AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

    Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

    Akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe

    Studia na kierunku akademia architekta wnętrz to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

    Studia na kierunku akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe - uczelnie >

    Studia kierowane są zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę jako architekt wnętrz, jak i absolwentów studiów kierunkowych, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i zwiększyć siatkę kontaktów. Kierunek będzie także odpowiedni dla osób, które są zainteresowane tematem i chcą je rozwinąć poprzez teorię i praktykę.

    Celem studiów jest wykształcenie dobrych standardów pracy architektów wnętrz z klientami, poprzez poprawę komunikacji i pokazanie jak uzyskać kompromis pomiędzy wymaganiami użytkowników a wizją architekta.

     

    JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

    Kierunek odpowiedni jest zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, dlatego przeważnie nie ma dodatkowych wymagań rekrutacyjnych. Podstawą jest ukończenie szkoły wyższej na dowolnej specjalności. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

     

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ?

    Studia na kierunku akademia architekta wnętrz realizowane są w sposób niestacjonarny. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę uczelni i specjalistów z różnych dziedzin. Przedmioty teoretyczne i praktyczne mogą być realizowane przez doświadczonych pracowników branży medialnej, architektów wnętrz, psychologów czy osób ze środowiska naukowego.

    Kierunek pozwala na zdobycie kompleksowej wiedzy, niezbędnej do pracy w zawodzie architekta wnętrz. Pozwolą na przejście całego procesu projektowania, od przyjęcia zlecenia, przez pracę z klientem, tworzenie projektu i realizację finalnej koncepcji.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku akademia architekta wnętrz możemy podzielić na:

    1. Poziom:

    2. Forma:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Kierunek akademia architekta wnętrz łączy ze sobą wiele dziedzin, które przeplatają się w pracy w tym zawodzie. Część zajęć odpowiada za sam proces projektowania. Studenci mogą poznać nowe trendy i zasady nowoczesnego designu. Skompletują swoje portfolio i nauczą się korzystać z informatycznych narzędzi do prezentacji projektów. W programie mogą się także znaleźć przedmioty związane z teorią koloru i oświetleniem czy materiałami.

    Studenci będę także mieli możliwość dowiedzieć się, jak poprawnie wykonać dokumentację projektową i techniczną oraz projektować zgodnie z zasadami ergonomii. Zajęcia z prawa autorskiego pozwolą na skuteczniejszą ochronę własnej działalności, a podstawy przedsiębiorczości pokażą jak tę działalność rozpocząć i rozwijać.

    Przedmioty, które mogą być w programie kierunku akademia architekta wnętrz, to np.:

    • projektowanie architektury wnętrz
    • współczesne tendencje w projektowaniu wnętrz
    • dokumentacja projektowa i techniczna
    • psychologia środowiskowa
    • podstawy przedsiębiorczości

    Ważną częścią pracy architekta wnętrz jest współpraca z klientem. Studenci mogą ćwiczyć budowanie relacji podczas zajęć z dziedziny psychologii. Nauczą się także metodyk autoprezentacji i wystąpień publicznych, żeby przekonać klienta do swojego projektu.

     

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ?

    Studia na kierunku akademia architekta wnętrz trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

     

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ?

    Absolwenci kierunku akademia architekta wnętrz są przygotowani do pracy w zawodzie. Mogą się realizować w firmach oferujących usługi architektoniczne lub prowadzić własną działalność gospodarczą. Podczas zajęć studenci trenują budowanie relacji z klientami, co sprawia, że są idealnymi kandydatami do pracy w środowiskach, w których dobry kontakt jest niezbędny do realizowania swoich zadań. Absolwenci będą mogli przyjmować zlecenia zarówno od osób prywatnych, które chcą zmienić design swojego mieszkania, jak i firm czy przedsiębiorstw, które chciałyby dostosować swoje otoczenie do bieżących trendów.

     

    Zobacz inne kierunki architektura i budownictwo - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)