Finanse menedżerskie umożliwiają połączenie wiedzy i umiejętności odnoszącej się do zarządzania finansami przedsiębiorstwa przy dodatkowym wykształceniu prawniczym i ekonomicznym. Interdyscyplinarne studia w Katowicach pozwalają zdobyć potrzebne kwalifikacje do planowania finansowego, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, oceny efektywności projektów inwestycyjnych, a także analizy porównawczej alternatywnych źródeł finansowania.
Masz predyspozycje kierownicze? W przyszłości chcesz zajmować się inwestycjami i finansami? Języki obce nie sprawiają Ci problemów? Potrafisz wykorzystać wiedzę prawniczą i administracyjną na swoją korzyść? Kierunek finanse menedżerskie w Katowicach szukają osób, które potrafią wygrać negocjacje, zbić argumenty konkurencji i zarządzać podlegającym im zespołem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku finanse menedżerskie możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku finanse menedżerskie w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Finanse menedżerskie możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Chcesz zgłębiać nauki ekonomiczne, finansowe i z zakresu zarządzania, wybierz kształcenie na jednej z najlepszych uczelni w kraju.
Studenci zapoznają się z:
-
makroekonomią
-
marketingiem
-
podstawami zarządzania
-
rachunkowością
-
statystyką
-
finansami publicznymi
-
funkcjonowaniem przedsiębiorstwa na rynku usług bankowych
-
zarządzaniem strategicznym
-
ubezpieczeniami w działalności gospodarczej
-
nadzorem kooperacyjnym
W programie kształcenia nie brakuje zajęć związanych ze statystyką, analizą finansową czy efektywnością inwestycji. Ćwiczenia i wykłady przekazują teoretyczną wiedzę, którą w praktyce możesz wykorzystać na stażu lub w pracy.