AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia architekta wnętrz to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia architekta wnętrz - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia kierowane są zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę jako architekt wnętrz, jak i absolwentów studiów kierunkowych, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i zwiększyć siatkę kontaktów. Kierunek będzie także odpowiedni dla osób, które są zainteresowane tematem i chcą je rozwinąć poprzez teorię i praktykę.

Celem studiów jest wykształcenie dobrych standardów pracy architektów wnętrz z klientami, poprzez poprawę komunikacji i pokazanie jak uzyskać kompromis pomiędzy wymaganiami użytkowników a wizją architekta.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek odpowiedni jest zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, dlatego przeważnie nie ma dodatkowych wymagań rekrutacyjnych. Podstawą jest ukończenie szkoły wyższej na dowolnej specjalności. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ?

Studia na kierunku akademia architekta wnętrz realizowane są w sposób niestacjonarny. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę uczelni i specjalistów z różnych dziedzin. Przedmioty teoretyczne i praktyczne mogą być realizowane przez doświadczonych pracowników branży medialnej, architektów wnętrz, psychologów czy osób ze środowiska naukowego.

Kierunek pozwala na zdobycie kompleksowej wiedzy, niezbędnej do pracy w zawodzie architekta wnętrz. Pozwolą na przejście całego procesu projektowania, od przyjęcia zlecenia, przez pracę z klientem, tworzenie projektu i realizację finalnej koncepcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia architekta wnętrz możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunek akademia architekta wnętrz łączy ze sobą wiele dziedzin, które przeplatają się w pracy w tym zawodzie. Część zajęć odpowiada za sam proces projektowania. Studenci mogą poznać nowe trendy i zasady nowoczesnego designu. Skompletują swoje portfolio i nauczą się korzystać z informatycznych narzędzi do prezentacji projektów. W programie mogą się także znaleźć przedmioty związane z teorią koloru i oświetleniem czy materiałami.

Studenci będę także mieli możliwość dowiedzieć się, jak poprawnie wykonać dokumentację projektową i techniczną oraz projektować zgodnie z zasadami ergonomii. Zajęcia z prawa autorskiego pozwolą na skuteczniejszą ochronę własnej działalności, a podstawy przedsiębiorczości pokażą jak tę działalność rozpocząć i rozwijać.

Przedmioty, które mogą być w programie kierunku akademia architekta wnętrz, to np.:

 • projektowanie architektury wnętrz
 • współczesne tendencje w projektowaniu wnętrz
 • dokumentacja projektowa i techniczna
 • psychologia środowiskowa
 • podstawy przedsiębiorczości

Ważną częścią pracy architekta wnętrz jest współpraca z klientem. Studenci mogą ćwiczyć budowanie relacji podczas zajęć z dziedziny psychologii. Nauczą się także metodyk autoprezentacji i wystąpień publicznych, żeby przekonać klienta do swojego projektu.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ?

Studia na kierunku akademia architekta wnętrz trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA ARCHITEKTA WNĘTRZ?

Absolwenci kierunku akademia architekta wnętrz są przygotowani do pracy w zawodzie. Mogą się realizować w firmach oferujących usługi architektoniczne lub prowadzić własną działalność gospodarczą. Podczas zajęć studenci trenują budowanie relacji z klientami, co sprawia, że są idealnymi kandydatami do pracy w środowiskach, w których dobry kontakt jest niezbędny do realizowania swoich zadań. Absolwenci będą mogli przyjmować zlecenia zarówno od osób prywatnych, które chcą zmienić design swojego mieszkania, jak i firm czy przedsiębiorstw, które chciałyby dostosować swoje otoczenie do bieżących trendów.

 

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni