Studia w ramach kształcenia na kierunku historia kultury w dobie humanistyki cyfrowej, mają charakter ogólnohumanistyczny. Obejmują zagadnienia w zakresie nauk o sztuce, historii, archeologii, nauk o kulturze czy religii.
Uczelnie w Warszawie na kierunku historia kultury w dobie humanistyki cyfrowej, w programie dydaktycznym uwzględniły także seminaria dyplomowe obejmujące zakres epok historycznych, praktyki zawodowe. Siatkę zajęć podzielono na tematyczne bloki obejmujące moduł metodologiczny „Teorie, techniki i tradycje badawcze”, specjalizacyjny „Historia kultury – interpretacje i inspiracje”, praktyczny na temat cyfrowych narzędzi i współczesnej humanistyki.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku historia kultury w dobie humanistyki cyfrowej możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku historia kultury w dobie humanistyki cyfrowej kształcą specjalistów, którzy wykazują się wiedzą w zakresie teorii, metodyki badań naukowych. Znają także historię kultury w zakresie sztuki, historii, archeologii i religii.
Potrafią posługiwać się językiem programowania Python 3, znają jego podstawy składni oraz struktury danych. Archiwizują i digitalizują źródła, bazy danych źródeł materialnych oraz niematerialnych. Przetwarzają teksty i wytwarzają zasoby sieciowe. Wykorzystują trójwymiarowe modele, wizualizacje i animacje w praktyce badawczej.