszczy - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Bydgoszczy

 

Fizjoterapia studia stacjonarne - uczelnie w Bydgoszczy 

 

Fizjoterapia studia niestacjonarne - uczelnie w Bydgoszczy 

 

Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Bydgoszczy 

 

Fizjoterapia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Bydgoszczy 

 

Limity miejsc

Limity miejsc na poszczególne kierunki studiów ustalane są odgórnie przez każdą ze szkół wyższych w Bydgoszczy. Dzieje się tak również na bydgoskiej fizjoterapii. Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy przewiduje 150 miejsc na rok akademicki 2022/2023.

Jak dostać się na fizjoterapię w Bydgoszczy? O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego. W rekrutacji na fizjoterapię w Bydgoszczy brane są pod uwagę takie przedmioty, jak: biologia, chemia oraz fizyka. 

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy należy w terminie dopełnić wszystkich formalności tzn.: zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym uczelni, a następnie dostarczyć komplet dokumentów wraz ze zdjęciem – kandydaci muszą pamiętać, że trzeba dopilnować wszystkich terminów.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy:

 • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Nauk o Zdrowiu): 150

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Fizjoterapia w Bydgoszczy w trybie stacjonarnym na uczelniach publicznych jest bezpłatna.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku studiów niestacjonarnych, bowiem są one płatne niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna. Stawki czesnego mogą różnić się w zależności od uczelni. Przyszli studenci zazwyczaj maja również możliwość rozłożenia czesnego na raty – zainteresowani więcej informacji na ten temat mogą znaleźć na poszczególnych stronach konkretnych uczelni.

Ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy:

 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy: od 4350 zł
 • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Nauk o Zdrowiu): 25440 zł
 • Bydgoska Szkoła Wyższa: od 4400 zł
 • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy:
 • Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt):

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po aplikowaniu na fizjoterapię w Bydgoszczy, kandydaci na ten kierunek muszą oczekiwać na wyniki rekrutacji. Jak wygląda sam proces, na jakie etapy się dzieli i co najważniejsze – kiedy można spodziewać się wyników na bydgoskie uczelnie?

Po zarejestrowaniu się w systemie rekrutacyjnym uczelni, kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych. Każda z uczelni może ustalić inny termin.  

Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na wybrany kierunek na bydgoskich uczelniach? Informację o dostaniu się na fizjoterapię w Bydgoszczy, kandydaci będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK lub ERK. Dodatkowo w systemie można sprawdzić uzyskaną liczbę punktów i zajęte miejsce w rankingu. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Bydgoszczy:

 • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Nauk o Zdrowiu): do 11.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Proces rekrutacji dla kandydatów może wydawać się nieco skopiowany. Po zakwalifikowaniu się na fizjoterapię w Bydgoszczy osoby, które są zdecydowane na kierunek i uczelnię będą musiały dostarczyć komplet wymaganych dokumentów.

Sposób dostarczania dokumentów ustalany jest indywidualnie przez poszczególne bydgoskie uczelnie. Jednak najczęściej szkoły wyższe decydują się na osobiste dostarczenie kompletu papierów przez kandydata. Jest również opcja dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną (zazwyczaj są to dokumenty w formie skanów). 

Kandydaci na fizjoterapię w Bydgoszczy muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci na fizjoterapię w Bydgoszczy po ogłoszeniu listy osób, które dostały się na dany kierunek, na katowickich uczelniach mają zwykle około kilku dni na dostarczenie kompletu dokumentów razem ze zdjęciem. Przyszli studenci muszą dopilnować tego, aby dostarczyć komplet we właściwej formie bowiem brak któregoś z dokumentów może być równoznaczny nawet z wykreśleniem z listy.

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Bydgoszczy:

 • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Nauk o Zdrowiu): od 15.07.2022 do 20.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Uczelnie w Bydgoszczy - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia w Bydgoszczy?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia w Bydgoszczy?

Przed złożeniem niezbędnych dokumentów, należy zapoznać się z wymaganiami, stawianymi przez uczelnie w Bydgoszczy. Jeśli lubisz biologię i chemię, interesujesz się budową człowieka a także lubisz pomagać innym – te studia mogą być właśnie dla ciebie!

Musisz jednak pamiętać, że jest to kierunek ogólnorozwojowy, co oznacza brak podziału na specjalizacje w dalszym procesie kształcenia. Niezbędne przedmioty medyczne będą się tu pojawiać na każdym etapie i roku studiów.


Proces rekrutacji

Rekrutacja na bydgoskie uczelnie wyższe nie jest bardzo skomplikowana, jednak zalecamy, by kandydat sprawdził osobiście, jak wygląda ten proces na poszczególnych szkołach wyższych. Zwykle, pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata na stronie internetowej wybranej szkoły i uiszczenie opłaty rekrutacyjnej.

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Aby nie musieć się za mocno stresować, radzimy zacząć przygotowania do egzaminu maturalnego już na początku szkoły średniej. Należy pamiętać, że fizjoterapia to kierunek medyczny, a w tym przypadku liczą się najlepsi.

Przedmioty, które warto zdawać na egzaminie maturalnym to biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka i matematyka. Oczywiście, dużo lepiej wypada kandydat, zdając podane przedmioty na poziomie rozszerzonym. Laureat bądź finalista olimpiady przedmiotowej, gwarantuje sobie natomiast, miejsce na liście studentów.


Wymagane dokumenty

Dokumenty jakie należy złożyć, na większości uczelni są podobne. Zalecamy jednak osobiste sprawdzenie wymagań. Zwykle są to:

 • wydrukowany z uczelnianego systemu elektronicznego i podpisany formularz zgłoszeniowy,
 • kopię oryginału lub odpisu świadectwa dojrzałości – studia I stopnia oraz jednolite magisterskie (oryginał dokumentu do wglądu),
 • notatka dot. dowodu osobistego (oryginał do wglądu)
 • 2 aktualne jednakowe fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych
 • dla kierunku fizjoterapia, dietetyka, kosmetologia i pielęgniarstwo wymagane jest zaświadczenie lekarskie zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wystawione przez lekarza medycyny pracy.

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

kierunki studiów w Bydgoszczy

studia w Bydgoszczy

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

fizjoterapia studia

studia medyczne w Bydgoszczy

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku fizjoterapia w Bydgoszczy?

Studia fizjoterapeutyczne powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby, którym dbałość o rozwój fizyczny nie jest obcy.

Karol, student trzeciego roku, przekonuje:

Od zawsze lubiłem sport i chciałem wykorzystać jego potencjał w pracy zawodowej. Myślę, że studia na tym kierunku spełnią moje oczekiwania, ponieważ ja wciąż pozostaję aktywny i mogą swoją wiedzą i doświadczeniem dzielić się z ludźmi, którzy tego potrzebują.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Bydgoszcz studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Bydgoszcz studia stacjonarne

Fizjoterapia Bydgoszcz studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Bydgoszczy

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W BYDGOSZCZY NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia