Elektroradiologia - Rzeszów

Elektroradiologia - Rzeszów

Studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Elektroradiologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

12.02.2024

Elektroradiologia studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Elektroradiologia - Rzeszów
Studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Elektroradiologia Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku elektroradiologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Medycznych UR).

 

Opis kierunku

Elektroradiologia to innowacyjny kierunek studiów, które oferuje zdobycie rozległej wiedzy medycznej, a także cennych umiejętności z zakresu działania nowoczesnej aparatury radiologicznej. W trakcie kształcenia studenci dowiedzą się więcej na temat badań diagnostycznych i zabiegów terapeutycznych w zakresie elektroradiologii, jak również poznają metody diagnostyczne wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe oraz ultradźwięki. Co więcej, studenci zyskają szansę na zgłębienie tajników anatomii człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem obrazu prawidłowych struktur i narządów, uzyskanym różnymi technikami obrazowania.

 

Praca po studiach

Absolwenci elektroradiologii będą kompleksowo przygotowani do podjęcia zatrudnienia w pracowniach rentgenowskich, rentgenoskopii i radiologii interwencyjnej. Ponadto będą mogli znaleźć pracę w placówkach zajmujących się radioterapią lub medycyną nuklearną, w sektorze marketingu sprzętu medycznego, a także w różnego rodzaju jednostkach analitycznych.

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Rzeszowie?

Nie jest niespodzianką, że studia inżynierskie, takie jak na przykład elektroradiologia, bazują na owocach pracy najwybitniejszych badaczy nauk ścisłych. Dlatego też przedmiotami kwalifikacyjnymi na ten kierunek są najczęściej biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język obcy, matematyka.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • język obcy,
 • matematyka.

 

Aby upewnić się, jakie ustalenia obejmujące proces rekrutacyjny są aktualne, warto zgłębić w sposób szczegółowy regulamin wybranej wcześniej uczelni. Jest to doskonały sposób na rozpoczęcie kształcenia w sposób świadomy i odpowiedzialny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Elektroradiologia jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który w doskonały sposób znajduje wspólny mianownik dla takich dziedzin, jak między innymi fizyka, biologia, chemia, matematyka, elektronika oraz medycyna. Kierunek ten powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów – popularność elektroradiologii jest na tyle duża, że niejednokrotnie liczba chętnych do jej podjęcia przewyższa dostępne na uczelni miejsca.

Kierunki studiów w Rzeszowie wyróżniają się dużą różnorodnością, dzięki której każdy przyszły kandydat z pewnością będzie w stanie znaleźć idealną propozycję dla siebie. Elektroradiologia jest kierunkiem na tyle popularnym, że każdego roku chętnych do jego podjęcia nie brakuje. Jednak przed samą aplikacją warto się upewnić, czy posiadane predyspozycje i zainteresowania pokryją się z tematyką zainteresowania wybranego kierunku. Zatem nim zdecydujesz się aplikować na elektroradiologię, upewnij się, czy:

 • Interesują cię tematy techniczne, a z przedmiotów przyrodniczych zwykle osiągałeś wysokie wyniki,
 • kierunki inżynierskie uważasz za najbardziej prestiżowe i potrzebne dzisiejszemu rynkowi pracy,
 • oferta edukacyjna Uniwersytetu Rzeszowskiego wydaje ci się niezwykle atrakcyjna.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeżeli zastanawiasz się, jaki program kształcenia oferują poszczególne uczelnie w Rzeszowie, warto, abyś zapoznał się z ich stronami internetowymi. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych rozczarowań. Elektroradiologia najpewniej będzie się wiązała z interdyscyplinarną nauką przedmiotów ścisłych i technicznych, takich jak między innymi:

 • matematyka
 • fizyka
 • informatyka
 • chemia
 • elektronika
 • radiologia

 

Studenci tego przyszłościowego kierunku poznają budowę i działanie aparatury wykorzystywanej do obrazowania. Dowiadują się, na czym polega tomografia, rentgen, rezonans magnetyczny oraz jaki sprzęt znajduje zastosowanie w ultrasonografii i medycynie nuklearnej. Jako student elektroradiologii dowiesz się również nieco o procedurach obowiązujących w placówkach, korzystających z nowoczesnych maszyn służących do diagnostyki z dobytku elektroradiologicznego. Gdzie studiować elektroradiologię? Tą informację znajdziesz w dziale poniżej.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Medycznych UR) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Elektroradiologia w Rzeszowie

Studia na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Elektroradiologia w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Jakie zatrudnienie będzie na ciebie czekało, jeżeli ukończysz studia w Rzeszowie na kierunku elektroradiologia? Istnieje przynajmniej kilka przymiotników, które w trafny sposób opiszą specyfikę dowolnie wybranego stanowiska. Oto niektóre z nich: przyszłościowe, stabilne oraz dobrze płatne. Absolwenci elektroradiologii znajdują zatrudnienie w:

 • zakładach diagnostyki obrazowej
 • firmach zajmujących się dystrybucją i serwisem aparatury radiologicznej
 • nadzorze sanitarno-epidemiologicznym
 • zakładach medycyny nuklearnej i radioterapii

 

A także uczelniach wyższych na stanowiskach wykładowców akademickich, jeżeli dany absolwent wyraża aspiracje odnoszące się do przekazywania posiadanej wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom.

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektroradiologia w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektroradiologia Rzeszów studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektroradiologia Rzeszów studia stacjonarne

Elektroradiologia w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu