Wzornictwo studia II stopnia Łódź

Wzornictwo studia II stopnia Łódź

Wzornictwo studia II stopnia Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia II stopnia Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek wzornictwo w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku wzornictwo powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci będą musieli przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz skompletować portfolio z własnymi pracami artystycznymi.

Jako że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, powinieneś zapoznać się z informacjami dostępnymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku wzornictwo w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WZORNICTWO?

 

Według powszechnie przyjętej definicji, wzornictwo jest ogółem działań o charakterze twórczym, dotyczącym projektowania dóbr i usług. Jest to forma sztuki użytkowej, której celem jest stworzenie pięknych i zarazem funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku. Dlatego też specjaliści z zakresu tej dziedziny muszą mieć rozwinięte poczucie estetyki oraz zdolności manualne, plastyczne i techniczne. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek wzornictwo w Łodzi, który dzięki swojemu interdyscyplinarnemu programowi nauczania, kształci specjalistów o wszechstronnej wiedzy na temat designu i sztuki współczesnej.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia artystyczne w Łodzi powinny interesować się historią sztuki, designem oraz sztuką użytkową. W przypadku tego kierunku, istotne jest posiadanie zdolności technicznych i plastycznych. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji i przekonaj się, że studia mogą być niezapomnianą przygodą.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia artystyczne cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, to można je znaleźć w ofertach większości dużych ośrodków akademickich, w tym także w Łodzi. W dziale poniżej zamieszczono aktualną listę łódzkich uczelni, na których zrealizujesz kierunek wzornictwo. Przed przystąpieniem do rekrutacji, dokładnie przeanalizuj dostępne propozycje, tak aby wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i planów naukowych, opcje.

Zajęcia na kierunku wzornictwo w większości będą miały charakter praktyczny, dzięki czemu będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W trakcie studiów poznasz metody:

 • projektowania
 • modelowania
 • kompozycji

 

Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności malarskie i fotograficzne oraz poznasz podstawy rysunku zawodowego. W programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne, których aktualna oferta zamieszczona jest na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia). 

W zależności od uczelni, studia drugiego stopnia na kierunku wzornictwo mogą trwać trzy lub cztery semestry. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Absolwenci studiów artystycznych, dzięki niebanalnemu wykształceniu i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, mogą liczyć na wiele ciekawych i przede wszystkim, perspektywicznych ofert pracy.

Po ukończeniu studiów możesz wykonywać zawód projektanta:

 • tkanin
 • odzieży
 • bielizny
 • akcesoriów użytkowych

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie konsultanta do spraw wzornictwa, projektanta grafiki użytkowej, biżuterii czy opakowań. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z redakcjami czasopism, mediami czy wydawnictwami. Co więcej, możesz wykonywać niezwykle przyszłościowy zawód stylisty ubioru. Dobrym pomysłem może okazać się praca w agencjach reklamowych i marketingowych, a także w działach PR. Dobra znajomość języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich, które umożliwią Ci rozpoczęcie działalności naukowej.

Gdzie studiować na kierunku Wzornictwo (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo (studia II stopnia) w Łodzi

 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

Komentarze (0)