Optometria - Warszawa

Studia w Warszawie

optometria

Odkryj kierunek optometria w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Optometria studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Optometria w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia na kierunku optometria w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie optometrię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Fizyki UW) oraz 1 niepublicznej (prywatnych) szkołach wyższej: Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie.
 

Opis kierunku

Optometria jest to dyscyplina, w której kręgu zainteresowań znajdują się wszelkie procesy warunkujące widzenie. Studia na tym kierunku wiążą się więc z połączeniem zagadnień technicznych i medycznych! W programie kształcenia tego kierunku znalazły się przedmioty, dzięki którym studenci dowiedzą się między innymi jak obsługiwać sprzęt optyczny. W programie nie może zabraknąć treści poświęconych biologii układu wzrokowego czy technologii optycznej.

 

Praca po studiach

A na jaką karierę mogą liczyć absolwenci optometrii w Warszawie? Czekać będzie na nich między innymi praca w gabinetach optometrycznych, placówkach optycznych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych. Odpowiednie kompetencje pozwolą także na pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem czy sprzedażą sprzętu optometrycznego.

czytaj dalej wszystko o Optometria - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek OPTOMETRIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Optometria stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych

Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych

Optometria stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek optometria w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak optometria mają charakter ścisły. Oznacza to, że uczelnie w Warszawie czekają przede wszystkim na najlepszych absolwentów szkół średnich – to oni mają szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych w pierwszej kolejności.

Jeżeli chcesz rozpocząć studia na kierunku optometria, to powinieneś zadbać o gruntowne przygotowanie z przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, czy nawet biologia i chemia. Nie zapomnij o zdawaniu części z wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Optometria w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPTOMETRIA?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, który określa naszą percepcję i odbiór rzeczywistości. Dziś jednak – przez nieustanne wysilanie oczu, wpatrywanie się w ekrany komputerów i telefonów, zanieczyszczenia – nasz wzrok narażony jest na pogorszenie. Coraz częściej wybieramy więc okulary, soczewki, czy szkła z ochronnym filtrem. Optometria jako dyscyplina naukowa ma bardzo dużo wspólnego z kondycją naszego widzenia. Zajmuje się ona badaniem procesu widzenia. W skład tej dziedziny wchodzą także elementy związane z ochroną naszego wzroku.

Studia na tym kierunku mają bardziej profil ścisły, a nie medyczny. Oznacza to, że na studiach optometrycznych najlepiej odnajdą się fascynaci nauk fizycznych. Optometria ma charakter nauki praktycznej, więc znacznie wykracza poza zagadnienia związane z samą optyką. Jeśli jesteś zatem osobą, której nie straszne są przedmioty ścisłe, a w przyszłości chciałbyś pracować w zawodzie, w którym nie ma szans na niepowodzenia, to studia na kierunku optometria czekają właśnie na ciebie. 

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku optometria możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku optometria w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeżeli kusi cię zawód optometry, to swoje wykształcenie w stolicy będziesz mógł zdobywać na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Studia w Warszawie dadzą ci pewność, że twoje umiejętności podparte są rzetelną wiedzą, co jest niezwykle ważne podczas wykonywania odpowiedzialnego zawodu optometry.

W siatce dydaktycznej kierunków studiów takich jak optometria musi znaleźć się wiele przemyślanych przedmiotów. Możesz mieć pewność, że jeśli wybierzesz studia w Warszawie, to ominie cię nuda. Podczas wszystkich lat kształcenia zapoznawać się będziesz z przedmiotami takimi jak:

  • podstawy fizyki dla optyków okularowych
  • optyka widzenia
  • matematyka dla optyków okularowych

 

W program dydaktyczny wpisane są również przedmioty z zakresu nauk medycznych – podstawy anatomii i fizjologii człowieka, mikrobiologia, genetyka bakterii i wiele, wiele innych.

Ile trwają studia na kierunku Optometria w Warszawie?

Studia na kierunku Optometria w Warszawie trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Optometria w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 1,5 roku magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU OPTOMETRIA?

Dziś każdy z nas chce zadbać o swój wzrok, ponieważ z oczywistych względów to jeden z najważniejszych zmysłów, dzięki któremu możemy komfortowo funkcjonować. Ta nasza szczególna dbałość znajduje przez to odzwierciedlenie na rynku – w każdym mieście znajduje się po nawet kilkadziesiąt gabinetów optycznych, a wciąż potrzebni są nowi specjaliści! Dlatego też studia w Warszawie na kierunku optometria mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany przede wszystkim do pracy w salonach optycznych. Optometria uznawana jest za zawód paramedyczny, a ty podczas trwania swojej kariery zawodowej będziesz mógł zajmować się:

  • pomiarem wzroku
  • korygowaniem wad wzroku

 

Zatrudnienie znajdziesz więc jako profesjonalny optyk, możesz podejmować także współpracę z koncernami optycznymi i okulistycznymi. Czekają na ciebie również ośrodki badawczo-rozwojowe i instytucje naukowe, które zajmują się badaniami nad optometrią.

Gdzie studiować na kierunku optometria w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek optometria w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek optometria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Fizyki UW) stacjonarne studia II stopnia więcej
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Optometria w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Optometria Warszawa studia i stopnia

Optometria Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Optometria Warszawa studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia