Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach i woj. śląskim

analityka medyczna

Odkryj analitykę medyczną w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku analityka medyczna w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek analityka medyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek analityka medyczna?

Aby zostać studentem kierunku analityka medyczna będziesz musiał zaliczyć maturę języka polskiego, języka obcego, matematyki, biologii lub chemii oraz dodatkowo z fizyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku analityka medyczna w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka
 

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów aplikacyjnych, w tym badań lekarskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analityka medyczna w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku analityka medyczna w Katowicach i woj. śląskim?

Diagnostyka laboratoryjna pełni obecnie jedną z kluczowych ról we współczesnej medycynie. Prawidłowe rozpoznanie jednostki chorobowej i określenie parametrów materiałów biologicznych jest kluczowe dla wdrożenia skutecznej terapii i środków medycznych. Dlatego też, zapotrzebowanie na profesjonalnych diagnostów laboratoryjnych z roku na rok jest coraz większe, a specjaliści w tej dziedzinie mogą liczyć na wiele ciekawych oraz perspektywicznych ofert pracy. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek analityka medyczne w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne w Katowicach będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Jednymi z ważniejszych predyspozycji, które powinni posiadać kandydaci na analitykę medyczną będą: poczucie powołania, empatia oraz odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Dodatkowym atutem będzie także zainteresowanie naukami biologicznymi, matematycznymi i technicznymi oraz chęć rozwoju właśnie w tym kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku analityka medyczna w Katowicach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku analityka medyczna w Katowicach będzie oscylował wokół treści związanych z naukami biologicznymi, chemicznymi i medycznymi. Studenci, którzy aplikują na ten kierunek otrzymają wszechstronne wykształcenie uprawniające ich do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatek oferty zajęć, wykładów i warsztatów. W planie zajęć znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • elementy matematyki
 • anatomia
 • chemia ogólna i nieorganiczna
 • cytologia kliniczna

W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę chemiczną, która będzie stanowić podstawę do dalszego rozwoju naukowego. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także umiejętności praktyczne. Jako student nauczysz się obsługi specjalistycznej aparatury diagnostycznej i medycznej oraz poznasz zasadny pracy w laboratoriach medycznych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki dzięki, którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku administracja w Katowicach trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Jednolite studia magisterskie na kierunku analityka medyczna trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz dyplom magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia medyczne kształcą doskonałych specjalistów o wszechstronnej wiedzy, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku analityka medyczna będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się jako pracownik laboratoriów medycznych.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z ośrodkami badawczo-naukowymi lub zakładami prowadzącymi badania kliniczne. Absolwenci często decydują się na pracę w stacjach sanitarno-epidemiologicznych czy jednostkach kontrolno-pomiarowych.

Co więcej, będziesz mógł podjąć zatrudnienie w urzędach i instytucjach państwowych lub samorządowych podejmujących działalność z zakresu biologii medycznej czy ochrony zdrowia. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku analityka medyczna w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka medyczna w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)