BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI - STUDIA PODYPLOMOWE

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali - studia podyplomowe

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali - studia podyplomowe - uczelnie >

Adresatami studiów są głównie absolwenci kierunków, takich jak m.in. architektura, budownictwo, inżynieria środowiska lub pokrewnych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w zakresie budownictwa energooszczędnego.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W rekrutacji na kierunek budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali mogą wziąć udział absolwenci uczelni wyższych. Często wymagane jest wykształcenie kierunkowe np. z zakresu architektury, energetyki czy inżynierii środowiska. W grupach może obowiązywać limit miejsc. Należy także pamiętać, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych kierunek może nie zostać otwarty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI?

Kierunek budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Studenci uczestniczą zwykle w ćwiczeniach, podczas których trenują umiejętności praktyczne oraz wykładach, na których zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć pracownicy akademiccy uczelni oraz doświadczeni specjaliści. W trakcie studiów słuchacze przygotowują zazwyczaj pracę końcową pod okiem ekspertów oraz muszą ją obronić przed komisją. Studenci po skończeniu nauki mogą otrzymać także dodatkowe certyfikaty.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali zdobywają wiedzę w zakresie szeroko pojętej architektury i budownictwa. Mogą zapoznać się z podstawami prawnymi sporządzania charakterystyk oraz termomodernizacji budynków. Zyskują także informacje na temat przeprowadzania audytów i kontroli. Słuchacze poznają również systemy ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę. Uczą się także zwykle oceniać stan ochrony cieplnej budynku. W trakcie studiów mogą się pojawić zajęcia omawiające kwestię wentylacji i klimatyzacji oraz ich oddziaływania na zużycie energii. Studenci uczą się również sporządzać opracowania świadectw charakterystyki energetycznej, czym mogą się zajmować w przyszłej pracy.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali, to np.:

  • elementy budownictwa ogólnego
  • ochrona cieplna budynków i wybrane zagadnienia fizyki budowli 
  • instalacja oświetleniowa w budynku

Studenci mogą zapoznać się z metodami pomiarów wielkości energetycznych oraz nauczyć się samemu przeprowadzać badania. Mogą się także dowiedzieć, czym jest termowizja i w jaki sposób można ją wykorzystać.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI?

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).


 

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI?

Absolwenci kierunku budownictwo energooszczędne i pasywne, charakterystyka energetyczna budynków i lokali mają kwalifikacje niezbędne do pracy w zawodzie. Mogą zająć się m.in. projektowaniem obiektów mających niskie zużycie energii. Absolwenci są jednak głównie przygotowani do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków.

 

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
  • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka