ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz i wzornictwo - studia podyplomowe

Studia na kierunku architektura wnętrz i wzornictwo to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku architektura wnętrz i wzornictwo - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności architektura wnętrz i wzornictwo - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | architektura wnętrz i wzornictwo - studia podyplomowe - uczelnie >

Adresatami kierunku są przede wszystkim absolwenci architektury, urbanistyki i budownictwa, pracownicy biur projektowych, a także osób zainteresowanych tematem, które chcą zwiększyć swoją wiedzę z zakresu architektury wnętrz.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Głównym wymaganiem w procesie rekrutacji na studia architektura wnętrz i wzornictwo jest posiadanie dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Przeważnie preferowani są absolwenci studiów związanych z architekturą. W przypadku osób bez wykształcenia kierunkowego konieczny może być udział w rozmowach kwalifikacyjnych. Przed wysłaniem zgłoszenia czasem polecane są kursy przygotowawcze. Czasem wymagane może być także posiadanie podstawowej wiedzy np. z zakresu grafiki komputerowej oraz zdolności plastycznych. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne oraz mogą obowiązywać na nich limity miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO?

Kierunek architektura wnętrz i wzornictwo realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studia mogą być podzielone na grupy podstawowe i zaawansowane, dzięki czemu słuchacze mogą rozwijać się zgodnie z poziomem swoich umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę uczelni. Studenci zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną podczas wykładów i ćwiczą wykorzystanie jej w praktyce na ćwiczeniach czy warsztatach. Mogą także uczestniczyć w laboratoriach pokazujących narzędzia komputerowe wspomagające pracę architekta. Często mają możliwość tworzenia własnych projektów wnętrz czy przedmiotów pod okiem ekspertów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz i wzornictwo możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W programie kierunku architektura wnętrz i wzornictwo znajduje się wiele przedmiotów przygotowujących studentów do wykonywania projektów m.in. przestrzeni i przedmiotów. Słuchacze zdobywają elastyczność, dzięki której mogą dopasowywać się do zleceń i kreowanych przestrzeni. Często uczą się także, na czym polega filozofia designu i czym jest estetyka. Mogą zdobyć wiedzę i kontekst historyczny architektury wnętrz. Słuchacze ćwiczą przeważnie umiejętności plastyczne i mogą zapoznać się z graficznymi programami komputerowymi. W programie mogą się znaleźć zajęcia omawiające dostępne materiały i pokazujące wagę oświetlenia i barwy w projektach wnętrz. Studenci mają możliwość uzyskania wskazówek, jak stworzyć portfolio, które pomoże rozwinąć ich karierę zawodową.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku architektura wnętrz i wzornictwo to np.:

  • historia designu
  • sztuki plastyczne w architekturze
  • komunikacja wizualna
  • projektowanie architektury wnętrz

Słuchacze mają często możliwość zdobyć wiedzą na temat podstaw prawnych związanych z projektowaniem. Uczą się także tworzyć odpowiednią dokumentację techniczną.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO?

Studia na kierunku architektura wnętrz i wzornictwo trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO?

Absolwenci kierunku architektura wnętrz i design zwiększają swoje kompetencje i umacniają pozycję na rynku pracy. Mogą dalej rozwijać prowadzoną działalność gospodarczą i zdobywać nowych klientów. Mają możliwość pracy przy różnych projektach łączących wartości użytkowe z estetyką i wymaganiami zleceniodawców. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w biurach architektonicznych lub projektowych. Osoby pracujące już jako architekci dzięki studiom zwiększają swój warsztat narzędzi i często otwierają się przed nimi nowe możliwości.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku architektura wnętrz i wzornictwo to m.in.:

  • architekt wnętrz
  • projektant

 

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia