Farmacja jednolite studia magisterskie Szczecin

Farmacja jednolite studia magisterskie Szczecin

Farmacja jednolite studia magisterskie Szczecin

Studia jednolite w Szczecinie 

 farmacja

Odkryj kierunek farmacja w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Farmacja jednolite studia magisterskie Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja jednolite studia magisterskie Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku farmacja najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Aby zostać studentem kierunku farmacja w Szczecinie będziesz musiał zdać egzamin maturalny z matematyki, chemii, języka polskiego, języka obcego oraz dodatkowo z biologii na poziomie rozszerzonym lub fizyki na poziomie podstawowym. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku farmacja w Szczecinie?

Obecnie, w dobie rozwoju medycyny oraz pojawiania się nowoczesnych metod i środków leczniczych, zapotrzebowanie na profesjonalnych i wszechstronnie wykształconych farmaceutów nieustannie rośnie. Osoby wykonujące ten niezwykle odpowiedzialny zawód są najczęściej odpowiedzialne za wytwarzanie, wydawanie i przechowywanie środków leczniczych oraz udzielnie informacji na temat konkretnych leków i ich działania. Jeżeli ty także chciałbyś zawodowo rozwijać się w tym kierunku to koniecznie aplikuj na kierunek farmacja w Szczecinie.

Osoby, które zdecydują się na powyższe studia medyczne powinny spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami biologicznymi, chemicznymi i naukami o zdrowiu oraz chęć poszerzania swojej wiedzy z tych obszarów tematycznych. Dodatkowym atutem będzie umiejętność pracy z ludźmi oraz rozwinięte zdolności komunikacyjne i interpersonalne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć i pół roku.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek farmacja w Szczecinie będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę z obszaru nauk chemicznych, biologicznych i matematycznych, która będzie stanowić podstawę do dalszego rozwoju naukowego. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

 • immunologia
 • chemia organiczna
 • radiofarmaceutyki
 • chemia leków

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat anatomii czy genetyki, a także nauczysz się podstaw psychologii, co z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z klientem. Studenci, oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiną także cenne umiejętności praktyczne. Tym samym, nauczysz się zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz poznasz sposoby wytwarzania i przechowywania środków leczniczych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w aptece ogólnodostępnej lub szpitalnej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie trwają 5,5 roku (studia jednolite).

Jednolite studia magisterskie na kierunku farmacja trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra farmacji.

Gdzie studiować na kierunku farmacja (studia jednolite) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja (studia jednolite) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów medycznych w Szczecinie będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jako absolwent kierunku farmacja, przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie we wszelkich aptekach ogólnodostępnych lub szpitalnych, gdzie będziesz odpowiedzialny za prawidłowe wytwarzanie i przechorowywanie środków medycznych oraz leków.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami lub hurtowniami farmaceutycznymi. Absolwenci często decydują się na pracę w laboratoriach, co pozwala im wykorzystać wiedzę chemiczną. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zatrudniając się na stanowisku menedżera lub kierownika apteki.

Dobrym pomysłem będzie także praca w ośrodkach badawczo naukowych lub specjalistycznych wydawnictwach medycznych. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)