Optometria - Warszawa

Optometria - Warszawa

Optometria - Warszawa

Studia w Warszawie

optometria

Odkryj kierunek optometria w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Optometria studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Optometria w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Optometria jest to dyscyplina, w której kręgu zainteresowań znajdują się wszelkie procesy warunkujące widzenie. Studia na tym kierunku wiążą się więc z połączeniem zagadnień technicznych i medycznych! W programie kształcenia tego kierunku znalazły się przedmioty, dzięki którym studenci dowiedzą się między innymi jak obsługiwać sprzęt optyczny. W programie nie może zabraknąć treści poświęconych biologii układu wzrokowego czy technologii optycznej.

A na jaką karierę mogą liczyć absolwenci optometrii w Warszawie? Czekać będzie na nich między innymi praca w gabinetach optometrycznych, placówkach optycznych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych. Odpowiednie kompetencje pozwolą także na pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem czy sprzedażą sprzętu optometrycznego.

 

czytaj dalej wszystko o Optometria - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek optometria

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Optometria stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek optometria w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak optometria mają charakter ścisły. Oznacza to, że uczelnie w Warszawie czekają przede wszystkim na najlepszych absolwentów szkół średnich – to oni mają szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych w pierwszej kolejności.

Jeżeli chcesz rozpocząć studia na kierunku optometria, to powinieneś zadbać o gruntowne przygotowanie z przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, czy nawet biologia i chemia. Nie zapomnij o zdawaniu części z wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Optometria w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

OPTOMETRIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

OPTOMETRIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPTOMETRIA?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, który określa naszą percepcję i odbiór rzeczywistości. Dziś jednak – przez nieustanne wysilanie oczu, wpatrywanie się w ekrany komputerów i telefonów, zanieczyszczenia – nasz wzrok narażony jest na pogorszenie. Coraz częściej wybieramy więc okulary, soczewki, czy szkła z ochronnym filtrem. Optometria jako dyscyplina naukowa ma bardzo dużo wspólnego z kondycją naszego widzenia. Zajmuje się ona badaniem procesu widzenia. W skład tej dziedziny wchodzą także elementy związane z ochroną naszego wzroku.

Studia na tym kierunku mają bardziej profil ścisły, a nie medyczny. Oznacza to, że na studiach optometrycznych najlepiej odnajdą się fascynaci nauk fizycznych. Optometria ma charakter nauki praktycznej, więc znacznie wykracza poza zagadnienia związane z samą optyką. Jeśli jesteś zatem osobą, której nie straszne są przedmioty ścisłe, a w przyszłości chciałbyś pracować w zawodzie, w którym nie ma szans na niepowodzenia, to studia na kierunku optometria czekają właśnie na ciebie. 

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku optometria możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku optometria w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeżeli kusi cię zawód optometry, to swoje wykształcenie w stolicy będziesz mógł zdobywać na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Studia w Warszawie dadzą ci pewność, że twoje umiejętności podparte są rzetelną wiedzą, co jest niezwykle ważne podczas wykonywania odpowiedzialnego zawodu optometry.

W siatce dydaktycznej kierunków studiów takich jak optometria musi znaleźć się wiele przemyślanych przedmiotów. Możesz mieć pewność, że jeśli wybierzesz studia w Warszawie, to ominie cię nuda. Podczas wszystkich lat kształcenia zapoznawać się będziesz z przedmiotami takimi jak:

 • podstawy fizyki dla optyków okularowych
 • optyka widzenia
 • matematyka dla optyków okularowych

 

W program dydaktyczny wpisane są również przedmioty z zakresu nauk medycznych – podstawy anatomii i fizjologii człowieka, mikrobiologia, genetyka bakterii i wiele, wiele innych.

Ile trwają studia na kierunku Optometria w Warszawie?

Studia na kierunku Optometria w Warszawie trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku optometria w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek optometria w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU OPTOMETRIA?

Dziś każdy z nas chce zadbać o swój wzrok, ponieważ z oczywistych względów to jeden z najważniejszych zmysłów, dzięki któremu możemy komfortowo funkcjonować. Ta nasza szczególna dbałość znajduje przez to odzwierciedlenie na rynku – w każdym mieście znajduje się po nawet kilkadziesiąt gabinetów optycznych, a wciąż potrzebni są nowi specjaliści! Dlatego też studia w Warszawie na kierunku optometria mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany przede wszystkim do pracy w salonach optycznych. Optometria uznawana jest za zawód paramedyczny, a ty podczas trwania swojej kariery zawodowej będziesz mógł zajmować się:

 • pomiarem wzroku
 • korygowaniem wad wzroku

 

Zatrudnienie znajdziesz więc jako profesjonalny optyk, możesz podejmować także współpracę z koncernami optycznymi i okulistycznymi. Czekają na ciebie również ośrodki badawczo-rozwojowe i instytucje naukowe, które zajmują się badaniami nad optometrią.

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)