Optometria - Toruń
Dodaj do ulubionych

03.03.2023

Optometria studia Toruń 2023 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku Optometria to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku optometria w Toruniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Toruniu optometrię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Lekarski w Bydgoszczy UMK).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku Optometria dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. okulistyki, optometrii, chirurgii okulistycznej, a także marketingu usług zdrowotnych.
 

Praca po studiach

Studia w Toruniu na kierunku Optometria dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w salonach optometrycznych, salonach optycznych czy sklepach optycznych.

 

czytaj dalej wszystko o Optometria - Toruń

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu jest kierunek OPTOMETRIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Optometria stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Toruniu na kierunek Optometria skierowana jest do osób posiadających dyplom ukończenia studiów na tym samym kierunku lub pokrewnym. Rekrutacja na studia na ten kierunek bierze pod uwagę ocenę ze studiów oraz średnią ocen.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPTOMETRIA?

Optometria to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Toruniu. Studenci tego kierunku mają możlwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. historii optometrii i okulistyki, badań refrakcji, chirurgii okulistycznej i estetycznej aparatu ochronnego oka czy kontaktologii.

Kierunki studiów w Toruniu takie jak Optometria dają studentom także możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi np. zaburzeń widzenia obuocznego i treningu wzrokowego, okulistyki i optometrii dziecięcej oraz medycyny.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Optometria możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

     

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Optometria umożliwiają studentom również zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu np. procedur badania refrakcji metodami obiektywnymi i subiektywnymi, metod korekcji wad wzroku u dzieci, młodzieży i dorosłych czy stosowania soczewek kontaktowych w korekcji wad wzroku. Program studiów zakłada także, że studenci tego kierunku zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. chorób wewnętrznych, farmakologii, biostatystyki oraz komunikacji klinicznej.

Studenci kierunku Optometria mogą również zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące marketingu usług zdrowotnych, negocjacji handlowej, ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych czy finansów przedsiębiorstw. Podczas trwania studiów mogą też zdobyć umiejętności komunikacyjne, np. w zakresie komunikacji i problemów z nią związanych, wynikających z niepełnosprawności i chorób przewlekłych oraz kompetencje w zakresie motywowania ludzi do zapobiegania zagrożeniom zdrowotnym.

Program studiów zakłada też, że studenci kierunku Optometria nauczą się objaśniać programy rehabilitacyjne i profilaktyczne z zakresu opieki nad widzeniem, zdobędą wiedzę w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej aparatu ochronnego oka czy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu doboru pomocy dla słabowidzących, zastosowań biotechnologii, bioprocesów i bioproduktów w medycynie.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Toruniu na kierunku Optometria: badanie obrazowe narządu wzroku, chirurgia rekonstrukcyjna aparatu ochronnego oka, zaburzenia widzenia obuocznego i trening wzrokowy.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPTOMETRIA?

Studia na kierunku Optometria trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Optometria w Toruniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU OPTOMETRIA

Studia na kierunku Optometria dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako optometryści, w salonach optycznych, salonach optometrycznych, gabinetach okulistycznych oraz sklepach optycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Optometria:

  • optometrysta,
  • salony optyczne,
  • salony optometryczne,
  • gabinety okulistyczne,
  • sklepy optyczne.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Optometria Toruń studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Optometria Toruń studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Toruniu

Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia