Budownictwo studia zaoczne Kraków

Budownictwo studia zaoczne Kraków

Budownictwo studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

budownictwo

Odkryj budownictwo w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2021

Studia na kierunku Budownictwo w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Jakie są ceny studiów na kierunku budownictwo w Krakowie?

Kierunek budownictwo w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym czyli zaocznym. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może ulec zmianie w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Budownictwo w Krakowie - zasady rekrutacji

 

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (niestacjonarne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (niestacjonarne) w Krakowie

 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Budowle już na stałe wpisały się w krajobraz całego świata i już nikt z nas nie wyobraża sobie go bez słynnych egipskich piramid, Wielkiego Muru Chińskiego, Wieży Eiffla czy nowoczesnych drapaczy chmur w Nowym Yorku. Choć wszystkie te obiekty różnią się czasem i miejscem powstania oraz stylem architektonicznym, to łączy je jedno: są przykładem budownictwa. Inżynieria lądowa, inaczej określana właśnie budownictwem jest dyscypliną nauk inżynierskich i technicznych, która zajmuje się kształtowaniem krajobrazu ziemskiego pod potrzeby człowieka. Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego, pojawia się duże zapotrzebowanie na inżynierów budownictwa. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek budownictwo w Krakowie.

Idealnymi kandydatami na studia architektoniczne będą osoby o szerokich i wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, informatycznych, geograficznych i technicznych. Dużym atutem będzie także kreatywność, otwarty umysł oraz komunikatywność. Jeżeli posiadasz wszystkie te cechy to studia na kierunku budownictwo będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować?

Studia architektoniczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Dlatego też, uczelnie w Krakowie coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty nauczania. Budownictwo w trybie niestacjonarnym możesz obecnie realizować na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej oraz Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Program studiów na kierunku budownictwo oscyluje głównie wokół tematów związanych z naukami technicznymi, ścisłymi, geograficznymi czy informatycznymi. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek otrzymają kompleksowe przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne, dzięki czemu bez problemu odnajdą się na wymagającym rynku pracy. W siatce zajęć znajdą się między innymi, takie przedmioty jak: geologia, geodezja, matematyka stosowana, technologia betonu, wytrzymałość materiałów, budownictwo ogólne oraz wiele innych. Uzyskaną w czasie studiów wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym miejscu pracy.

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie charakteryzują się programem kształcenia w pełni dopasowanym do potrzeb zmieniającego się świata oraz współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy. Podobnie jest z budownictwem. Absolwenci studiów architektonicznych mają wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu projektanta i konstruktora obiektów budowlanych. Tym samym znajdziesz pracę w firmach budowlanych, deweloperskich oraz w biurach projektowych. Ponadto, bez problemu odnajdziesz się na stanowisku inżyniera nadzoru i budowy, a także specjalisty do spraw procesu budowlanego. Inną, ciekawą opcją może być wykonywanie obowiązków kierownika projektu. Absolwent często decydują się związać swoją przyszłość z firmami handlującymi materiałami budowlanymi oraz z przedsiębiorstwami wykonawczymi. Interesującą alternatywą jest także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu budowlanym lub pokrewnym.

 

5. Program kształcenia i przedmioty

Program studiów na kierunku budownictwo, został w pełni dopasowany do realiów i potrzeb współczesnego rynku pracy. Studenci będą mieli szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zyskać cenne umiejętności praktyczne. Tematyka zajęć, wykładów i warsztatów będzie oscylować głównie wokół nauk technicznych, urbanistycznych, geograficznych i ścisłych.

 

W programie studiów na kierunku budownictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka stosowana
 • geometria wykreślana
 • fizyka
 • geodezja
 • grafika inżynierska
 • mechanika teoretyczna
 • wytrzymałość materiałów
 • budownictwo ogólne

 

oraz wiele innych. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także kompetencje praktyczne, takie jak projektowanie, wykonywanie rysunku technicznego czy stosowanie nowoczesnych technologi. Ponadto, wszyscy studenci będą mogli rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową, czym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz kwalifikacje zawodowe i cenne doświadczenie. Dokładne i aktualne informacje dotyczące praktyk oraz całego program nauczania znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia na kierunku budownictwo w Krakowie?

Studia na kierunku Budownictwo w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia architektoniczne w Krakowie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które ukończyły liceum, pozytywnie zdały egzamin maturalny oraz chciałyby kontynuować naukę na studiach wyższych. W tym przypadku, studia trwają od siedmiu do nawet dziewięciu semestrów i kończą się nadaniem tytułu inżyniera. Natomiast, dla absolwentów studiów wyższych odpowiednim wyborem będą studia magisterskie. W tym przypadku na naukę trzeba poświęcić półtora roku lub dwa lata. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Jaka praca po ukończeniu kierunku budownictwo w Krakowie?

Absolwenci kierunku budownictwo w Krakowie będą mogli poszczycić się wszechstronnym wykształceniem z zakresu nauk technicznych, ścisłych, urbanistycznych czy geograficznych. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że otworzy się przed nimi wiele możliwości rozwoju i ścieżek zawodowych. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnego rodzaju, prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkim będziesz mógł podjąć pracę w zawodzie inżyniera budowy i nadzoru budowlanego. Zdobytą wiedzę z tego obszaru wykorzystasz w różnorodnych firmach budowlanych i wykonawczych, a także w przedsiębiorstwach deweloperskich. Jako absolwent, bez problemu obejmiesz stanowisku konstruktora lub projektanta obiektów budowlanych i zwiążesz swoją przyszłość z biurami projektowymi lub firmami konstrukcyjno-budowlanymi. Inną, równie ciekawą opcją może być znalezienie zatrudnienia w instytucjach naukowo badawczych i laboratoriach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm handlujących materiałami budowlanymi lub wytwórni betonu i innych surowców wykorzystywanych w budownictwie. Interesującą alternatywą jest także wykonywanie obowiązków kierownika projektu, specjalisty do spraw procesu budowlanego, koordynatora inwestycji deweloperskich lub dyrektora działu budowlanego. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu budowlanych, co może przynieść wymierny zysk finansowy. Co więcej, dzięki znajomości języka obcego, będziesz mógł rozpocząć karierę na arenie międzynarodowej, gdzie inżynierowie budownictwa są niezwykle docenianą grupą zawodową. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz nowe, cenne perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek budownictwo w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek budownictwo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie kierunkowe. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest danie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz przedmiotów dodatkowych. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek budownictwo w Krakowie?

Studia architektoniczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia technicznego i uzyskania stabilnego zawodu inżyniera budownictwa. Jeżeli ty także chciałbyś aplikować na te studia, powinieneś zadać sobie kilka istotnych pytań, mianowicie:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami ścisłymi, technicznymi i geograficznymi?
 • Czy jesteś osobą kreatywną i masz głowę pełną pomysłów, które chciałbyś w przyszłości zrealizować?
 • Czy chciałbyś zwiazać swoją zawodową przyszłość z branżą budowlaną i uważasz, że masz ku temu odpowiednie predyspozycje?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to możesz mieć pewność, że studia na kierunku budownictwo będą dla Ciebie odpowiednim wyborem. Pamiętaj jednak, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków. Najważniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą: biologia, chemia, fizyka lub informatyka. Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w wybranych olimpiadach naukowych, najczęściej tych z obszaru nauk ścisłych.

Wszyscy kandydaci są także zobowiązani do przestrzegania, ustalonych przez komisję rekrutacyjną, terminów dostarczenia dokumentów. Po pozytywnym przejściu przez elektroniczną rejestrację kandydatów oraz spełnieniu odpowiednich wymogów, przyszli studenci będą zobowiązani do osobistego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, wydruk formularza rekrutacyjnego oraz zdjęcia legitymacyjne. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Jakie opinie mają studia na kierunku budownictwo w Krakowie?

Studia architektoniczne mają niezwykle długą i bogatą tradycję, a ich ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i zdobycia stabilnego zawodu. Nic więc dziwnego, ze studenci cz esto wygłaszają na ich temat pozytywne opinie.

Tak o kierunku budownictwo wypowiada się Andrzej, student trzeciego roku:

Od zawsze fascynowałem się architekturą i z podziwem patrzyłem na niezwykłe budowle, które są w stanie przetrwać setki lat. Często zastanawiałem się w jaki sposób można osiągnąć tak długotrwały efekt. Moje zainteresowania zaprowadziły mnie na budownictwo i dzięki tym studiom mogę znaleźć odpowiedź na każde nurtujące mnie wtedy pytania. Cieszę się, że wybrałem ten kierunek, ponieważ wiem, że w przyszłości nie będę mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i dopasowanej do moich zainteresowań, pracy zawodowej.

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)