Elektroradiologia - Poznań

Elektroradiologia - Poznań

Elektroradiologia - Poznań

Studia w Poznaniu

elektroradiologia

Odkryj elektroradiologię w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Elektroradiologia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu rozpocznie się 9 maja 2022 r. i potrwa do 31 sierpnia 2022 r. | Elektroradiologia Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektroradiologia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek elektroradiologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Elektroradiologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Poznaniu?

Aby zostać studentem elektroradiologii w Poznaniu musisz spełnić szereg warunków. Najważniejszą kwestią jest, jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, do których należą: biologia lub fizyka. Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych.

W przypadku studiów drugiego stopnia, kandydaci będą zobowiązani do przedstawienia dyplomu licencjata oraz napisania egzaminu wstępnego. Dokładne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroradiologia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Elektroradiolog to pracownik medyczny, który w swojej pracy jest odpowiedzialny za prowadzenie działań z obszaru diagnostyki i terapii przy użyciu promieniowania jonizującego. Jego umiejętności i wiedza mogą być wykorzystywane w takich dziedzinach medycznych, jak radiologia, radioterapia, diagnostyka obrazowa, medycyna nuklearna czy ultrasonografia. Obecnie, w czasach zwiększonej zachorowalności na choroby nowotworowe, rola elektroradiologów jest często kluczowa. Dlatego tak ważne jest wykształcenie kolejnych specjalistów w tej dziedziny, którzy wykonywaliby swój zawód z jak największym powołaniem i poświęceniem. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek elektroradiologia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Poznaniu będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, medycznych, biologicznych, chemicznych, a nawet technicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną i z zaangażowaniem wykonujesz powierzone zadania, to studia na kierunku elektroradiologia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty, studiów medycznych. Obecnie kierunek elektroradiologia, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku eletroiradiologia został w pełni dopasowany do wymagań obecnego rynku pracy. Tematyka zajęć oscyluje wokół tematów związanych z naukami medycznymi, ścisłymi, biologicznymi czy technicznymi. W siatce zajęć przewidziano takie przedmioty jak:

 • biologia z genetyką
 • podstawy fizyki
 • onkologia
 • radiologia
 • oraz wiele innych

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci rozwijają także kompetencje praktyczne, między innymi dotyczące obsługi aparatury medycznej czy prawidłowej diagnostyki medycznej. Integralną część studiów stanowią praktyki studenckie, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Absolwenci studiów medycznych w Poznaniu, dzięki swojemu wykształceniu i zdobytym umiejętnościom, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Po ukończeniu kierunku elektroradiologia bez problemu znajdziesz zatrudnienie w prężnie działającej branży medycznej.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w służbie zdrowia, między innymi w specjalistycznych szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Idealnie odnajdziesz się, jako pracownik zakładów:

 • radiologii
 • ultrasonografii
 • medycyny nuklearnej

 

Równie ciekawą opcją może być zawodowe wykonywanie rezonansów magnetycznych, EKG, EEG oraz EMG. Absolwenci często decydują się na pracę w firmach medycznych, na stanowisku przedstawiciela medycznego czy korporacjach farmaceutycznych. Ponadto, po ukończeniu studiów będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektroradiologia w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektroradiologia Poznań studia i stopnia

Elektroradiologia Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektroradiologia Poznań studia stacjonarne

Elektroradiologia Poznań studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia