Finanse menedżerskie studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o umyśle ścisłym, uważałeś matematykę za "królową nauk", interesujesz się ekonomią a w dodatku jesteś osobą otwartą i z wysoko rozwiniętym zmysłem organizacji. Jeśli właśnie przeczytałeś opis swojej osoby, to możesz być pewien, że kierunek finanse menedżerskie stoi dla Ciebie otworem.

 

Program studiów i przedmioty

Studiując na tym kierunku z pewnością zrozumiesz i pozyskasz wiedzę dotyczącą społecznych i rynkowych zjawisk występujących w otaczającym nas świecie. Czym miałbyś zajmować się jako menedżer? Zarządzaniem zasobami firmy w celu zwiększenia jej wartości rynkowej, zarządzaniem pracownikami, klientami czy dostawcami, budowaniem prognoz finansowych, analizowaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, planowaniem strategii. Do wykładanych przedmiotów podstawowych należą m.in. makroekonomia oraz mikroekonomia, podstawy zarządzania, prawo, finanse, marketing, rachunkowość, statystyka, matematyka, itp. Przedmioty specjalnościowe to np. budżetowanie, analiza finansowa, nadzór korporacyjny, controlling operacyjny czy podatki przedsiębiorstw.

 

Praca po studiach

Jako absolwent tego kierunku będziesz miał szerokie możliwości wyboru miejsca pracy, ponieważ po ukończeniu studiów na kierunku finanse menedżerskie będziesz przygotowany do pracy w krajowych i międzynarodowych korporacjach inwestujących w regionie, kraju i za granicą. Ponad to zdobyte umiejętności i wiedza umożliwią zarządzanie własnym biznesem. Kierunek więc oferuje wykształcenie uniwersalne: w sferze finansów korporacyjnych jak i w wielu rodzajach mniejszych przedsiębiorstw.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na finanse menedżerskie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE MENEDŻERSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FINANSE MENEDŻERSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując finanse menedżerskie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • społecznych i rynkowych zjawisk występujących w otoczeniu
 • zarządzania zasobami firmy
 • zwiększania wartości rynkowej danego przedsiębiorstwa
 • prowadzenia własnej firmy
 • analizy finansowej
 • budowa prognoz finansowych

Jak wyglądają studia na kierunku finanse menedżerskie?

 

1. Typ i tryb studiów

Finanse menedżerskie to kierunek realizujący program z obszaru nauk ekonomicznych. Studenci, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej dziedziny będą mogli zrealizować studia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku finanse menedżerskie zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, gospodarczych oraz nauk o zarządzaniu. W ofercie znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających zajęć właśnie z tego zakresu tematycznego, między innymi:

 • etyka gospodarcza
 • finanse
 • rachunkowość
 • budżetowanie
 • podatki przedsiębiorstw

W czasie studiów, dowiesz się więcej na temat roli finansów w przedsiębiorstwach. Ponadto, poznasz takie zagadnienia, jak mikro i makroekonomia, a także pogłębisz swoją wiedzę na temat zarządzania strategicznego i finansowego. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich, a także praktyków biznesowych, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku finanse menedżerskie zdobędziesz także szereg cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się interpretacji i analizy zjawisk finansowych, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Równie dużo czasu poświęcisz na doskonalenie swoich kompetencji z obszaru zarządzania.

W tym celu, poznasz nowoczesne techniki i metody zarządzania strategicznego oraz zarządzania projektami. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności językowe. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zdobędziesz nowe kwalifikacje i doświadczenie.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANSE MENEDŻERSKIE STUDIA NIESTACJONARNE

FINANSE MENEDŻERSKIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ten można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

 

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FINANSE MENEDŻERSKIE STUDIA I STOPNIA

FINANSE MENEDŻERSKIE STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku finanse menedżerskie

Absolwent kierunku finanse menedżerskie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • właściciel własnego biznesu
 • krajowe i międzynarodowe korporacje
 • mniejszych przedsiębiorstwach
 • menedżer

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE MENEDŻERSKIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE MENEDŻERSKIE

Komentarze (0)